Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

podsvícení topení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 11:25 am    Předmět: podsvícení topení Citovat

mám takový dotaz, jak se nechají vyměnit žárovky na podsvícení u regulace topení? svítí mi jen přepínání na okna-pod nohy
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 11:45 am    Předmět: Re: podsvícení topení Citovat

jirkka napsal:
mám takový dotaz, jak se nechají vyměnit žárovky na podsvícení u regulace topení? svítí mi jen přepínání na okna-pod nohy

Shocked vymenuje se to blbe... jsou tam dve zarovicky...kdyz vyndas radio,ramecek kolem ovladani topeni najdes 4 sroubky ktery povolis a vytahnes tu krabici s packama...shora je nacvaknuty vicko ktery sundas a pak uz to uvidis...v takovym plastu jsou dve zarovicky nad sebou,je to asi jediny k cemu tam vedou dratky Cool
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zeturek



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Břasy

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Jenom upozoròuji nevyháknout lanka, je to zbytečné. Vhodným nastavením páček se na žárovičky slabšími prsty lze dostat.

Jirka
_________________
X2, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 11:58 am    Předmět: Re: podsvícení topení Citovat

lightDJ napsal:
jirkka napsal:
mám takový dotaz, jak se nechají vyměnit žárovky na podsvícení u regulace topení? svítí mi jen přepínání na okna-pod nohy

Shocked vymenuje se to blbe... jsou tam dve zarovicky...kdyz vyndas radio,ramecek kolem ovladani topeni najdes 4 sroubky ktery povolis a vytahnes tu krabici s packama...shora je nacvaknuty vicko ktery sundas a pak uz to uvidis...v takovym plastu jsou dve zarovicky nad sebou,je to asi jediny k cemu tam vedou dratky Cool

žádnou krabici s páčkama nevyndávej. jen to rádio, pak vyndáš dekli z té krabičky a vytáhneš žárovky. odkaz na foto - tak rabička je venku, ale ty ji nech v palubovce zašroubovanou:
http://www.sweb.cz/mdy/Zarovky_topeni_02.jpg
http://www.sweb.cz/mdy/Zarovky_topeni_01.jpg
jen si natoč ty kolečka ozubený, jinak to nevytáhneš
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

zeturek napsal:
Jenom upozoròuji nevyháknout lanka, je to zbytečné. Vhodným nastavením páček se na žárovičky slabšími prsty lze dostat.

Jirka


jj,ja to rozebral cely pac jsem nevedel jak je to tam a byla hrozna sranda to montovat z5 Evil or Very Mad
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 12:03 pm    Předmět: Re: podsvícení topení Citovat

mšvícko napsal:
lightDJ napsal:
jirkka napsal:
mám takový dotaz, jak se nechají vyměnit žárovky na podsvícení u regulace topení? svítí mi jen přepínání na okna-pod nohy

Shocked vymenuje se to blbe... jsou tam dve zarovicky...kdyz vyndas radio,ramecek kolem ovladani topeni najdes 4 sroubky ktery povolis a vytahnes tu krabici s packama...shora je nacvaknuty vicko ktery sundas a pak uz to uvidis...v takovym plastu jsou dve zarovicky nad sebou,je to asi jediny k cemu tam vedou dratky Cool

žádnou krabici s páčkama nevyndávej. jen to rádio, pak vyndáš dekli z té krabičky a vytáhneš žárovky. odkaz na foto - tak rabička je venku, ale ty ji nech v palubovce zašroubovanou:
http://www.sweb.cz/mdy/Zarovky_topeni_02.jpg
http://www.sweb.cz/mdy/Zarovky_topeni_01.jpg
jen si natoč ty kolečka ozubený, jinak to nevytáhneš


jo,nemusis to vyndavat,ale 4 sroubky takovej problem nejsou a muze se k tomu lip...vyndavat nemyslim odpojovat cely a vyndat jen povysunout jsem myslel... Rolling Eyes
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 6:14 pm    Předmět: Citovat

