Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

senzor ABS
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mates26



Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: olomoucko

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 7:43 pm    Předmět: senzor ABS Citovat

Zdravím všechny a obracím se na Vás s prozbou o radu. Rozsvítila se mi trvale kontrolka ABS a tak podle návodu jsem přeměřil čidla a zjistil jsem, že jedno (PP) je úplně hluché, nedá se na něm nic naměřit. Ostatní čidla vykazujou hodnoty od 1082 do 1089 ohmů. Přikládám i foto toho špatného a potřeboval bych vědět, jestli se nedá nějako opravit nebo repasovat. Kdyby náhodou někdo věděl cenu nového nebo jetého dejte též vědět. Děkují moc. Jo ještě taková drobnost, u pojistek v motoru mám dvě relátka zelené barvy jedno světlezelené blíže k motoru a druhé je tmavězelené a je hned vedle pojistek vpravo. Které patří k ABS ?


http://img254.imageshack.us/my.php?image=dsc00133qj2.jpg
http://img513.imageshack.us/my.php?image=dsc00137mj9.jpg
_________________
X1 1,8i break / LPG-97 stříbrný šíp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

Tmavězelené je ABS, když ho matýsku26 odpojíš tak zhasne kontrolka Idea
Opravdu jsi s ním byl na ušním? Wink
Nové kup u boba.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Sehnal jsem starší čidlo za cca 750 peněz. Minulý víkend jsem ho vyměnil. Při jízdě se mi opět rozsvítila kontrolka ABS. Tak nevím kde je zakopán pes. Po restartu opět zhasne. Staré čidlo bylo úplně mrtvé. Také by mě zajímalo, jestli jde čidlo nějak repasovat. Díky. za rady. Petr
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 8:23 pm    Předmět: Náhrada čidla ABS čidlem z jiného auta (Octavia 1) Citovat

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se dá čidlo ABS na Xantii nahradit nějakým jiným (levnějším). Dále jestli jsou u X1 a X2 stejná čidla. Díky za info. Petr
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 5:16 pm    Předmět: ABS Citovat

Začalo mi blbnout ABS jednou kontrolka zhasne jindy zase svítí neustále a to i když vyndam tmavězelené relé.Rozpojil jsem a promazal všechny konektory co jdou k čidlům a pořád si to dělá co chce.čidla jsem taky přeměřil a všechny jsou OK.Poradte co ještě s tim mám dělat a do servisu se mi nechce.Dá se nějak proměřit relé?Měřák mam ale potřeboval bych podrobný návod.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 8:21 pm    Předmět: ABS Citovat

Tak už jsem přišel na to že je vadné čidlo ABS přední kolo u řidiče.Je ale divný že jednou kontrolka svítí a jindy zase ne měřil jsem čidla dvakrát jednou byly OK a podruhý to jedno kaput.Vyndal jsem ho z auta a nařízl bužírku těsně u čidla kdyby náhodou to byl zlomenej kabel ale bohužel ani tuk.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 6:57 pm    Předmět: Re: ABS Citovat

petr h napsal:
Tak už jsem přišel na to že je vadné čidlo ABS přední kolo u řidiče.Je ale divný že jednou kontrolka svítí a jindy zase ne měřil jsem čidla dvakrát jednou byly OK a podruhý to jedno kaput.Vyndal jsem ho z auta a nařízl bužírku těsně u čidla kdyby náhodou to byl zlomenej kabel ale bohužel ani tuk.


Je to normální, odchází hlavně přední čidla a projevuje se to přesně tak, jak to popisuješ. Ze začátku občas nefunguje, ale bude se to zhoršovat. Potom už bude trvale svítit.
Repase čidel je možná, ale není 100% záruka, že čidlo bude dlouho fungovat. Bohužel.
Doporučuju koupit u Boba nový.

