Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OPRAVA SERVA

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vinco



Založen: 28.10.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 12:15 am    Předmět: OPRAVA SERVA Citovat

TECIE SERVO PIESTNICA POTREBUJEM ZOHNAT TESNIACU SADU XANTIA rv98 1.9turboD VOPRED VDAKA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
azoh



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Jesenice

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Bob promptně dodá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

www.xantiaclub.cz/html/cenik.htm
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vinco



Založen: 28.10.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

vdaka za odkaz ale neviem to tam najst
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

tak mu zavolej,dá se s ním normálně mluvit....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vinco



Založen: 28.10.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 11:09 pm    Předmět: Citovat

Bob promptně dodal vdaka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvěřiňák



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 2:36 pm    Předmět: Oprava serva Citovat

Protože jsem nedávno přetěsòoval servo, chtěl bych se podělit o pár poznatků, třeba se to někomu bude hodit. Nechci zakládat nové téma, tak to píšu sem.
Vycházel jsem, samozřejmě, z článku tady: http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=&cisloclanku=2006012501. Po marných pokusech povolit trubičky jsem zvolil trochu jiný postup. Výsledek vypadá takto:

Vyšrouboval jsem jenom jednu trubku, tu přívodní, která přivádí tlakovou LHM. Je to systém Citroen , takže jde povolit bez problémů (klíč č.12). Ta druhá je vratná trubička, která pokračuje zasunutím do hadičky. Tam se jenom sundá ta origo hadicová spona a při zpětné montáži se nahradí šroubovací sponou. Pracovní válec posilovače je uchycen na tělesu řízení jedním šroubem (torx č.55). Je tam ještě vložená podložka mezi pracovní válec a těleso řízení. Píst válce je přišroubován k řízení taky jedním šroubem (oříšek č.18). Tyto dva spoje jdou povolit úplně snadno. Na konci válce je manžeta a má dole čudlíček, kde je zasunuta vratná trubička, kterou je nutno při montáži zase zasunout zpátky. Posilovač je k tělesu řízení přišroubován dvěma šrouby, není vidět co jsou zač. Jsou to imbusy č.6 a je potřeba z nich nejdřív vyšourat bordel, aby tam ten imbus vůbec šel zastrčit.
Tenhle postup se mi zdál vhodnější než který popisuje výše zmiòovaný článek. Takhle člověk nic nemorduje (trubičky) a povolit jde všechno dobře a vyndat ven taky. A když už jsem měl posilovač venku, vyndal jsem ven i konec hřídele volantu s napůl zarezlým křížovým kloubem a v dílně pořádně vyčistil a namazal. Tam se nejdřív musí v kabině nad pedálama úplně vyšroubovat povolený šroub a celá spodní část hřídele volantu jde bez problému vysunout dolů.
Při zpětné montáži se taky nevyskytl žádný problém. Nějak řešit nasazení hřídele volantu na tisícihran posilovače do stejné polohy jak byl před demontáží nemá cenu. Lepší je nastrčit ho tam, přišroubovat, sundat volant a doladit polohu z kabiny.

Je to poměrně jednoduché. Nejdřív se sundá airbag vyšroubováním dvou šroubů na spodku ramene volantu. Je na to potřeba dlouhý torx č.30. Nechtěl jsem riskovat pecku čenichovku tím deklem na volantu, tak jsem radši baterku odpojil. Pak odpojíme airbag a vyšroubujem středovou matku, která drží volant. Je to oříšek č.21 (pokud máte dlouhý oříšek na starý svíčky, tak je to přesně on). Odpojíme kabel k ovládání radia a můžem ladit polohu volantu.

Nejdřív srovnáme kola do přímého směru. Potom zkontrolujem ten kroužek, co do něj vedou kabely. Na obě strany má mít dvě a půl otáčky. To je důležité, aby byl uprostřed možných otáček volantu. Pak srovnáme značky na kroužku proti sobě, nasadíme volant, zapojíme ovládání radia, zašroubujem středovou matku a vyrazíme na zkušební jízdu po rovné silnici. Doladíme případné odchylky v poloze volantu, přiděláme airbag a je hotovo.
Na závěr ještě objednací číslo těsnící sady posilovače a cenová relace:


_________________
Xantia I, 2.0i break, automat, klima, 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mvikym



Založen: 31.7.2009
Příspěvky: 35
Bydliště: šumperk

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 8:52 pm    Předmět: Citovat

zdravím ¨...
opravoval jsem servo a po oprave jde na jednu stranu vcelku dobře a na druhou nejde. tipnul bych to, že při neopatrné montáži jsem nejspíš zničil nějaký ten O kroužek na na hřídelce serva. jinak nevím čím to. díky
_________________
X1 Break 2,1TD 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)