Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna chladící kapaliny a převod.olej1,8 16V r.v. 1998 81KW

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 4:38 pm    Předmět: Výměna chladící kapaliny a převod.olej1,8 16V r.v. 1998 81KW Citovat

Čus, témat co se týče chlazení je tady dost ale nikde jsem nenašel pár dalších rad co potřebuji tak musím dát nové téma a zeptám se na všechno tak mě neukamenujte Laughing
Chystám se vyměnit chladící kapalinu.Ptám se co tam mám dát a hlavně kolik a jak zjistím hladinu chladící kapaliny, když je expanzka celá černá.Co třeba G11 modrá??- může se tam dát??
A pak bych rád vyměnil olej v převodovce a otázka je stejná.Co tam mám dát a kolik toho?Je tam nějakej kontrolní šroub nebo tak něco???A ještě jak to vypustím a jak naplním.Díky moc za rady
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 5:27 pm    Předmět: Re: Výměna chladící kapaliny a převod.olej1,8 16V r.v. 1998 Citovat

Lukascheck napsal:
Čus, témat co se týče chlazení je tady dost ale nikde jsem nenašel pár dalších rad co potřebuji tak musím dát nové téma a zeptám se na všechno tak mě neukamenujte Laughing
Chystám se vyměnit chladící kapalinu.Ptám se co tam mám dát a hlavně kolik a jak zjistím hladinu chladící kapaliny, když je expanzka celá černá.Co třeba G11 modrá??- může se tam dát??
A pak bych rád vyměnil olej v převodovce a otázka je stejná.Co tam mám dát a kolik toho?Je tam nějakej kontrolní šroub nebo tak něco???A ještě jak to vypustím a jak naplním.Díky moc za rady

nemzku mám tady tu http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1140 ,ale myslím si že většina lidí tady používá něco jinýho.hladinu vody zjistíš otevřením víčka nádobky,je tam taková plastová "trubička" ve který jsou okýnka ,když hladina mezi nima,tak je tak akorát.převodový olej http://www.auto-oleje.cz/auto-oleje/eshop/15-Prevodove-oleje/0/5/70-TOTAL-TRANSMISSION-BV-75W-80 tady ten. Já osobně tam mám olej od shellu http://www.koldes.cz/detail.php?id=48&nazev=shell-sf-5288-75w-80-baleni-2-l V knížce píšou že ho tam je 1,8 litru.Na převodovce j vypouštěci,napouštění šroub a z boku snad i hladinový
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Díky.Koukám Mosák Mosáka ve štychu nenechá Very Happy , jen by mi zajímalo kolik cca tý chladící tam je???
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat

Lukascheck napsal:
Díky.Koukám Mosák Mosáka ve štychu nenechá Very Happy , jen by mi zajímalo kolik cca tý chladící tam je???

tady jsem cvaknul tu měrku vody http://ringo.rajce.idnes.cz/xantia/#DSC00138.JPG kolik tam je vody z hlavy nevím,ale někde tady to bude už psaný.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

jojo ještě to prohledám.Díky.Jinak koukám, že máme stejnou barvu - zelená je dobrá.... Smile
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 7:11 pm    Předmět: Citovat

Jen se zeptám tu G11 tam tedy dávat nemám??-Ptám se jen , protože k ním mám přístup ale nerad bych něco posr.....
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

Lukascheck napsal:
Jen se zeptám tu G11 tam tedy dávat nemám??-Ptám se jen , protože k ním mám přístup ale nerad bych něco posr.....

Píšou že G48 je mísitelná s G11 a že mají podobnou specifikaci,tak snad bude dobrá,hliník nežere........snad někdo napíše kdo s v tom dobře vyzná.....
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

O.K díky dám tam G11 a uvidím Idea
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

co se oleje týče máš návod tady na klubu http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005100201 dělal jsem to podle něj a v poho... s olejem bych moc nelaboroval a dal tam total kterej tam má bejt Bobo ho má v ceníku skoro za :-*
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Olej 1,8L. TOTAL BV 75W-80. Já tam mám s klimatizací cca 7L. Václav
_________________
X. II. 1999 Break Exclusiv 2.0 HDi 97kW, Hydractive II, Komforty od I.F.H.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 7:14 pm    Předmět: Citovat

Čus tak dneska jsem vyměnil motorový olej Total Quartz 7000 do převodovky jak jina než Total Transmission 75W-80 a chladící G11.Jinak z převodovky jsem četl, že někdo vypustil Gambrinus a já ledatak černej a po nalití nového oleje je to hodně znát.Jinak díky všem za pomoc a za poznatky. Idea
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)