Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Servisní knížka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 9:53 am    Předmět: Servisní knížka Citovat

Zdravím xantiáky, i když mezi ně (zatím ještě) nepatřím. Začínám pokukovat po nějaké pěkné xantošce a zarazila mne jedna věc: Viděl jsem zatím dvě servisky, ale dohromady jsem se z nich nic nedozvěděl - byly tam jen části stránek s datem, kilometry a razítkem servisu. Nevyplněné strany tam byly celé. Co s autem dělali, jsem nikde nenašel. Koukal jsem špatně a nebo je to takhle v pořádku? Jak má citroeòácká serviska vlastně vypadat?
Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

Koukal jsi dobře a do správné knížky. Servis provedl záruční servis, mechanik zaškrtal políčka, por¨tvrdil a tabulku odtrhl. Zůstala jemu. Majitel auta má jen ten ústřižek, na kterém je stav km, razítko servisu a datum provedení. Co se při kolika km provádí je napsáno v přední části knížky v přehledné tabulce. Takže taková knížka je najspíše v pořádku. Podle mě ale stav auta nepoznáš podle servisní knížky, spíš řídit se rozumem je lepší při koupi ojetiny. Navíc si myslím, že XA není už většinou v kategorii aut, kde by se vyráběly falešné servisky a přetáčely se tachometry. Pokud Ti někdo nabízí auto, které má údajně najeto 100.000km a Ty vidíš, že je to uhoněná chudinka, taj je asi realita jinde... Hodně zdaru při koupi.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 6:03 am    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď. Já tu servisku neberu až nějak moc vážně, ale přecijen může trochu napovědět...
Jinak po shlédnutí někalika xantošek v bazarech a mnoha inzerátů, jsem se rozhodl koupit si auto v Německu - mám to přes kopec, tak to využiju. Sice mě to rozhodně nevyjde levněji (nehledám super nabídku, ale dobré auto), ale asi je to jistější. Zajímavé je porovnat nabídku na Tipcars.cz a na mobile.de - v Německu ropáka pod 125 tkm skoro nenajdeš, ale český server je jich plný.... Surprised((( I když na naftě rozhodně netrvám, tak je to porovnání docela poučné....
Snad než si něco vyberu, tak se mi ten můj formánek ještě nerozpadne... Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 7:14 am    Předmět: Citovat

jirkafra napsal:
Děkuji za odpověď. Já tu servisku neberu až nějak moc vážně, ale přecijen může trochu napovědět...
Jinak po shlédnutí někalika xantošek v bazarech a mnoha inzerátů, jsem se rozhodl koupit si auto v Německu - mám to přes kopec, tak to využiju. Sice mě to rozhodně nevyjde levněji (nehledám super nabídku, ale dobré auto), ale asi je to jistější. Zajímavé je porovnat nabídku na Tipcars.cz a na mobile.de - v Německu ropáka pod 125 tkm skoro nenajdeš, ale český server je jich plný.... Surprised((( I když na naftě rozhodně netrvám, tak je to porovnání docela poučné....
Snad než si něco vyberu, tak se mi ten můj formánek ještě nerozpadne... Surprised)

Sem stejnýho názoru, dyš sem před 9ti lety scháněl auto a viděl sem co je tu za vraky, sehnal sem BX z CH a 8mi letý vypadalo jak tady dvouletý a to samý s XA, tady sem měl tu čest vidět pár kousků, lae názor mi zůstal, je to voskákaný, neudržovaný, takže XA mám opět zvenku. Samo, že jistotu nemáš nikdy a i tady se dá sehnat dobrý auto, ale zkrátka musíš mít štěstí. Držím palec.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 10:27 am    Předmět: Citovat

Bohužel, je to děs.. Evil or Very Mad V inzerátu paráda, po telefonu paráda... a skutečnost???!!! Asi si každý "perfektní stav" představujeme trochu jinak...
Proto já ani nesháním konkrétní motor - s max. 20 tkm ročně je mi skoro fuk, jestli to bude 1,8i či 1.8 16V a nebo TD či HDI, jen chci už XaII (oproti formanu to asi bude supersvezení v libovolné verzi), hlavně aby to auto bylo v pořádku.
Ještě během shánění musím přesvědčit tu osobu, co mi doma vaří a uklízí Wink , že je lepší koupit něco lepšího, než investovat ještě nějaké prašule do té naší plechovky. I když zase ho nemůžu hanět, Fódík je pracant a ve štichu nás (zatím) nenechal a i barák nám "postavil", akorát zub času a nedostatek mého času je na něm dosti znát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 2:40 pm    Předmět: Dovoz Citovat

