Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

elektroinstalace k tažnému

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dunýsek



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 33
Bydliště: Jablonec n/N

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 5:25 am    Předmět: elektroinstalace k tažnému Citovat

Ahoj pánové a dámy,při montáži tažného zařízení jsem se při zapojování elektriky dostal až za pravé zadní světlo a po obrnutí koberce jsem našel konektor nebo propojovací spojku a chtěl jsem se zeptat není náhodou na připojení elektriky k tažnému? Máte někdo plánek?poraď te.
Dunýsek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 7:02 am    Předmět: Citovat

ne není.....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dunýsek



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 33
Bydliště: Jablonec n/N

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 7:40 am    Předmět: Citovat

rychlé,jasné a kčemu je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 7:52 am    Předmět: Citovat

Asi myslíš ten šedej co k němu vedou dva dráty.. tak nevím k čemu je, ale vím že přípravu na tažné mají jen některý kombíky. Ale zase jsem neviděl elektropřípojku typovou na Xantie.
U sedanu jsem to ještě neviděl. Ikdyž je možný, že jsem toho ještě viděl málo. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 11:26 am    Předmět: Citovat

Já to montoval nedávno na sedan. Mám tam konektor se 4-mi fousy.
Proměřoval jsem to, jeden je živej furt, dva tuším na světla a jeden na mlhovku. Tu jsem ostatně ani jinde nenašel tak jsem ji zapojil sem Embarassed

Pozn. podle návodu jsem táhnul svazek s kablem na mlhovku vlevo a pak, po zapojení ostatního jsem zjistil, že tam mlhovka vyvedená néni Idea Zbytek už byl nacvakaný, tak jsem si pomohl dalším drátem a mlhovku přivedl zprava Twisted Evil
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 12:13 pm    Předmět: Citovat

Jóna napsal:
Já to montoval nedávno na sedan. Mám tam konektor se 4-mi fousy.
Proměřoval jsem to, jeden je živej furt, dva tuším na světla a jeden na mlhovku. Tu jsem ostatně ani jinde nenašel tak jsem ji zapojil sem Embarassed

Pozn. podle návodu jsem táhnul svazek s kablem na mlhovku vlevo a pak, po zapojení ostatního jsem zjistil, že tam mlhovka vyvedená néni Idea Zbytek už byl nacvakaný, tak jsem si pomohl dalším drátem a mlhovku přivedl zprava Twisted Evil

Když jsem to zapojoval kamarádovi na X2 kombi tak se mi to s tou mlhovkou stalo taky. Kdo ti to tažné dodal? Možná jste měli oba stejný zdroj a chtělo by to dát vědět prodejci aby zjednal nápravu. Já byl tenkrát dost naštvanej a řešil jsem to stejně jako ty drátem. Je to sice trochu prasečina, ale kamarád tenkrát chvátel a říkal že mu to nevadí, tak už jsme to nepředělávali.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 3:10 pm    Předmět: Citovat

Mnoo prodávám TZ různejch firem cca 6 výrobců a jedinej kdo dělá přípojky s dvouma svazkama je SVC Náchod. Øeším to tak že prostě tu bužírku rozříznu hned jak jí prostrčím do auta a žíly k pravý zadní obrysovce, pravýmu blinkru (a případně k mlhovce - záleží na který straně je napojená) vytáhnu ze svazku a strčím do jiný bužírky. Ale chápu že kdo si montuje TZ doma, tak na to není vybaven a nečeká tydle komplikace.
Ale zas na druhou stranu - když by byla mlhovka v jednom svazku tak si buďte jisti že jí budete potřebovat právě na druhý straně. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 5:27 pm    Předmět: Citovat

Je možný že je to zrovna to tažný. U kombíka je to nepříjemný v tom, že se tam svazek cpe 2ma dírama zo jsou přímo pod světlama. My to měli natahaný, přidělanou zásuvku, páskama přidělaný svazky a já měl celej jeden svazek naletovanej, když jsem si toho všiml. Chtěl jsem to ještě znova rozdělat, ale jak píšu nebylo už moc času. Jinak bych ten drát vytáhnul a nacpal do tý druhý bužírky. Vzhledem k tomu že tažný nezapojuji moc často, tak si nepamatuju čísla v zásuvce. Tak jsem poctivě nastudoval návod a to mě dostalo.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

S mlhovkama je to problém, páč některý auta jí mají "normálně" v levý sdružený svítilně. No a pak jsou auta který ji mají v zadních dveřích a to se pak musíš nejdřív podívat ze který strany je to do těch dveří natažený.
A za další - elektropřípojky jsou povětšinou univerzální pro všechny auta. Jen auta s datovou sběrnicí maj typový, ale to je jiná kapitola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

jk napsal:

Když jsem to zapojoval kamarádovi na X2 kombi tak se mi to s tou mlhovkou stalo taky. Kdo ti to tažné dodal? Možná jste měli oba stejný zdroj a chtělo by to dát vědět prodejci aby zjednal nápravu. Já byl tenkrát dost naštvanej a řešil jsem to stejně jako ty drátem. Je to sice trochu prasečina, ale kamarád tenkrát chvátel a říkal že mu to nevadí, tak už jsme to nepředělávali.

Tažné jsem nakupoval ve velkoobchodě a je od Bosalu. Byla to moje blbost. Trochu jsem byl vytočenej z demontáže nárazníku, tak jsem si na to nedal pozor. Ideální je si nejdříve zjistit jednotlivé káble a teprve pak se do toho dát. Né nadarmo se říká:"Dvakrát měř, jednou řež" Jinak brácha si to taky montoval sám na VW Sharana a naběhnul si uplně stejně Rolling Eyes
Zapojení zásuvky mán nafocený zde: http://fotoalba.cz/fotky/15377823
Dělal jsem to podle čísel na zásuvce, protože jsem si nebyl jistej, jak je na tom obrázku orientovaná a vše funguje jak má. Už je po technický. Laughing
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Jóna napsal:
jk napsal:

Když jsem to zapojoval kamarádovi na X2 kombi tak se mi to s tou mlhovkou stalo taky. Kdo ti to tažné dodal? Možná jste měli oba stejný zdroj a chtělo by to dát vědět prodejci aby zjednal nápravu. Já byl tenkrát dost naštvanej a řešil jsem to stejně jako ty drátem. Je to sice trochu prasečina, ale kamarád tenkrát chvátel a říkal že mu to nevadí, tak už jsme to nepředělávali.

Tažné jsem nakupoval ve velkoobchodě a je od Bosalu. Byla to moje blbost. Trochu jsem byl vytočenej z demontáže nárazníku, tak jsem si na to nedal pozor. Ideální je si nejdříve zjistit jednotlivé káble a teprve pak se do toho dát. Né nadarmo se říká:"Dvakrát měř, jednou řež" Jinak brácha si to taky montoval sám na VW Sharana a naběhnul si uplně stejně Rolling Eyes
Zapojení zásuvky mán nafocený zde: http://fotoalba.cz/fotky/15377823
Dělal jsem to podle čísel na zásuvce, protože jsem si nebyl jistej, jak je na tom obrázku orientovaná a vše funguje jak má. Už je po technický. Laughing


Jo zrovna teď v pátek jsem dával tažný na Ford Galaxy a taky měl dráty k mlhovce (v zadních dveřích) natažený z pravý strany. Takže do prava šel pravej blinkr, pravej obrys a mlhovka. Laughing

Jinak zapojení zásuvek je tady http://www.tazny.cz/elektropripojky.html
Mělo by se to zapojovat správně i podle barev... žlutá ->levej blinkr a tak dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)