Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

autorádio Pioneer a nějak stále nehraje - VYŘEŠENO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Smile Nemám ti to za zlé. Nejsi první ani poslední, kdo se snaží tenhle vzoreček napasovat na jakýkoliv elektrický obvod. U nás za tohle vyhazovali od zkoušky i s dveřma. V tomhle případě nejde o odpor, ale o impedanci Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Henry napsal:

Kdyby jsi znal Ohmuv zakon, tak by jsi takovy blabol nanapsal. Wink
Pri 45W a 4 Ohm repro je na " vstupu repro" bezne 12V.
Ta 9V baterie kdyz podrzi 9V, ( vetsinou spadne tak na 7,5 az 8V) tak zatizi repro jen 25W.


Pokud vim, vykon, ktery udavaji s oblibou vyrobci(4x50W apd.) je tzv. hudebni nebo max.. Skutecny vykon je nekde kolem 22W....
A navic, 9V baterka neda 2A, takze to napeti spadne vic nez jen na 7,5V...ale spicka tam urcite bude.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 9:06 pm    Předmět: Citovat

Je to silně OT a Pioneera to stejně nerozchodí, ale nechám se poučit jaký je rozdíl mezi stejnosměrným a sřídavým výkonem 45W.
Do školy jsem chodil jen ve středu a v pomocný škole jsme to tak podrobně neprobírali. Laughing
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 11:43 am    Předmět: Citovat

Teoreticky se z toho výkonu dá spočítat efektivní hodnota napětí. Takže u 50W 4Ohm by to mohlo být 19,7V špičkově. Ale když do něj zapojím 20V stejnosměrnejch, tak se rozloží na prvočinitele nebo se spíš přepálí cívka. I 9V je moc, sice normální destičková 9V baterie nepropustí víc jak 100mA, ale stejně to tomu repráku nedělá dobře. 1,5V bohatě stačí na vyzkoušení i na zjištění polarity a máš jistotu, že nic nepoškodíš.
Rozhodně netvrdím, že si navštěvoval pomocnou školu. S těma dveřma jsem letěl i já Smile Snažím se tady napsat pár svých zkušeností. Kdybych to opravdu neměl vyzkoušené, tak sem žádné bláboly psát nebudu.
Tímhle sme myslím daleko přesáhly rámec tohoto vlákna. Pokud chceš pokračovat v rozpravách o elektřině, doporučuju založit novou sekci. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 10:18 pm    Předmět: Citovat

Ale lidi... Nechte těch hádek... Wink

Vždy pionýr už šlape za dva a myslím, že za to vděčím websterovi. Myslím, že není důležité, jestli se do toho zamíchala nějaká impendace nebo co je to ohmův zákon. Mě stačí vědět, že hnědý drát nesmím připojit k zelenýmu, jinak mi to vyhoří. Smile

Abych řekl, tak mě to ani nenapadlo, zkusit zapojit reprák přímo k rádiu a ne jen přes kabely v autě. Možná to bylo tím, že nevím, jestli jsem tím nemohl něco odpálit. Jestli mezi tím není ještě nějaká jiná součást, než jen dráty.


Ale díky tomu, že to hrálo, tak jsem ten reprák od řidiče nechal vyndaný a zkoušel jsem, jestli ten bordel náhodou nedělají ty přestříhané dráty. Nakonec bordel dělaly, ale pak mi ještě chvíli trvalo, než jsem přišel na ten zpropadený šroub.


A jen si tu klidně o tom asi povídejte. Myslím, že to k tomuhle tématu taky patří...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)