Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční jedno brzdové světlo

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 5:11 pm    Předmět: Nefunkční jedno brzdové světlo Citovat

Ahoj lidi,

Tak mám takový zapeklitý problém u své X1. Nesvítí mi při sešlápnutí brzdy levé brzdové světlo. Dnes jsem nad tím koumal od dvanácti do teď (17:00) a na nic jsem nepřišel. Multimetrem jsem zkoušel, jestli je v konektoru napětí. Tam je. Ale jen do chvíle, než připojím objímku pro světlo. Jakmile připojím onu objímku, napětí se kamsi ztratí a já nevím, čím to. Zkoušel jsem to i tak, že jsem měl v konektoru zapíchlý multimetr bez zapojené objímky. Napětí bylo okolo 10,5 V. Jakmile se ale spojil obvod tím, že jsem tam vložil objímku, napětí se kamsi najednou prostě "vypařilo." Nejsem elektrikář a do tohohle oboru ani moc nefušuju, takže vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Budu vděčný za každou radu.

Pojistky jsem překontroloval, ty se zdají býti v pořádku, ale jistý si tím nejsem, jelikož to dělá onen problém. Zkoušel jsem koukat i do návodu, která že pojistka je na brzdová světla, ale to jsem tam bůnec nenašel, takže pokud byste mi i toto řekli, budu rád.

Žárovka je funkční. Druhé brzdové světlo jde v pohodě.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

Pokud se napětí ztratí po zatížení žárovkou, znamená to že je někde na cestě k žárovce velký odpor vedení. Asi ti nezbyde než jít po drátu a zkontrolovat jestli někde na nějakém spoji není velký úbytek napětí. Pokud druhé světlo svítí dobře nebude zrada v pojistce, protože je společná. U X2 je to F12. . Podíval bych se být tebou na konektor světla a potom na místa kde se svazek dělí, tam může být spojka na vodič brzdy. Od pedálu vychází jako 216, levé světlo 212, prostřední 214 a pravé 213/214.Takhle vede kabelový svezek v X2

_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 9:45 pm    Předmět: Citovat

V konektoru to nebude. Ten jsem rozebral, vyndal dráty a zkusil to rovnou na žárovce. Tak jedna možnost nám už odpadla. Zbytek zkontroluju. Díky. Aspoò takové postrčení se hodí. Elektrotechnika není zrovna moje silná stránka. Embarassed
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 10:01 pm    Předmět: brzdové světlo Citovat

Je to teda jen poznámka nebo nápad,ale nebude to jenom špatná kostra?Jak si měřil to napětí? Zkusil bych ten drát nějak připojit ještě na kostru.Myslím z objímky žárovky.
_________________
Citroen XII 2.0 Hdi 80kW narozená 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 10:47 pm    Předmět: Re: brzdové světlo Citovat

Jackal napsal:
Je to teda jen poznámka nebo nápad,ale nebude to jenom špatná kostra?Jak si měřil to napětí? Zkusil bych ten drát nějak připojit ještě na kostru.Myslím z objímky žárovky.


Zkoušel jsem to jak na kostře, tak tím, že jsem hrot multimetru vrazil na mínus do konektoru.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)