Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zase ABS
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 1:13 pm    Předmět: Zase ABS Citovat

Zdravím vás.Potřeboval bych poradit.Mám auto s ABS a někdy při slabším brždění mi to hned jde do ABS ,ale zase někdy to musím zašlápnout trochu víc abych šel do ABS.Čidla jsem očistil všechno podotahoval a stejně je to prd platný tak doufám že mi někdo poradí.Dík za odpověď.Houpání zdar Smile
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Dle mě dost podivnej dotaz.......moc ti nerozumím....
No jako při slabším brždění mi to de taky do ABS, na ledě není problém, mno a někdy mi to de do ABS zas až při sešlápnutí na podlahu, to zas na suchu..... Wink
Estli ti svítí kontrolka po zapnutí zapalování a pak zhasne, na čidlech si na měřil správný hodnoty, jak píše MíraCB tak to musíš mít v cajku...... ( teda ABS, myslím)
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 12:23 am    Předmět: Citovat

No ono to není až tak úplná pravda. Kontrolka zůstane svítit, když je třeba čidlo přerušené. (nenaměří správný odpor čidla). Tyto popisované problémy bych typoval spíš na špatný signál ze snímačů ABS. Chtělo by to jednotlivá čidla porovnat na osciloskopu. Pokud bude třeba čidlo vyhnuté od zubů věnce, může mít signál nižší úroveò než čidla ostatní a takovýto signál může být špatně vyhodnocován. Jednotka si pak myslí, že je kolo zablokované a ono se přitom točí normální rychlostí.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Ono to ABS je trochu chytřejší, když by dobré čidlo nečetlo impulsy, tak se kontrolka také rosvítí. (např. při použití nouzově poloosy bez zubů ABS)
Vyhodnocuje si to podle tlaku v brzd. systému.

Nebylo by ke škodě odvzdušnit brzdy.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Pri napojeni na mobilni diagnostiku (Elit) ukazuje kazde kolo primo rychlost. Pokud jede auto rovne, rychlosti jsou shodne (+-0.1km).
Pri zataceni se rychlosti logicky meni. A tohle ABS urcite sleduje (vyhodnoceni stavu snimacu). Ted si jen nevzpomenu jestli chyba ABS sviti uz po zapnuti, nebo az po rozjeti, kdy pozna, ze se mu jakoby netoci kolo. Dale ABS dostava signal od seslapnuti brzdy, kdy zacina porovnavat rychlosti jednotlivych kol a podle toho pulsne pribrzduje. Predni kola maji kazde svuj ABSventil, zadni naprava ma spolecny ABSventil. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Čidla jsem neměřil moc tomu nerozumím,ale jak říká buchta ďělá mi to samé co jemu a kontrolka se mi vůbec nerosvítí jenom při zapnutí klíčku a pak zhasne.Jenom mě trápí že někdy to jde hned do abs a někdy musím mýt pedál až na podlaze Shocked
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 7:29 pm    Předmět: Citovat

misina25 napsal:
Čidla jsem neměřil moc tomu nerozumím,ale jak říká buchta ďělá mi to samé co jemu a kontrolka se mi vůbec nerosvítí jenom při zapnutí klíčku a pak zhasne.Jenom mě trápí že někdy to jde hned do abs a někdy musím mýt pedál až na podlaze Shocked

Upřesni todle: "Jenom mě trápí že někdy to jde hned do abs a někdy musím mýt pedál až na podlaze" - kdy se ti to tak chová. Mno tím měřením nic nezkazíš a máš to za 5 minut hotový, viz výše MíryCB návod.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

Moc nerozumím, tomu tvému zkoušení ABS. Podle mě by mělo zapnout až v okamžiku, kdy čidla naměří určitej rozdíl mezi otáčkama kol. Takže moc nechápu, jak to zkoušíš. Kola ti přece nemusí začít blokovat vždycky při stejné síle stlačení pedálu. Záleží na povrchu vozovky, námraze, mokru atd... Wink
_________________
X2, sedan, 1.8i 16V, r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 10:18 pm    Předmět: Citovat

"Jenom mě trápí že někdy to jde hned do abs a někdy musím mýt pedál až na podlaze"

Jen bych doplnil,že nezáleží na tlaku na pedál, ale na adhezi, tedy na podkladu pod pneumatikami. Pokud uvedený jev je na stejném podkladu, pak to problém je.

Zatím se mi nikde nepodařilo sehnat podrobnější popis funkce ABS u Xantie. Ví někdo o něčem.

S tou diagnostikou čidel během jízdy má asi Josef 2. pravdu a je to logické a použito i u jiných procesů, protože počítač ABS se přepne do smyčky řízení brzd až po aktivaci od spínače brzdových světel ( viz. schema ) . Proto když je přerušená pojistka č. 28, nebo vadný spínač, ABS nebude abeesovat.

