Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

senzor ABS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 8:12 am    Předmět: Re: čidlo ABS Citovat

petr h napsal:
Asi jsi to špatně pochopil nepotřebuju to vypodložit mě tam naopak na čidle přebejvá.Kdybych ho namontoval tak jak je tak bude konec čidla asi tak 6mm od toho ozubeného co je na poloose.Takže naopak já ho musím zkrátit.Ale děkuju za rady protože když na tom vrakáči hledal ty čidla tak jedno čidlo které mi chtěl prodat bylo nefunkční tak jsme změřili na tom samém autě druhé a to už bylo dobré takže je otázka za jak dlouho to druhé vydrží a tak se radši na to vy...nu a koupim nové sehnal jsem obchod kde ho maji za 2000kč.



_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 5:22 pm    Předmět: Citovat

Už blbne aj moja kontrolka ABS, celý týždeò svietila teraz na víkend si dala asi pauzu. Wink
Mòa by zaujímalo aký problém sa môže vyskytnú ak nevymením ten snímač na ABS Question Proste či to bude ma nejaký vplyv na brzdový systém Question
Pravdu povediac nechce sa mi vráža do nového snímača také peniaze. Mad
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 8:16 pm    Předmět: Citovat

Také mně občas,hlavně když je vlhko ,po dešti svítí kontrolka.Nehodlám to hledat,abych dal odkaz,ale někde jsem vyčetl,že po úpravě čidla z X2 pasuje na X1! Jinak pokud nefunguje ABS z důvodu špatných čidl či něčeho jiného,tak brzdy MUSÍ fungovat, s tím,že se kola při razantnějším brždění budou blokovat!! (Pokud se ale pletu a není to tak, tak mne nekamenujte,ale opravte)
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 8:21 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem to na jedne X1 1,6 řezal a bez problému. když jsem to tam namontoval neuřízlý tak ¨kontrolka sice neblikala ale po zabrždeni tak že šli kola do smyku se kontrolka rozsvítila a svitila až do vypnutí klíčku ale nevim jak dlouho to vydrželo když odjíždel tak ABS makala ale pak už jsem to auto nevidel. jinak u vás na moravě je s vrakačema problem to už jsem zjistil tady se toho vali vsude mraky a jak už tu nekdo psal kolem 800.
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
standasw



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 6:49 pm    Předmět: čidlo ABS škoda Octavia Citovat

Ahoj, tak jsem minulý týden měnil pravé přední čidlo ABS. Bylo úplně hluché (nenaměřil jsem žádný odpor při měření přes konektor ABS jednotky v prostoru motoru). Když jsem obhlížel ceny, tak jsem nakonec dal na experiment a za 620 Kč koupil čidlo ABS na Octavku. Vypadá velmi podobně jen je samotné čidlo o 90 stupòu pootočené. Vyrobil jsem z plechu redukci, vypodložil a kontrolka po čase zhasla a ABS funguje.
Nafotil jsem si i pár fotek, ale nemám teď čas dávat dohromady nějaký návod. (Ani nevím, jestli je o to zájem.) Jen připomenu, že se musí uříznout kabel za původním čidlem a napájet čídlo z Octavky. Namontovat to sice lze i bez redukce, ale neotočené nesnímá dostatečně a nefunguje.
Na závěr jedna perlička - na aukru jsem to čidlo na Octavku nové viděl i za 200 Kč!!![/img]
_________________
Xantia 2.0 16V BREAK, r.v. 2000, motor RFV, LPG STAG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 9:01 pm    Předmět: Citovat

1J0927804 snímač ABS OCTAVIA přední pravý
cena: 159,00 Kč

1J0927803 snímač ABS OCTAVIA přední levý
cena: 159,00 Kč

http://www.mevek.cz/shop.php?category=4&k=74&p=1408
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno


Naposledy upravil PaM dne po září 21, 2009 1:06 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Ty čidla jsou opravdu za hubičku, ještě bych pro jistotu porovnal osciloskopem průběhy napětíí s originálními čidly.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 10:00 am    Předmět: čidlo ABS Citovat

Když potřebuju čidlo na levé přední kolo je lepší koupit čidlo na oktávku na levou a nebo na pravou stranu co je výhodnější kvůli jeho nutnému pootočení na xantii a nebo je to uplně jedno.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standasw



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 4:30 pm    Předmět: Re: čidlo ABS škoda Octavia Citovat

Na web jsem hodil pár fotek, jak jsem pravé přední čidlo z octavky řešil já. Někde jsem měl i rozměry toho plíšku, ale teď to nemůžu najít. Když najdu, tak přidám do galerie.
http://picasaweb.google.cz/standa.sky/Xantia?authkey=Gv1sRgCPjvj8ejtY_9ngE#