A kolegové ještě zapomněli poznamenat, že jsou tam sice taky 1,2 W žárovičky jako v palubce, ale tyhle jsou v paticích napevno a patice jsou velmi miniaturní, ty z palubky by se nevešly. takže doporučuju sehnat napřed, a nedopadneš jako já Rolling Eyes .
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

dzejpi napsal:
A kolegové ještě zapomněli poznamenat, že jsou tam sice taky 1,2 W žárovičky jako v palubce, ale tyhle jsou v paticích napevno a patice jsou velmi miniaturní, ty z palubky by se nevešly. takže doporučuju sehnat napřed, a nedopadneš jako já Rolling Eyes .

ale dá se to přepájet
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

mšvícko napsal:
dzejpi napsal:
A kolegové ještě zapomněli poznamenat, že jsou tam sice taky 1,2 W žárovičky jako v palubce, ale tyhle jsou v paticích napevno a patice jsou velmi miniaturní, ty z palubky by se nevešly. takže doporučuju sehnat napřed, a nedopadneš jako já Rolling Eyes .

ale dá se to přepájet



Taky jsem to dělal Mad . ale je to pakárna.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

jo to asi bude, já to naštěstí nedělal, sehnal jsem s paticí tuším 1,8w nebo kolik. má kapánek víc, než ty v palubovce. jiné jsem nesehnal u nás v dědině
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

Ani se nemusí vyndavat rádio. Teda nevím, jak je to u originálního, já original nemám.

Mě stačí povolit dva šroubky na spodní straně toho černého rámečku. Objeví se ti, když otevřeš popelník. Pak stačí sundat ten černý rámeček. Další šroubky netřeba povolovat a stačí jen sundat ty černé návleky na posuvnících. Pak celý černý kryt. Drží na 4 místech. Pod krytem jsou osvětlovací rampy. Ty se sundají a pak by měly být zhruba uprostřed dvě žárovičky.

Já tam dal z přístrojovky.

Teda bacha na to, Citroën si vymyslel to, že těch ovládání je několik druhů. Nejen klima-neklima, ale co se týče vnitřností ovládání topení, tak existují asi 3 druhy. Nevím, jak je to u jiných druhů, ale u mého (reostat ventilátoru je taková bílá krabička a na tom jsou zároveò i žárovky) jsem žádnou úpravu patic dělat nemusel. Přede mnou to nikdo neupravoval. Šly tam ty žárovky z přístrojovky.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
maara



Založen: 23.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: PRAHA 10

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
máte tip kde v Praze sehnat ty žárovičky v paticích, jak pod budíky tak do ovladání topení? ... v kelly inzerujou jen žárovky co svítěj na cestu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 8:22 pm    Předmět: Citovat

maara: Nevím teda, jak u X2, ale u X1 se ty žárovky dají z patic normálně vyndat Jak malé do kontrolek (a topení), tak ty 3W do podsvětlení přístrojovky. A dají se koupit u každé pumpy, jak malé, tak 3W... Ta 3W stojí okolo 4 - 6 korun a ty malinké do kontrolek nebo do osvětlení topení 2 - 4 koruny.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

www.auto77.cz

Tam jsem koupil ty svoje,přineseš si vzorek,a vybereš si přímo na místě
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, mám jeden velký problém. Nesvítila mi horní žárovka podsvícení ovladačů topení. A tak jsem si zakoupil v Citroenu novou. Pro jistotu dvě. A dnes jsem se do toho pustil, dle výše uvedeného návodu. Vytáhl jsem držák žárovek a horní vyměnil. Ale pak už se mi jaksi nedařilo ten držák dostat zpátky tam. Jak jsem s tím tak manipuloval, tak jsem zlomil dolní žárovku. Vyměnil jsem ji a snažil se dál. Asi po dvou hodinách se mi podařilo zlomit i tu druhou a byl jsem v pytli. Nezbylo mi, než to poskládat bez dolní žárovky. To tam ten držák šel úpně krásně. A budu muset koupit žárovku (spíš více) další. Jaký je v tom fígl??? Žárovka byla dole zasunuta v díře a přesto mi ten držák nahoře o 1 cm přečuhoval. Musí se to nějak naklonit, či prohnout, nebo co?
Bojím se to dát do zn. servisu, abych se neprohnul. Tipuju, že to pod tisíc korun asi neudělají, jak znám ty jejich ceny.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)