Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Alternátor

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zvěřiňák



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 7:07 pm    Předmět: Alternátor Citovat

Zdravím houpačkáře. Po dlouhé době se zase zapojím. Chtěl bych se podělit o zkušenosti s repasí alternátoru. Popis vyndání alternátoru z auta tady už je, takže jenom doplním, že jde vyndat bez vyndání čerpadla LHM. Je to jako ježek v kleci (nebo podobné hlavolamy), ale jde to. Jenom jsem vyndal řídící jednotku, pro lepší přístup ke šroubům z boku. To je otázka chvilky. Původně jsem myslel, že vyměním jenom uhlíky, ale po rozebrání jsem se rozhodl pro celkovou repasi. T. zn. uhlíky, sběrné kroužky a ložiska. Po dlouhém hledání na netu (s pomocí strejdy Googla), kde to koupit, jsem narazil na firmu někde u Zlína. Nemají e-shop a domluva jenom telefonem. Zkusil jsem to a byl jsem mile překvapen ochotou. Ještě se omlouvali, že mi to nestačej poslat tak, aby to došlo zítra (bylo půl páté večer). Takže co je k tomu potřeba. Výrobce alternátoru a číslo.

Tady je pro ně důležité to číslo vlevo dole (A13VI71+), ostatní je nezajímají. Takhle vypadaly sběrné kroužky před výměnou:

A takhle po výměně:

Ještě přidám rozměry. Takže ložiska: Průměr 52x17, šířka17 a průměr 35x15, šířka 11. Uhlíky 4,5x6,5, dlouhé jsou 15mm. Sběrné kroužky měli na tento typ alternátoru tři druhy a chtěli jenom vědět, jak vypadá ten spodek, kde se připojují dráty. Když jsem řekl, že je tam takový kroužek a na protilehlých stranách kontakty, tak už věděli, který typ tam patří. Nejdražší jsou ložiska, ale ty původní byly už tak vyčvachtaný, že nebylo co řešit. Ještě přikládám fakturu, a víte cenovou relaci a kontakt na tu firmu.

Poštovné mají trochu větší, ale posílají to expresní poštou a opravdu si pošta účtuje tuto cenu, oni jenom balné 20kč. Třeba se tyto údaje budou někomu hodit, až bude taky řešit, proč ta kontrolka dobíjení zhasne až při zvýšených otáčkách.
_________________
Xantia I, 2.0i break, automat, klima, 97


Naposledy upravil zvěřiňák dne út prosinec 16, 2008 6:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

kolik měl altík nalítáno?
já jestli se mám do něj taky podívat Wink
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvěřiňák



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 11:30 am    Předmět: Alternátor Citovat

Kolik měl alternátor nalítáno, těžko odhadnout. Když jsem Xantii kupoval (2006), tak měla stočené kilometry na 130 000 (klasika). Krátce potom jsem alternátor rozdělal, že vyměním preventivně uhlíky. Když jsem viděl ty sjetý sběrný kroužky a uhlíky ještě celkem dobrý, tak mě přešla chu dělat generálku a jenom jsem namazal ložiska a nechal to osudu. Buď to vydrží nebo to udělám pořádně, až se to rozsype. Tak to vydrželo dva roky a teď už nebylo na výběr.
_________________
Xantia I, 2.0i break, automat, klima, 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Super práce a i super cena!!! To se bude časem určo hodit. Smile
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvěřiňák



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 1:18 pm    Předmět: Alternátor Citovat

Už jsem opravoval alternátory v průběhu života na různých autech, ale vždycy jsem se bál těch sběrných kroužků a nechával tam ty staré. Přitom je to asi to nejjednodužší na té opravě. Jenom je opruz dostat přes ně to ložisko. Docela jsem si oddychnul, když se mi ho tam podařilo opatrně naklepnout.
_________________
Xantia I, 2.0i break, automat, klima, 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 9:37 am    Předmět: Citovat

chci prohodit alternator puvodni valeo ktery se tvari ze dobiji/odpalene diody/za jiny mam moznost jen mitsubishi,je taky z xantie je tam nejaky rozdil? mam klimu. Shocked altik by mi poslali kluci z hradce tak abych ho neposilal zpet.mam X1. nevedel by nekdo? :shock:dekuji.
_________________
Citroen Xantia 1,9TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 7:54 pm    Předmět: Citovat

tak diky.
_________________
Citroen Xantia 1,9TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 6:26 pm    Předmět: Citovat

No,mám dojem že má jinak kontakty,taky jsem to řešil,a má jinak umístěné kontakty na těle alternátoru,taky má jinou amperáž,a velikost,a možná jiné uchycení,zkrátka xantie co kus to originál,a altík jakbysmet.
Já jsem si sehnal repasovaný,stál mně cca 4500kč,repas od italské firmy,protikus jsem jim dodal starý nechodící
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 6:41 pm    Předmět: Citovat

Napiš typ a číslo toho tvýho alternátoru. Zjistím co by stál usměròovač ( vyhledám v katalogu Cargo a poptám ). Případnou repasi bych ti mohl udělat Smile .
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 7:06 pm    Předmět: Citovat

PavelX2........mrknu na to zitra pres den a dam vedet. :)diky.
_________________
Citroen Xantia 1,9TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)