Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Servomotor topeni

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 7:22 pm    Předmět: Servomotor topeni Citovat

HELP !!!!
Prestal mi fungovat servomotor topeni (provedeni s klimou) u leve nohy spolujezdce. Jak hledat zavadu? Jde neco nekde zmerit, schovana pojistka atp... Kdyz vytahnu motor ven nevystreli pytel perek nebo podobne hruzy? Nerad bych tahal ven cely topeni hlavne kvuli nutnosti vypustit klimu. (X1 1.9TD, klima)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 10:35 pm    Předmět: Citovat

Bojím se, že bez demontáže topení ten motůrek nevyndáš, je přišroubovanej zespoda do tělesa topení. Klimu ale vypouštět nemusíš, to je dobrá zpráva, ta horší je tady
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=vymena-radiatoru-topeni&cisloclanku=2006030001
Motůrek je přímo ovládaný řídící jednotkou klimy, vlastní pojistku nemá. Nemusí to být přímo v motůrku, může být také možná zaseklá klapka, kterou motůrek přestavuje, popřípadě některé čidlo, nebo ØJ. Tohle se asi těžko bude hledat, než vyndavat topení, asi bych nejdřív zainvestoval dol diagnostiky. Koukni na pojistky F12, to je pojistka klimy a na poj. F20, to je ale už pojistka přímo ventilátoru, a taky na F2, to je ovládání ventilátoru.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 11:55 pm    Předmět: Citovat

Morurek by nemel byt problem vyndat, je u leve nohu spolujezdce prisroubovan 2mi vruty. Na DF citroeny.cz jsem vycetl ze jsou tam nejaka ozubena kola. Prohlidnu vse co popisujes, kdyztak nafotim... Kde nejbliz je mozno uplatit nekoho kdo provede pripadne diagnostiku? Jsem z J. Hradce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 1:00 am    Předmět: Citovat

Pavel56 napsal:
Morurek by nemel byt problem vyndat, je u leve nohu spolujezdce prisroubovan 2mi vruty. Na DF citroeny.cz jsem vycetl ze jsou tam nejaka ozubena kola. Prohlidnu vse co popisujes, kdyztak nafotim... Kde nejbliz je mozno uplatit nekoho kdo provede pripadne diagnostiku? Jsem z J. Hradce.

Takze vse je vyreseno...
Pokud by to nekoho zajimalo, tak zde je prubeh zavady + reseni.
Auto prestalo topit, zavada se projevila po vymene cidla ABS, coz bylo vic podivne. Zkouska s jinou ridici jednotkou probehla shodne. Po nastartovani bylo slyset, jak motorek bezi. Nasledovala kontrola pojistek, dle MiryCB - vse OK. Na DF citroeny popisovaly nejeke nedosedajici prevody servomotoru. Jde pry vyndat, ale spatne... Po vysapani servomotoru (to jsme jeste netusili co bude za hruzu ho dostat zpet) jsme zjistili, ze motor vzdy jede proti smeru rucicek (zima), pak se kus vrati a po par vterinach opet popojede o maly kus zpet. Po nasilnem pretoceni opet stale prejizdel doleva az na doraz. Tim padlo podezreni na elektromniku reostatu. Nasledovalo vysroubovani hrsti sroubku a vysapani ovladani. To jeste zustane viset na bowdenech ovladajicich klapku (nohy/sklo) Jde ale o cca 1cm povytahnout a na leve strane se objevi konektor s kabelem omotanym typickou lepivou komunistickou izolacni elektrikarskou paskou Smile Ten byl zaoxidovany po jeho nekolikatinasobnem vyndani + zandani vse zacalo fungovat jak ma. Tim byla hotova veselejsi cast prace...
Pomoci zrcatka musi nekdo hubeny, schopny se slozit pod nohy spolujezdce natocit klapku do polohy odpovidajici poloze cepu servomotoru (jkobu thorx s ploskou) Pak je treba zasunout pod plastovy drzak servomotor a rovne jej navlact do klapky. Po srovnani jsme si pomohli nastartovanim, servomotor pri prejeti zaskocil. Pak uz staci slozit ovladani a navratit hst sroubku z jeho utrob na spravne misto a tesit se z usetreneho tucneho obnosu za diagnostiku a servisni zash, ktery uz vlastne dnes proliju hrdlem palivove nadrze.
Pokud bych mel zavadu opet odstranovat a motorek by reagoval prvne bych zkusil ovladani a pak teprve zkoumat motorek. Jeho zpetne montaz totiz vyzaduje opravdu pevne nervy...
HOWGH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)