Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Servisní knížka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 4:35 pm    Předmět: Dos Citovat

Držím palce. Mne sa zdá tiež cena dos vysoká aj vzh¾adom k tomu, že je to benzín a ročník 99. Možno to bude tým, že Drážďany sú blízko ČR a Po¾ska. Určite sú okolo vašich hraníc vyššie ceny ako okolo Holandska, belgicka alebo Luxemburgska.
V pondelok vnoci som sa vrátil zo Saarbrucku ( bol som aj v Saarlouis ) a doviezol som Citroen Saxo pre kamarátku. Jednoznačne už nieko¾kýkrát mi to potrvrdili aj samotní "hendleri" predajcovia, že najlepšie autá sú z Luxemburgu - predaj ide cez ve¾ké firmy alebo bazáre, nie maličkí predajcovia, 99% majú servisku, sú po zuš¾achtení ešte pred predajom a keď sa oplatí nemcom tam ich chodi kupova, tak si myslím, že je to pravda.
A keď mi povedal ten známy v Saarbrucku, že pred týždòom predal C5-ku 2.2HDI kombi, 2002 alebo 2003-ku ( nie som si istý ), nie po taxikárovi, v TOP stave, za 6000 Eur, tak každý, kto má trochu zmapované ceny vie, že to bolo skoro zadarmo.A pod¾a jeho áut, čo mal v bazáre mu nemám dôvod neveri.
Moja predstava o cenách Xantií, o ktorých píšeš, je tak max. 4000 Eur.
Možno urobíš cenu, ale ja by som viac ako 3700 nedal, aj keby mala úplne nový motor a vedela aj vari.
Ale ceny budú asi vysokým dopytom, samozrejme iba okolo vašich hraníc.
Ešte malá rada - mám zatia¾ dobré skúsenosti aj v Mníchove. Keď bolo aj drahšie auto oproti mojim predstavám, bolo všetko vporiadku a nezatajili žiadne vady.
Lovu zdar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 12:53 am    Předmět: Citovat

Ja bych si dal na skobcaky pozor, jsou pekne vycurany, porad si mysli, ze jsme predevcirem vylezli z jeskyne. Naposled jsem zarizoval koupi magdy. Zapykal jsem 3 kousky. Nejlepsi byl ten prvni, chlap seriozni, auto zablokoval, suprovy fotky, nehavarovano.... Po prijeti mely zadni dvere z jedne strany skviru, ze sla dovnit prostrcit ruka, evidentne po totalce a blbecek chtel jeste odstupne za rezervaci Very Happy dalsi byla vybydlena, jak kdyby v ni rok bydleli bezdomaci a az posledni, ktera dle popisu a fotek nic moc nebyla, byla jak kdyz vyjede z autosalonu. Sla na podval a hura k jeskyni Very Happy Je treba se obcas smirit s tim, ze clovek najede hafo km a nic nepriveze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 7:58 pm    Předmět: Citovat

Suhlasim s nazorom na skopcakov, akurat mala poznamka. Z tych 12 aut, co som doteraz doviezol, som iba jedinu - svoju prvu XI 2.1TD 98, kupoval od nemca, vsetky ostatne od sirokej skaly narodnosti - Turci, Arabi, Srbi, Rusi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 9:30 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

servisku u své první Xantie nemám, ale rád bych se zeptal těch, kteří ano: nabízí se mi druhé auto se 180.000km a servisní knížkou z Německa (tam 1. majitel). Auto a knížku jsem zatím osobně neviděl, ale rád bych věděl, co velkého je už při těchto kilometrech uděláno (rozvody, kdy?) a jaká pravidelná údržba je plánována v dalších intervalech? Nemyslím oleje atp., ale opět jen velké věci. Tedy co by mne tak mohlo potkat?

Díky, Pavel

---
X1 1.9TD 1995

AJM napsal:
Koukal jsi dobře a do správné knížky. Servis provedl záruční servis, mechanik zaškrtal políčka, por¨tvrdil a tabulku odtrhl. Zůstala jemu. Majitel auta má jen ten ústřižek, na kterém je stav km, razítko servisu a datum provedení. Co se při kolika km provádí je napsáno v přední části knížky v přehledné tabulce. Takže taková knížka je najspíše v pořádku. Podle mě ale stav auta nepoznáš podle servisní knížky, spíš řídit se rozumem je lepší při koupi ojetiny. Navíc si myslím, že XA není už většinou v kategorii aut, kde by se vyráběly falešné servisky a přetáčely se tachometry. Pokud Ti někdo nabízí auto, které má údajně najeto 100.000km a Ty vidíš, že je to uhoněná chudinka, taj je asi realita jinde... Hodně zdaru při koupi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 5:47 am    Předmět: Citovat

Tak jsem jednu xantošku podrobněji prozkoumal. Sice má pár kosmetických vad, ale nic vážného (malé odřeninka předního nárazníku, trošičku uklý zadní nárazník apod.) - auto vypadá solidně a přesvědčivě, řekněme "nenačančaně". Serviska pečlivě udržovaná, poslední záznam ze srpna 2006 s výměnou LHM, oleje..... a 88 tkm i na všech štítkách - takže těch uvedených 94 tkm vypadá velice reálně Přístup prodejce docela solidní a cena by nakonec byla 4.500 (bez většího boje šli o dalších 400 níž - na netu je 4.900, na autě dokonce 5.300). Je to teda furt "nad normálem", ale je to blízko - dám méně za dopravu (180 km oproti třeba 1300 km je docela velký rozdíl). Já mám právě hrůzu. že někde něco zabukujeme, pak se tam vypravíme a já vycáluju hafo korun za zbytečnou cestu...
Tento týden tam jedu ještě jednou, tak se kouknu i na tu druhou. Uvidíme.