Na pravé přední kolo jsem použil pravé přední čidlo z Octavky. Na plíšku je otvor pro čidlo (největší) a 2 manší vyvrtané otvory pro šrouby. Jedním šroubem se přichytí plech ke kolu, druhým se přišroubuje čidlo. Zároveò lze podložkami nastavit vzdálenost čidla od drážkovaného kotouče. (Mělo by to být tuším do 1mm.)
To všechno je jen proto, aby bylo čidlo otočeno o 90 stupòů a snímalo.
Jelikož jsem neměl opačný konekor, tak jsem na uříznutý kabel napájel měděné násuvky a celé jsem to zalil lepidlem z tavné pistole. Chystám se to celé ještě pro jistotu omotat samosvářecí vulkanizační páskou, aby do toho nešla přes zimu vlhkost.
Už jsem s tím najel cca 5 tkm a ABS funguje (ověřeno včera).


standasw napsal:
Ahoj, tak jsem minulý týden měnil pravé přední čidlo ABS. Bylo úplně hluché (nenaměřil jsem žádný odpor při měření přes konektor ABS jednotky v prostoru motoru). Když jsem obhlížel ceny, tak jsem nakonec dal na experiment a za 620 Kč koupil čidlo ABS na Octavku. Vypadá velmi podobně jen je samotné čidlo o 90 stupòu pootočené. Vyrobil jsem z plechu redukci, vypodložil a kontrolka po čase zhasla a ABS funguje.
Nafotil jsem si i pár fotek, ale nemám teď čas dávat dohromady nějaký návod. (Ani nevím, jestli je o to zájem.) Jen připomenu, že se musí uříznout kabel za původním čidlem a napájet čídlo z Octavky. Namontovat to sice lze i bez redukce, ale neotočené nesnímá dostatečně a nefunguje.
Na závěr jedna perlička - na aukru jsem to čidlo na Octavku nové viděl i za 200 Kč!!![/img]
[/img][url][/url][url][/url]
_________________
Xantia 2.0 16V BREAK, r.v. 2000, motor RFV, LPG STAG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 5:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Take prispeji do mlyna...
Podle VIN mi BoBo nabidl snimac 454543 (1800Kc). V nabidce byl jeste predni celoplastovy snimac 454573 za necelych 1000Kc. Po zmereni delky puvodniho snimace a pohledani obrazku na netu jsem zkusil levnejsi snimac. Vysledek je videt zde http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=obrazek_ukaz&obrazek_id=3157
Je potreba zkratit o 6mm upevnovaci sroub (slepa dira).
Kabel je stejne dlouhy, gumove uchyty jsou na stejnych mistech, jen na konektoru je potreba odriznout klic. Odpor cidla je 1.2 kohmu

Snimac na Oktavku, ktery nabizel PaM (1J0927803) ma polovy nastavec smerovany spravne. Zkousel nekdo tenhle typ? Byly by nejake rozmery?

Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 4:29 pm    Předmět: Citovat

Zdravim.
Mám otázku. Taky se mi občas rozsvítí kontrolka ABS a je to skoro vždycky na D1 při rychlosti větší než 140 (takže při každý cestě Laughing ). Na jiný silnici to udělá výjimečně. Kontrolka zhasne chvilku po dalším nastartování. Když jsem vlezl pod auto, tak mě udivilo, že na levym přednim kole je ten ozubenej prstýnek v jednom místě přerušenej (prasklej?) a nedrží pevně na jednom místě, lze ho posunout do strany i protočit.
Může bejt volně, nebo musí bejt napevno Question
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 5:48 pm    Předmět: Citovat

Napevno,samo,asi jsi přišel na závadu Laughing
Protočit se nesmí,a prasklaj bejt taky nemá Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 10:33 am    Předmět: Citovat

Hlásim úspěch!
Ozubenej kroužek jsem posunul přesně pod čidlo ABS, přichytil napevno (stačilo pár kapek vteřinovýho lepidla - zbytek zařídí rez) a po páteční cestě po D1 kontrolka NESVÍTÍ. Laughing
Dokonce asi ani nevadí, že kroužek má v místě praskliny jednu mezeru mezi zoubkama širší, protože se mi nepodařilo ani násilím ty prasklý konce dostat zpátky k sobě.
Díky za radu. Cool
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Domenico



Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: J.Hradec

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

Frenkovi:
Zítra montuji na Xantii ABS čidla z Octavie. Věřím, že to bude chodit. Investice do nich byla mizivá - dvě čidla na předek, každé po 134 CZK (podotýkám, že je to Made in China), dvoužilový kabel 2m - 12 CZK. K tomu 3 hodiny práce. Vypadá to dobře. Samozřejmě, originál od Boba je lepší volba, pokud jsou peníze a hlavně, je to rychlejší. Ale teď mám na to čas - stříkal jsem spodek a připravuji auto na TK.
_________________
XANTIA 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Muzes nafotit vysledek? Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)