Ak sa môžem pripoji, oplatí sa počka na tú správnu ponuku. Ja som doviezol celkom 3 Xantie - 2.1TD/98, 1.9TD/97 a 2.0HDI/99 a konštatujem, že sa dá kúpi. Možno nie hneď, ale časom určite. Najlepšie je ís tak, aby si mal aspoò dve po ceste ( tak som kúpil prvú ). Tiež som zažil špekulantov, ktorí tvrdili do telefónu niečo iné, ako bola realita na mieste. Ale nedaj sa odradi.
Aj keď niekto nebude so mnou súhlasi, do 200tis km nie je žiadny problém s motorom a možno ani po tom. Všetky rady máš na stránkach Xantie, ako kupova, na čo treba da pozor, tak len h¾adaj.
Dobrá rada- ak niekto napíše na internete TOP stav, ver, že to bude reálne aspoò ve¾mi dobrý stav. A reálne musí ma napísané auto aspoò 160tis km. serviska je dobrá aspoò na to, že vieš, odkia¾ je auto a čím asi prešlo - ináč aj v Nemecku sú špekulanti. No na stáčanie km treba vybra prístrojovku a tento jav sa niekedy dá spozorova.
Ak si nerúfaš, zober si automechanika a pekný zvuk francúzskeho dieselu spoznáš aj sám.
Ve¾a šastie pri kúpe ( v bazáre v ČR ani SR nekupuj, iba od majite¾a )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 2:42 pm    Předmět: PS Citovat

Dnes som bol na dotlakovaní gulí a chlap ( nie Xantiák ), čo už mal pár áut, sa ma opýtal, či je to trojročné auto( 2.0HDI/99 )
To len na margo áut z Nemecka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:51 am    Předmět: Citovat

Děkuji za morální podporu Wink S tím, že jsou spekulanti i v Německu, samozřejmě taky počítám. Ale myslím si (a doufám), že velký bazar (žádný garážový bazárek) nebo nejlépe prodejce nových aut si asi dá pozor, aby si nenaběhl na problém. Asi to chce jednu zásadu - koupit jedině auto, u kterého prodejce předpokládá, že zůstane v Německu. Jistota to není, ale aspoò trošku vyšší šance na slušný kup. Jak jsem psal výše - nejde mi o to ušetřit ale pokud možno nenaletět.
Teď jsem zrovna koukal (zatím jen na netu) na jednu v Drážďanech - 1.8 16V u prodejce Citroenu, i v Lipsku je jedna nadějná... Ceny jsou tak 4 - 5.000 euro (prý se dají i trochu stáhnout) + dovoz a přihlášení. Myslím si, že do 140 tis. Kč (celkem) se dá sehnat relativně suprový auto, tak do 100 tkm - samolitr benzín, u nafty je to asi trochu jinak...
Tak schválně - najde se někdo zkušenější, kdo mi moje (zatím jen) domněnky potvrdí či vyvrátí... ? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 8:40 am    Předmět: Správne Citovat

Uvažuješ správne. Nemci neradi predávajú nemcom, pretože sú to puntičkári a kupujúci ( Nemec ) je schopný prís na druhý deò s nejakou maličkosou naspä. Ale keď predávajúci vie, že si z Čiech, správne predpokladá, že ho nebudeš otravova s maličkosami a aj do predajnej zmluvy píšu všetci, že auto je bez záruky ( toho sa netreba bᝠ) - platí aj u nich zákon a sme v Únii ( mám to overené v Mníchove - keby bolo niečo vážne, môžeš auto vráti pod¾a paragrafov, aké platia všade.Bude to síce na dlhšie, ale vyhral by si ).
Ja by som ale išiel ďalej - lepšie ceny a menej podvodníkov, samozrejme riziko je vždy.
Každopádne si myslím, že treba počka na auti, ktoré nie je v bazáre dlho.
Po telefóne by som sa sústredil na nasledujúce: servisná knižka, ko¾ký majite¾ ( predávajúci bazár býva druhý, 3.majite¾ je už ve¾a ), kedy bol posledný ve¾ký servis, či má auto dva k¾úče a či nebolo búrané. Ak ti bude odpoveda jasne a s preh¾adom, máš nádej na dobré auto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 6:53 am    Předmět: Citovat

