Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

podsvícení topení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 6:50 pm    Předmět: Citovat

asi sis pohnul s táhlama. pootočili se ti ty ozubený kolečka a už to tam nedostaneš. chce to dát tuším na dotaz. ale nevím zda zavřít, či otevřít. na to přojdeš. chce to cit
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

mšvícko napsal:
asi sis pohnul s táhlama. pootočili se ti ty ozubený kolečka a už to tam nedostaneš. chce to dát tuším na dotaz. ale nevím zda zavřít, či otevřít. na to přojdeš. chce to cit


Ozubená kolečka mi tam stoprocentně nezavazela. Ty jsem si pěkně vyšteloval.
Připadá mi, že dole u té díry (pro žárovku) je nějak zoufale málo místa a, že díky té objímce žárovky to tam nejde. Nevím, jak to máte vy ostatní, ale mně se ta díra pro ten držák ke spodu zůžuje.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

to je možný, že se zůžuje. mě to tam zapadlo, ale v poho. cvak a bylo to tam. měl jsi tam tu žárovku danou pořádně?
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 7:15 pm    Předmět: Citovat

mšvícko napsal:
to je možný, že se zůžuje. mě to tam zapadlo, ale v poho. cvak a bylo to tam. měl jsi tam tu žárovku danou pořádně?


Určitě ano. To by tam snad ani jinak nedrželo.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 8:01 pm    Předmět: žiarovky Citovat

Alion napsal:
Zdravím, mám jeden velký problém. Nesvítila mi horní žárovka podsvícení ovladačů topení. A tak jsem si zakoupil v Citroenu novou. Pro jistotu dvě. A dnes ...
...
... že to pod tisíc korun asi neudělají, jak znám ty jejich ceny.


Teda, človeče, to je sila. Nakrúti a na kameru a komédia je hotová, len titulky chýbajú. Ale nič v zlom ...

Popíšem Ti ako som to nakoniec urobil ja. Tiež som sa snažil postupova ako tu už bolo písané viackrát. Odobral som ten predný čierny panel vlastného ovládania vetrania a kúrenia. Hneď som videl, že obidve žiarovky sú začiernené, vypálené. Ešte vybra išli tak-tak, nejako vypadli. Ale vloži tam nové žiarovky, to bol problém. Ešte som si vravel: "Len nie moc násila, lebo čo ak vypadnú tie bowdeny a potom sa to bude ažko sklada, veď to písali na Xantia fóre..."

Jediné pre mòa rozumné riešenie bolo odokry ten čierny vrch (nie predok) toho mechanizmu. Tam hneď vidíš ozubené koliečka a aj priestor na vloženie oboch žiaroviek. A vôbec sa netreba bᝠodpojenia bowdenov. Je to dos jednoduché. Dokonca aj užitočné, lebo s celým tým mechanizmom sa ove¾a lepšie manipuluje keď je vybratý a odpojený. Dá sa to pekne očisti od prachu, premaza atď. Tiež sa to dá jednoducho zase posklada. Len si treba pamäta kam ide biely, modrý a žltý bowden (X2).

Tak sa toho neboj, vyber to celé a v k¾ude tam tie žiarovky vlož.

Marián
_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

Dík,
už mne to napadlo, že to bude nejspíš jediná možnost. Akorát se trochu bojím, že tam bude něco špatné, co tomu pohodlnému vložení vadí. Ale třeba to bude v pohodě. Asi o tomto víkendu se do toho vložím.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sadamek



Založen: 27.5.2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

A nevíte někdo jakou to podsvícení má pojistku???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 8:22 pm    Předmět: Citovat

Cpal s tam blbé žárovky Wink Very Happy

Do topení patří žárovky,kterémají tu plastovou patici vysokou asi 1mm,prostě žárovka je více vystrčená,ale patice je tenká,klasické žárovky do palubky jsou vyšší,patice má asi 3-4mm a proto to tam nejde nacpat,do horní polohy tu větší patici nacpeš,ale dola to nejde,tam ti překáží.

Nakup žárovky s malou (nízkou) paticí,a pujdou tam samy Smile
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 8:35 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Cpal s tam blbé žárovky Wink Very Happy

Do topení patří žárovky,kterémají tu plastovou patici vysokou asi 1mm,prostě žárovka je více vystrčená,ale patice je tenká,klasické žárovky do palubky jsou vyšší,patice má asi 3-4mm a proto to tam nejde nacpat,do horní polohy tu větší patici nacpeš,ale dola to nejde,tam ti překáží.