Čidla u X I a u X II jsou jiný, X II ho má celý zalitý v plastu.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 8:43 am    Předmět: čidlo Citovat

Tak jsem zjištoval cenu u boba a moc mě nepotěšil čidlo ABS na moje autí stojí 3300kč prý mám nějakej atip.A to je i na mě už moc.Agnes mi napsal že prý by mohlo pasovat čidlo z oktávky1 nemáte někdo s tim zkušenost.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 10:04 am    Předmět: Citovat

zhruba 3 roky z5 jsem měl xa 1,8-93 a taky jsem měnil čidlo, sehnal jsem jiný z vraku (za 700peněz) se stejnýma hodnotama, ale bylo krátké a nedostalo až k ose, tak jsem na čidle ubrousil o kousek plastový držák a bylo to OK
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bobo



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 73
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 4:24 pm    Předmět: Citovat

Octávka má úplně jiné čidlo.
_________________
CITROEN C5 2,2HDi 7litrů/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 5:29 pm    Předmět: čidlo ABS Citovat

Mám možnost na vrakáči koupit čidlo abs za 800kč ale je tam problém v tom že to čidlo má tu část co se šroubuje k vozu asi tak o 6mm delší tudíž čidlo je od toho ozubeného co je na poloose moc daleko.Může se něco stát když uříznu část toho válečku skrz který prochází šroub kterým se to čidlo přidělává k nápravě?
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 8:26 pm    Předmět: Re: čidlo ABS Citovat

petr h napsal:
Mám možnost na vrakáči koupit čidlo abs za 800kč ale je tam problém v tom že to čidlo má tu část co se šroubuje k vozu asi tak o 6mm delší tudíž čidlo je od toho ozubeného co je na poloose moc daleko.Může se něco stát když uříznu část toho válečku skrz který prochází šroub kterým se to čidlo přidělává k nápravě?


Nevím jesli se oplatí kupovat staré čidla ABS. Totiž kromě čidla taky stárne a časem se láme přívodní kábel, později při jízdě v zimní soli vznikají díky soli a vodě problémy diky změně odporu čidel.
Myslím že když odbrousíš tu délku co ti chybí-bude to dobrých 5mm, tak ti toho na přichycení moc nezbyde. Naopak to jde líp, dá se vypodložit a dát delší šroubek.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:13 pm    Předmět: Re: čidlo ABS Citovat

petr h napsal:
Mám možnost na vrakáči koupit čidlo abs za 800kč ale je tam problém v tom že to čidlo má tu část co se šroubuje k vozu asi tak o 6mm delší tudíž čidlo je od toho ozubeného co je na poloose moc daleko.Může se něco stát když uříznu část toho válečku skrz který prochází šroub kterým se to čidlo přidělává k nápravě?


Pred cca 2 tydny jsem menil predni cidlo........ od auto kelly stalo 1450,-, kdyz jsem ho tam chtel dat tak bylo taky delsi nez co jsem vyndal (ten železny valeček s dírou na šroub), tak jsem ho normalně uříz a pak zbrousil prasne podle stareho. pohoda funguje Very Happy
_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:23 pm    Předmět: Re: čidlo ABS Citovat

Asi jsi to špatně pochopil nepotřebuju to vypodložit mě tam naopak na čidle přebejvá.Kdybych ho namontoval tak jak je tak bude konec čidla asi tak 6mm od toho ozubeného co je na poloose.Takže naopak já ho musím zkrátit.Ale děkuju za rady protože když na tom vrakáči hledal ty čidla tak jedno čidlo které mi chtěl prodat bylo nefunkční tak jsme změřili na tom samém autě druhé a to už bylo dobré takže je otázka za jak dlouho to druhé vydrží a tak se radši na to vy...nu a koupim nové sehnal jsem obchod kde ho maji za 2000kč.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 12:22 am    Předmět: Citovat

Bobo napsal:
Octávka má úplně jiné čidlo.


Netvrdil jsem, že Octavie má úplně stejné čidlo jako Xantia, ale dá se použít a hlavně cena je úplně někde jinde.

Zdroj:
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=12166&highlight=cidlo+abs
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)