Tak jsem mluvil s jedním (doporučeným) "dovozcem ojetin" na téma Xantie. Sice je vozí jen na objednávku, ale říkal, že by volil spíše auto z Francie (i kvůli ceně). Ale to mám docela strach, že mi přiveze něco, co se mi až tak líbit nebude... Do Německa bych jel s ním a nebo předtím i sám, ale do Fr.???
Dají se nějak, jak bych tak řekl, průměrně zhodnotit franc. ojetiny? Něco na způsob "auta z Čech mají v čudu podvozky" a nebo je to prostě na náhodě jako vždy...?
PS: ale v čem jsme se shodli je to, že skutečně benzínový motor je "bezpečnější" z hlediska historie vozu a při mých kilometrech by taky asi naftu neřešil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 7:13 pm    Předmět: Citovat

zatím jsem se setkal s tím že ve francii vyšly levněji jen havarky. Nehavarováné podle mně vycházejí levněji v německu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 8:00 am    Předmět: Citovat

S tou Francií bych byl opatrný ze dvou důvodů: především cena je ve Francii vyšší, než v německu řádově o stovky Eur. Dalším problémem je výbava, ve Francii často potkáš ,,oholené" verze X,SX, nebo limitky s malou výbavou, ale málokdy VSX, activu a pod. Navíc Frantíci zachází s auty jako se spotřebním zbožím a údržba je mnohdy zanedbaná.
Za peníze, za které bys měl auto z Francie je lepší dotáhnout auto z CH, vyjde to na stejno a v CH jsou auta v super stavu. Ale pokud chceš slušnou cenu i stav, asi je nejlepší D.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 8:40 am    Předmět: Citovat

OPět děkuji za odpovědi! Laughing Shodou okolností jsem byl včera na STK se svým formanem ("bohužel" bez větších problémů - tímto padl jeden z mých argumentů pro výměnu vozu... Very Happy ) a bavil jsem se s tím technikem i na téma dovozu ojetin. I on mě od aut z Francie (a i Itálie) docela varoval s tím, že jsou vé své většině dost zanedbaný a hlavně vevnitř "vybydlený", takže to koresponduje....
PS: zrovna jsem koukal na jednu Xantošku v Dresdenu - uvedeno 53 tkm, 1,8 16V, zdá se pěkná.... ale 5.900 euro... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 10:55 am    Předmět: Súhlas Citovat

Súhlasím s názormi, Nemecko je určite lepšie na dovoz, aj keď s ve¾kým šastím a dobrým kontaktom priamo vo Fr, sa dá doviez výborné auto, ale čo mám zmapované, tak Nemecko vyhráva v cene, stave a výbavách. Nemci vedia iba to, čo sa naučili a čo potrebujú pre svoju prácu a do servisu áut sa nevyznajú, tak si dávajú servisova autá v dobrých servisoch. Platí pravodlo, že Nemec sa nebude vá¾a pod autom, na to má servis a plat.
Ešte je dobré Rakúsko, ale drahšie.
Ja na tvojom mieste by som určite h¾adal auto s km okolo 100tisíc ( ak nie je mladšie ako 2000 ) - to sú reálne kilometre aj na benzín.
Autá sú stále a ak máš stále neistotu, vozím aj ja autá - špecializujem sa na francúzov a mám mechanikov aj na na hydrauliku. zatia¾ som sa vždy dohodol s klientom a bol vždy spokojný. Robím to ako hobby a moja provízia je stopercent bezkonkurenčne najnižšia.
To len na okraj - určite sú aj v Čechách dobrí a spo¾ahliví dovozcovia.
Každopádne sa oplatí h¾ada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

To Falcon666: Děkuji za nabídku, ale asi by to bylo příliš komplikované... Wink
Zítra máme cestu (teda spíš výlet) do Drážďan, takže jsem si taky samolitr přihřál polívčičku a mám 3 xantošky, na které se chci podívat. Tak jsem zvědavý.... hlavně na tu s těma 53 tkm, i když ta cena (skoro 6.000) se mi zdá docela vysoká. Nevím.... Nechám se překvapit. A taky jsem docela zvědavý na to, jak dlouho jí vlastně prodávají a jak věrohodné budou ty kilometry. PAk je tam jedna, co má 95 tkm a za tu chtějí skoro 5 eurolitrů. Obě jsou 1.8 16V a 99. rok a break. Jsou tyhle ceny opravdu vysoké a nebo já mám zkreslené představy? Jinak je spousta levnějších, ale ty mají dost přes 100 tkm a to už bych asi nechtěl....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)