Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantia a synchronizace DO

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
icefiresr



Založen: 16.10.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 4:44 pm    Předmět: Xantia a synchronizace DO Citovat

Zdravim,
mam taky jeden problem, ktory som uz hladal na tomto fore cez vsetky topici v tejto podsekcii, ale zial nic konkretne som nenasiel.

Popis problemu:
po vymene baterii v DO od vozu Xantia 1.9D RV1997 mi nefunguje dialkove zamykanie vozidla. ovladac je v poriadku, vysiela /overene cez trik s cockou fotoaparatu, predtym fungoval normalne.

zial neviem ho sparovat, manual nemam, vopred dakujem za vsetky informacie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že více, než je uvedeno tady: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1451&highlight=synchro* jsme tu zatím nevykoumali.

Kolik máš tlačítek na DO? 1 nebo 2.

Případně jaký typ DO máš (aspoò vysílač) - je to tento Kiekert? http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?p=7804#7804

Kiekert spárovat (co vím) nejde, jiná DO se párují tak, že se zavysílá v první poloze klíčku (jak se rozsvítí všechny kontrolky).

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
icefiresr



Založen: 16.10.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

Tlacidiel je na DO iba jedno.

To ci je Kiekert neviem, este nebolo DO rozobrate, kluc na DO je vyklapaci, fotka DO je tu:


zboku svieti pri stlaceni cervena led-ka

aky postup by som mal skusit na sparovanie? viete o nejakom konkretnom postupe ? dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 7:16 pm    Předmět: Citovat

No dotaz: jak se mění baterie v DO bez toho, že by se rozdělalo? Ten jeden malý šroubek povol a koukni se. Je to pár minut, ušetří to spoustu dotazů. Možná ještě fotku "oka", přijímače. Je-li to Kiekert, synchronizovat nejde a problém je někde jinde (pravděpodobně ve vysílači).

Další dotaz: jak dlouho svítí ta červená LED? Krátké bliknutí (výrazně méně než 1 sekunda) nebo dlouho (1-2 sekundy)? Krátké bliknutí je špatné, dlouhé OK.


Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
icefiresr



Založen: 16.10.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

v servise menili baterku, svieti to velmi kratko, cize okolo 1 sekundy maximalne

co teda navrhujete ? rozobrat a odfotit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

icefiresr napsal:
v servise menili baterku, svieti to velmi kratko, cize okolo 1 sekundy maximalne

co teda navrhujete ? rozobrat a odfotit ?


Popsal bych to jako "krátce blikne", fakt krátce, což je špatně, nebo delší zasvícení.

Je-li to opravdu to krátké bliknutí, dost pravděpodobně bude odtržený některý spoj od procesoru (je-li to Kiekert), nutno šetrně mikropájkou propájet všechny vývody, pak to pojede jako víno.

Pavel

P.S. Fotka vnitřku by se hodila...
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
icefiresr



Založen: 16.10.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

fotky su tu z oboch stran po rozobrati:



co sa tyka dlzky svietenia diody, je prilbizne rovnaka ako predtym
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

Kontroloval si přijímač pod stropem? Před nedávnem mi švagrová donesla ovladač, tak jsem se na něj aktivně vrhnul abych znovu přiletoval infradiodu, která jim opakovaně praská. Divil jsem se že je všechno vpořádku, až mě napadlo jít zkontrolovat auto. Měli povytažený konektor na přijímači na stropě. Když jsem jí to řekl, tak se přiznala, že se jim ten deklík otvíral, tak že do něj párkát klepla. Případně bych zkusil ten konektor odpojit a znovu zapojit.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

Asi tak, no jestli vysílač skutečně vysílá, tak může být problém v přijímači - úplně jsem zapomněl, že jednou mě to taky potkalo - někde se mi v tom kastlíku nakondenzovala voda, kápla do přijímače a ten přestal fungovat. Stačilo vysušit a jelo vše OK.

Druhou a zatím poslední závadu na přijímači měl jeden pár, co se mi dostal do rukou - ten asi potkal stejný osud (voda), ale ta voda tam zřejmě působila výrazněji déle a zkorodoval jeden plošný spoj. Takže muselo se to najít, nahradit drátem a modlit se, aby to byl jen ten spoj.

Doporučuji tedy kouknout nad zrcátko, jestli je tam vše v pořádku: konektor, jestli např. není jen ten přijímač "vyskočený" ze svého držáku, i takové banální závady se stávají, no a pak jestli tam tedy není vlhkost, případně na desce jestli nejsou stopy oxidace.

A jestli ani to nepomůže, tak bych se eventuelně mohl pokusit to opravit, jestli nemáš někoho v okolí a jestli taky chceš, zatím se mi celkem daří. Embarassed

P.

P.S. Tento vysílač s přijímačem skutečně synchronizovat nelze, není jak. Je to natvrdo z fabriky. Takže tam asi bude nějaký výšepopsaný problém.

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
icefiresr



Založen: 16.10.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

dakujem Vam za cenne info, par dni nemam pristup k vozitku, hned ako sa k nemu dostanem, sa ale pustim do prace a overim Vase predpoklady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
icefiresr



Založen: 16.10.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

dakujem za pomoc, uz to je vyriesene, vyriesilo sa to rozobranim prijimaca, skontrolovania spojov, znovuposkladanim a uz to ide
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)