Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Imobilizer

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 8:39 am    Předmět: Imobilizer Citovat

Další problém.Včera ráno jsem chtěl nastartovat a na palubce mi zůstala blikat kontrolka klíče ( ještě to píská, aby to člověka bíc bejkovalo). Zkusil jsem několikrát zapnout a vypnout klíčkem a pak se to umoudřilo. Odpoledne jsem to ve měste nemohl rozchodit, tak až to zase po delší době chytlo, stavil jsem se v servisu na radu. Samozřejmě nic na vyzkoušení tam nemají. Vše by museli objednat . Poradili mě to, že asi imo. nenačte kód klíče, takže je vadný, nebo je vadný klíč. Doma jsem vzal náhradí klíč a je to to samé. Takže klíčem to není.
Sundal jsem ty plasty okolo volantu a na spínací skříòce je jakási krabička, která by mohla být ten imo. Na ní je štekr s dráty kamsi do přístrojovky. Konektor jsem prostříkl sprejem na kontakty a dráty růzmě zahýbal a ono to jde. Klíč se mi teď přihlásí, ale občes to nechytne. Když pohýbu dráty , tak to chytne. Myslím, že v tom konektoru to není. Tipoval bych nškde v drátu. nebo v jiném spoji.
Ale vůbec nevím, kam to vede a kde hledat cestu od imo. dál. Jde to nějak vypojit, aby auto startovalo bez imo. ? Jestli jde vyřadit.
Poraďte někdo znalý elektriky. Díky.
_________________
Xantia 2,1 TD Break 98
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

snímač klíče je takový kroužek navlečený na spínací spínačce.zkus zkontrolavat jeho upevnění a jestli není poškozený...
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

To co je pod spínačkou je jen anténa imob. Samotný imob. je nad topením u spolujezdce.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 6:06 am    Předmět: Citovat

Tak jsem objednaný do servisu až na úterý. Tu anténu přidělanou na spínací skříòce jsem sundal, očistil kontakty a prostříkal kontoxem. Co jsem vypozoroval, tak když auto stojí delší dobu ( není prohřáté) po otočením klíčkem se kód nenačte. Pokud s tím chvilku všelijak vergluju, tak symbol klíče zhasne, ale auto stejně nenastaruje. Při dalším tahání za dráty a všelijakém poklepávání to pak jde. Jak to jednou chytne a projedu to, pak už to je určitou dobu dobré. Ještě jsem se chtěl podívat na konektory imobilizéru ale nenašel jsem ho. Sundal jsem tapecírung u spolujezdce a žádnou podobnou krabičku jsem neviděl. Potřebovyl bych upřesnit to místo, kde se nachází.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keschaf



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 68
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 9:28 pm    Předmět: Citovat

stalo se mi něco podobnýho teď o víkendu. po otočení klíčku blikal žlutý klíč v palubce, auto pípalo a nechtělo chytnout. po minutě, dvou příšernýho zvuku klíček zhasnul, i pípání zmlklo, ale auto nestartovalo.

mě zachránilo, když jsem našel řídící jednotku motoru. je to na pravý straně auta, před spolujezdcem, dost vepředu, taková černá plastová krabice, ve víku je uchycnej husí krk, tak ten husí krk jsem vytáh, víko odendal. vykoukla na mě taková kovová krabice, do který vedou tušim 3 svazky kabelů - tak jeden z nich byl napůl vytaženej. po zasazení kabelu klíček zhasnul a normálně jezdím Wink
_________________
Xantia Break Exclusive 1998 2,1TD


Naposledy upravil keschaf dne ne prosinec 28, 2008 11:57 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 5:33 am    Předmět: Citovat

Abych dokončil vlákno. Závada je opravena. Vadná přijímací anténa kódu klíče. Je namontovaná na spínací skříòce. Cena 1200Kč.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)