Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hydraulika "neumi" normalni polohu na zadni naprav

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kob



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:56 pm    Předmět: Hydraulika "neumi" normalni polohu na zadni naprav Citovat

Ahoj jsem novej ..
Xantie je pro mne zatim velka neznama - ale pohodlna a moc se mi libi,
bohuzel jsem na tyto pekne stranky narazil az po koupi.
Po nekolika mesicich provozu jsem zjistil , ze mi zacala funguvat hydraulika na zadni naprave zpusobem, ze vynechava normalni jizdni polohu - pri zvedani z pakovaci polohy se nezvedne, pri nastavene tereni( nebo uplne horni) se zvedne. Pri snizovani zustane zadek na tereni pozici i kdyz ma sjet na normal. Do parkovaci pozice se nastavi spravne.
Ve starsich clancich jsem si nasel vymenu LHM - a zjistil, ze je asi hooodne stara. Pokusim se dle navodu vycistit i zadni korektor.
Muze to byt i neco jineho ? Dik za rady
_________________
kob
XA2 Break, 2.0i 16V, r.v. 1998, Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 7:32 am    Předmět: Citovat

Ahojda, mno mohlo by to bejt vypadlý táhlo http://www.eunos500.jp/~marumaru/citoro_web/under_img/xan_under006.JPG
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 3:01 pm    Předmět: Citovat

Taky bych to videl na vypadle tahlo (ten bily kus plastu na fotografii v dolni tretine zhruba uprostred)... Zadek si pamatuje jen krajni polohy - kdyz ji das uplne nahoru, tak vyjede nahoru a zustane tam dokud nevyberes polohu uplne dole - pak sjede uplne dolu a zustane tam dokud nevyberes uplne nahoru... Predek pritom funguje v ramci moznosti normalne.

Na nouzove dojeti v takovem pripade doporucuju dat uplne nahoru, pockat az se zvedne a pak vybrat normalni polohu - auto zustane nahore a pri trose stesti se postupne zacne vytlacovat LHM zpet a tim to zacne trosku pruzit. Kdyz se takhle odstavi pres noc (dat uplne nahoru, pockat a dat na normal, pockat az se srovna predek a vypnout motor), tak se rano da vetsinou rozumne dojet do servisu (rano uz nijak nenastavovat vysku - nastartovat a jet s volicem v normalni poloze). Rozhodne ale neni dobre zkouset jezdit na polohu uplne dole, pak to prestava i brzdit... Pokud mate od pojistovny hrazeny odtah, tak neni co resit a svest se do nejblizsiho servisu. Oprava je do 1000 CZK i ve znackovem, svepomoci casto i zdarma.
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kob



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 4:05 pm    Předmět: Citovat

Dik vsem ... bylo to vycvachtany a vypadly plastovy tahlo. Nandal jsem ho rukou zpet a za chvili bylo venku opet. na max. polohu jsem shanel ND. K me smule jim vsude doslo. Uz ho mam a jdu ho vymenit. Dalsi atrakce s LHM me budou cekat vzapeti.
_________________
kob
XA2 Break, 2.0i 16V, r.v. 1998, Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 8:50 pm    Předmět: Citovat

Presne tohle se mi stalo loni v lete.Taky mi spadnul zadek nebo drzel jen na horni poloze,tak jsem to tam znovu nasadil,privaril takovy maly plisek COčkem a ohnul jakoby pod nej,aby to uz nemohlo vypadnout...(rada od znameho) Zatim to dobre houpa... Wink
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:26 am    Předmět: Citovat

A kdo nemá COčko, může použít stahovací pásek, kus drátu apod. a dát ho okolo táhla a čepu a táhlo už nikdy nevypadne. Jezdím takto 2.5 roku.
Často bývá ohoblovaná ta kulička čepu, takže nové táhlo stejně vypadává. Jo a nezapomenout do nového táhla dát tu pěnovou gumu a naolejovat jí...
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petto



Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Šternberk

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

a na předku to může dělat co?? auto má strašně vysoko předek, ale né ůplně v té nejkrajnější...řekl bych v te do mirnyho terenu Crying or Very sad je to tatovo auto a citroeny mě nezajímaj tak mě nekamenujte...kolik stzojí ta výměna LHM??? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)