Ještě dotaz: po vypnutí motoru se ozvalo několikeré zapípání. Co by to mohlo být? Je to normální?
A ještě: kdy se vlastně mění u 1.8 16V rozvody?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 1:55 pm    Předmět: Citovat

Neměl si jsi otevrene dvere a klic v zapalovani?
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

To Dex: No to jsem měl, páč jsem to auto "oblejzal".... A to pípalo proto, jo? To jako abych tam ty klíče nezabouchnul? To je ale chytrý auto, já zatím slyšel pípání jen při zapomenutí rozsvícených světel... Laughing Díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 12:17 am    Předmět: Citovat

Nee, to jako aby neumrela baterka, pipa to i s klicema v kapse Very Happy Je to dobra vec, pro sklerotiky jako ja. Jsem totiz zvyklej na Fiata, kde po vypnuti zapalka vse chciplo, takze kdyz si dle debilni vyhlasky roznu, tak to pri odchodu kvoka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 9:53 am    Předmět: Citovat

Pavel56 napsal:
Nee, to jako aby neumrela baterka, pipa to i s klicema v kapse Very Happy Je to dobra vec, pro sklerotiky jako ja. Jsem totiz zvyklej na Fiata, kde po vypnuti zapalka vse chciplo, takze kdyz si dle debilni vyhlasky roznu, tak to pri odchodu kvoka...

j ale pipa to jinak pri zapomenutych klicich a jinak pri svetlech, aspon teda ta moje Wink
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 5:21 am    Předmět: Citovat

Tak dneska zase jedeme do Němec, tak zase něco očíhnu.... Wink
Ale chtěl bych se zeptat, jaké kdo máte zkušenosti s "dálkovou" komunikací - během posledních pár dní jsem poslal tři mejlíky s upřesòujícími otázkami (co mi to dalo práce se svou "znalostí" němčiny) a zatím neodepsal nikdo... Že by na to kašlali? Na telefon si přecijen netroufám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 4:16 pm    Předmět: Citovat

zdravím

Koukal sem se na nějaké inzeráty po evropě a zarazila mě jedna věc.Ceny Xantií po roce 2000 jsou děsivě vysoké.ta nejdražší vycházela na 9900Eur,což je snad nesmysl.Ceny okolo 8000Eur jsou zcela normální.Buďto neaktualizují inzeráty a mají je tam několik let,nebo fakt nevim.Posuďte sami.
http://cze.autoscout24.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 5:17 am    Předmět: Citovat

Tak mám za sebou další auto: cena by nakonec byla 3.900 euro (z původních 4.690), je to v DrážÏanech - takže blízko, prodejce Citroenu a ještě by nám (v ceně) vyměnili rozvody (páč nedokázali najít, kdy se naposled měnily).
Auto vypadá slušně a udržovaně, ale jedna věc mě zarazila:
Je normální, aby bylo slyšet bzučení palivového čerpadla (předpokládám, že bzučení u zadní nápravy nemůže být nic jiného)? Není to žádný velký kravál, ale při pokleku pod auto je to slyšitelné. U mého formana čerpadlo neslyším, tak nevím, jestli to není příznak "nějaké choroby"....

Dneska jedu ještě na jednu - nadějná cena, trošilinku uknutá (aspoò podle fotek v podstatě prkotina), tak uvidím - asi to bude jedna z nich....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holfi
Admin


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 64
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

jirkafra napsal:
Tak mám za sebou další auto: cena by nakonec byla 3.900 euro (z původních 4.690), je to v DrážÏanech - takže blízko, prodejce Citroenu a ještě by nám (v ceně) vyměnili rozvody (páč nedokázali najít, kdy se naposled měnily).
Auto vypadá slušně a udržovaně, ale jedna věc mě zarazila:
Je normální, aby bylo slyšet bzučení palivového čerpadla (předpokládám, že bzučení u zadní nápravy nemůže být nic jiného)? Není to žádný velký kravál, ale při pokleku pod auto je to slyšitelné. U mého formana čerpadlo neslyším, tak nevím, jestli to není příznak "nějaké choroby"....

Dneska jedu ještě na jednu - nadějná cena, trošilinku uknutá (aspoò podle fotek v podstatě prkotina), tak uvidím - asi to bude jedna z nich....


Sice nemám benzína, ale co sem slyšel od kolegů tak to čerpadlo slyšet je. Neměla by to být závada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 12:48 pm    Předmět: Citovat

Ja ho taky slysim, ani si nemusim kleknout k autu, je slyset i ve stoje. Doufam, ze to neni nejaka zavada - zatim funguje bez problemu, tak to neresim...
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

Pánové děkuji za reakce... Wink Ale už dám pokoj s výběrem a určitě se začnu ptát postupně na nějaké záludnosti, které mě určitě čekají (přecijen jsou to ojetiny)....
Už ji totiž mám!!!!! Teda skoro, ještě dovoz, přihlášení apod. a mohu krášlit silnice!! Laughing NAkonec je to tedy opravdu 1.8 16 V, Break, XII/1999, 80 tkm, malinko na dvou místech pouklá, ale jinak vzhledově velmi dobrá (světle modrá metalda), přímo od Citroenů s komplet servisní historií u nich a za 2.900 Euro.... Laughing
Tak doufám, že mě postupně to nadšení nepřejde, přecijen jsem laik (zvláště na tu hydrauliku) a dovolil jsem si jim docela i věřit.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)