Nakup žárovky s malou (nízkou) paticí,a pujdou tam samy Smile


Na mou Xantii patří dle vinu právě s tou vyšší paticí!!!
A ty tam také dříve byly. Po vyjmutí ovládacího panelu a vychýlení spodní části předního panelu, se mi to po chvilce tam podařilo dostat. Ale pouze objímku s dolní žárovkou. Tu horní jsem tam nasadil potom (celkem bez problémů).

Akorát dost nechápu ty, co zde tvrdí, že je problém to namontovat zpět - problém s lanovody. Ty lanovody jsem nasadil všechny bez nejmenších problémů do minuty.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:
JiRaY napsal:
Cpal s tam blbé žárovky Wink Very Happy

Do topení patří žárovky,kterémají tu plastovou patici vysokou asi 1mm,prostě žárovka je více vystrčená,ale patice je tenká,klasické žárovky do palubky jsou vyšší,patice má asi 3-4mm a proto to tam nejde nacpat,do horní polohy tu větší patici nacpeš,ale dola to nejde,tam ti překáží.

Nakup žárovky s malou (nízkou) paticí,a pujdou tam samy Smile


Na mou Xantii patří dle vinu právě s tou vyšší paticí!!!
A ty tam také dříve byly. Po vyjmutí ovládacího panelu a vychýlení spodní části předního panelu, se mi to po chvilce tam podařilo dostat. Ale pouze objímku s dolní žárovkou. Tu horní jsem tam nasadil potom (celkem bez problémů).


Taky těch ovladačů jsou asi 4 druhy, tak jak který, jak píše Jíray do některých se to cpe opravdu blbě a jen s malou paticí.
Akorát dost nechápu ty, co zde tvrdí, že je problém to namontovat zpět - problém s lanovody. Ty lanovody jsem nasadil všechny bez nejmenších problémů do minuty.

_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 11:46 pm    Předmět: Citovat

Musí se tam dávat ty originál krátké žárovky i s paticí, jiné tam nedostaneš.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 2:48 pm    Předmět: Citovat

Oznaceni tech zarovek s patici je 12V 1.2W B8 4d nebo 12V 1.2W Bx8 4d.Pasujou tam obe,je tam jen nepatrny rozdil.Koupil jsem je v Auto Kely.
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

dzejpi napsal:
A kolegové ještě zapomněli poznamenat, že jsou tam sice taky 1,2 W žárovičky jako v palubce, ale tyhle jsou v paticích napevno a patice jsou velmi miniaturní, ty z palubky by se nevešly. takže doporučuju sehnat napřed, a nedopadneš jako já Rolling Eyes .


Normální patice se vejdou, ale je to nadoraz, takže netřeba řešit výměnu patic za stejné.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

Zdar borci, nemáte čirou náhodou někdo na prodej žárovky s paticí 12V 1,2W BX8,4d / B8,4d???
Dělal jsem palubovku a zrovna jsem chtěl, když už jsem měl venku autorádio, udělat i podsvícení topení, jenže žárovky koupený nemám a nikde je přes víkend nemůžu sehnat a auto zůstává kvůli tomu rozebrané. Nejraději bych to třeba v neděli dodělal, ale pokud neseženu žárovky, budu muset čekat do úterka.
Tak co? Máte někdo dva kusy v okolí Brna?
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Zdar borci, nemáte čirou náhodou někdo na prodej žárovky s paticí 12V 1,2W BX8,4d / B8,4d???
Dělal jsem palubovku a zrovna jsem chtěl, když už jsem měl venku autorádio, udělat i podsvícení topení, jenže žárovky koupený nemám a nikde je přes víkend nemůžu sehnat a auto zůstává kvůli tomu rozebrané. Nejraději bych to třeba v neděli dodělal, ale pokud neseženu žárovky, budu muset čekat do úterka.
Tak co? Máte někdo dva kusy v okolí Brna?


Ani po čerpačkách? Já ty do své přístrojovky sehnal na čerpačce. Cca 2 kč kus. Ale je fakt, že Táboře. Byla to jedna místní pumpa (tedy ne společnost typu OMV, Shell apod.) a měli tam docela, co se týče žárovek na výběr. Není něco v okolí Brna?
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)