Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co nám řekne diagnostika HDI motoru?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kmax



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 6:58 pm    Předmět: Co nám řekne diagnostika HDI motoru? Citovat

Zdravím,
mám 3 měsíce koupenou Xantii HDI 2,0 a přestala mi startovat (asi problém s dopravním čerpadlem). Protože přestala startovat večer u benzinky na dálnici tak nezbylo nic jiného než ji nechat odtáhnout do autorizovaného servisu.
Nu což, řekl jsem si, tak alespoò nechám udělat diagnostiku motoru a dozvím se jestli tam od mého předchůdce nečeká nějaké další překvapení. Jenže ouha. Panáček v servisu mi řekl že to čerpadlo proměří ručně a že to bude asi tím čerpadlem a že diagnostika je zbytečná a poměrně drahá a pokud mi nesvítí kontrolka označující nějakou chybu tak se z ní stejně nic nedozvím.

No a konečně mé otázky:
- co všechno mi teda řekne ta diagnostika motoru?
- proč je to drahé, když už to stejně jednou v tom servisu mají a stačí jen připojit konektor a podívat se na počítač co a jak?
- stojí za to si ji nechat udělat, a dá se popřípadě nechat udělat někde jinde než v autorizovaném servisu za moc? (na moravě)

Díky za odpovědi,
_________________
Xantia Combi 2.0 HDI Exclusive rv. 2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 7:23 pm    Předmět: Citovat

Zdravim te,
ja menil dopravni cerpadlo z nadrze ted na podzim.Pokud ti nejde,tak to poznas lehce...Staci si zapnout klicek do druhe polohy a musis slyset to cerpadlo z nadrze,jak tlaci naftu...Pokud nic neslysis,tak je v haji,pokud ho slysis,tak bude problem jinde.Jinak cerpadlo mi posilal BoBo tady ze stranek a stalo cca 5000kc.Zadny z vrakace nebo odjinud bych tam nedaval,nikdy nevis,co uz ma za sebou.Dal jsem tam radsi novy!!

Urcite bych ti doporucil jet na diagnostiku,kdyz mas "nove"auto.Mas takovy lepsi klid v srdci...Zjisti ti tam uplne a vse a vymazou chyby,ktere pujdou.Proklepnou ti to od motoru az po ABS,elektriku atd...

Byl jsem na diagnostice v Tabore a stalo me to 500kc i s praci,coz se mi nezda tak moc.Stravil s tim asi cca 45minut.Vim,ze jinde nez v Citroenu jsou taky diagnostiky,ale zkusenost s nimi zatim nemam...Jestli usetris 200kc,tak bych jel radsi spise do autorizovaneho,aby se ti to pak nekdy nevymstilo... Crying or Very sad
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Souhlas. Tu diagnostiku bych taky vyzadoval. Jak uz psal vytacyt, vyctou ti vsechno od ECU motoru pres klimatizaci, hydroactiv, ABS, airbagy...atd atd...
V motoru ti mimo jine zjisti, jak jsou na tom vstriky, vysokotlaky cerpadlo a mnoho dalsich komponentu... Myslim si, ze je to dobry info o tom, jak na tom motor je celkove a hlavne na co se ma clovek v dohledny dobe pripravit...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Míla



Založen: 7.10.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

Øekl bych že diagnostiku trochu přecen¡ujete sám jedu universální mám a vím že motor má omezené množství čidel takže určitě nzměří např.
tlak vstřikovacích trysek . To jde pouze na stolici. taky mi odešlo hdi
podávací čerpadlo a na silnici jse to změřil během chvilky měřákem.Míla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Taky si myslím že diagnostika se trochu přeceòuje,záleží hlavně na zkušenosti toho kdo s ní dělá.Když jsem měl první X1 2,0i r.93 tak jsem byl s jednou závadou postupně ve 3citroen servisech, pokaždé diagnostika, jednou výměna relé,stálo to pěkný ranec a výsledek žádný. Nakonec jsem závadu našel sám pomocí selského rozumu a obyčejné zkoušečky(elektro nepatří mezi mé silné stránky).Od té doby autorizovaný servis ani náhodou,za napojení na diagnostiku chtěli kolem 1000Kč.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 1:19 am    Předmět: Citovat

Diagnostika dobrá věc, ale většinou neurčí přesnou příčinu problému. Ale určí, v jaké části se problém nachází.
Zkušenost: Autorizovaný servis v Plzni - borec vůbec nevěděl která páčka. Byl rád, že trefil konektor od poče do správné díry, ale vyčetl kulový ... ale prej, že všechno v pořádku, žádný chyby Laughing Myslím, že mě to stálo 700,- (po slevě za malou diagnostiku Rolling Eyes ). Tak sem zajel do phy k Vašendovi: za 300.- vyčetli vše, i kolik davají vstřiky.
Jestli pudeš na diag. doporučuju být u toho a nechat si to ukázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Míla napsal:
Øekl bych že diagnostiku trochu přecen¡ujete sám jedu universální mám a vím že motor má omezené množství čidel takže určitě nzměří např.
tlak vstřikovacích trysek . To jde pouze na stolici.


Co mas na mysli tim tlakem vstrikovacich trysek???

HDI pracuje na uplne jinem principu, nez "klasika"...
Navic tyto motory jsou prospikovane ruznymi cidly a diky jim a vsemoznejm propoctum/odchylkam zjisti ECU temer cokoli.
Ale jak bylo psano vyse...zadna diagnostika neni vsemohouci a hodne zalezi na tom inteligentovi, co do ni cuci...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
malej.Hron



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: okolí Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Pokud by nekdo chtel, muzu ho v CB zdarma pichnout na diagnostiku...
Jinak samozrejme, ze pocet cidel dnes a pred 10-ti lety je nekde trosku jinde, stejne jako multiplexni a jine site.
U vstriku se necha merit max. prepad a reakce vstrikovace-tusim, ze se znaci u Bosche CL2.
_________________
Xantia Berline 2.0 HDi 80 kW Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)