Horší je to s výkonnou jednotkou ( elektroventily ) tam je to trochu černá skříòka ( pro mně ), i když si myslím, že způsobuje původní problém.
Co vím. Jsou to 3 dvojice ( vstupní č.1 a výstupní č.2 odpoštěcí ventil ), jak píše frenk, předek nezávisle na každé kolo 1 dvojice, v zadu společná pro obě.
Co jsem se dočetl, tak tyto ventily pracují ve 3 módech :
1. ABS není třeba - V1 otevřený, V2 zavřený
2. Některé kolo se zpomaluje, ABS zavře V1, V2 stále zavřený, v brzd. válci zpomalujícího kola zůstane aktuální tlak a dále se nezvyšuje.
3. Kolo se dále zpomaluje - zablokuje, ABS nechá zavřený V1 a otevře V2. Odpustí tlak, kolo se roztočí a celé se to opakuje. Samozřejmě to počítač zvládá korigovat cyklicky pro všechny 3 smyčky několikrát za vteřinu.

Doplní ( opraví ) mně někdo ? Díky.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 10:20 pm    Předmět: Citovat

Já to tu měl rozepsaný celý večer, proto trochu dubluju Gram_cz.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 11:41 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
"Jenom mě trápí že někdy to jde hned do abs a někdy musím mýt pedál až na podlaze"

Jen bych doplnil,že nezáleží na tlaku na pedál, ale na adhezi, tedy na podkladu pod pneumatikami. Pokud uvedený jev je na stejném podkladu, pak to problém je.

Zatím se mi nikde nepodařilo sehnat podrobnější popis funkce ABS u Xantie. Ví někdo o něčem.

S tou diagnostikou čidel během jízdy má asi Josef 2. pravdu a je to logické a použito i u jiných procesů, protože počítač ABS se přepne do smyčky řízení brzd až po aktivaci od spínače brzdových světel ( viz. schema ) . Proto když je přerušená pojistka č. 28, nebo vadný spínač, ABS nebude abeesovat.

Horší je to s výkonnou jednotkou ( elektroventily ) tam je to trochu černá skříòka ( pro mně ), i když si myslím, že způsobuje původní problém.
Co vím. Jsou to 3 dvojice ( vstupní č.1 a výstupní č.2 odpoštěcí ventil ), jak píše frenk, předek nezávisle na každé kolo 1 dvojice, v zadu společná pro obě.
Co jsem se dočetl, tak tyto ventily pracují ve 3 módech :
1. ABS není třeba - V1 otevřený, V2 zavřený
2. Některé kolo se zpomaluje, ABS zavře V1, V2 stále zavřený, v brzd. válci zpomalujícího kola zůstane aktuální tlak a dále se nezvyšuje.
3. Kolo se dále zpomaluje - zablokuje, ABS nechá zavřený V1 a otevře V2. Odpustí tlak, kolo se roztočí a celé se to opakuje. Samozřejmě to počítač zvládá korigovat cyklicky pro všechny 3 smyčky několikrát za vteřinu.

Doplní ( opraví ) mně někdo ? Díky.

I tak se to jiro dá říct Twisted Evil ( ovšem poněkud obsáhlejc a samo techničtějc ) Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 6:31 am    Předmět: Citovat

Zdravim. S nekolika obrazky a v anglictine je to v citroen_guide http://frank.webpark.cz/xantia/citroen_guide.pdf Nicmene je to jak pise Jira . Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

frenk napsal:
Zdravim. S nekolika obrazky a v anglictine je to v citroen_guide http://frank.webpark.cz/xantia/citroen_guide.pdf Nicmene je to jak pise Jira . Frenk


Dorý, tady jsou i hezké omalovánky Smile .

Díky moc.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 10:23 am    Předmět: Re: Zase ABS Citovat

misina25 napsal:
Zdravím vás.Potřeboval bych poradit.Mám auto s ABS a někdy při slabším brždění mi to hned jde do ABS ,ale zase někdy to musím zašlápnout trochu víc abych šel do ABS.Čidla jsem očistil všechno podotahoval a stejně je to prd platný tak doufám že mi někdo poradí.Dík za odpověď.Houpání zdar Smile

Tuhle bolest jsem již také zažil, jde o to , že při přibrzdění na suché vozovce začne ABS reagovat, přesně jak píšeš a to ne pokaždé a nejde ani určit u kterého kola.
Nechtěl jsem na toto téma reagovat, protože si přesně již nevzpomenu čím jsem závadu odstranil, zda vyčistěním zoubků poloos, odvzdušněním nebo vyčistěním kontaktů v zásuvkách čidel ABS , ale vím určitě, že se to obešlo bez složitých diagnostických přístrojů.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 4:10 pm    Předmět: Citovat

Přesně jak píše Josef.2 při dobržďění hned zabírá abs ale není to pravidlem. Sad Skusím se ješě na to jednou podívat a uvidím co se stím dá ďělat.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)