Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mlžení předního okna
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 6:18 pm    Předmět: Mlžení předního okna Citovat

Zdravim.

Takhle jsem si v pohodě frčel a najednou mi přišlo, že mám jakoby lehce zamlžené přední okno. Bylo to tedy vidět jen proti slunku. Tak jsem na to šáhl rukou a skutečně to zamlžené bylo. Teď je otázka, čím to může být. Doufám, že to není ta nejhorší varianta a to ta, že je prasklý radiátor topení. Jde mi o to jak tuto variantu potvrdit nebo vyloučit aniž bych musel demontovat celou palubní desku. Jinak měl jsem zapnutý studeny ofuk na sklo, venku bylo tak 25°C, nevím, proč by se to mělo mlžit.

Díky za rady.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

Dělá mi to taky - teda jedině, když je venku vlhko (prší a nebo je po dešti). Zachrání mě pak jen na chvíli puště ná klima. Taky nevím, čím to je. Jednou se mi zaneslo torpédo a natekla mi v myčce voda do auta, tak si myslím, že je třeba pořád ještě vlhký pylový filtr..... Poraďte - díky!
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

No nechci strašit, dělalo mi to totéž, snažil jsem se uklidòovat, že to není radiátor, až jsem ho nakonec vyměnil a je klid.

Stálo mě to jen chladící kapalinu, nový radiátor a jeden víkend práce.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66


Naposledy upravil ok2ucx dne ne listopad 22, 2009 11:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 10:40 pm    Předmět: Citovat

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=237
koukni ještě k pravému pantu kapoty (po směru jízdy), je tam nasávání do kabiny a pod ním je díra do podběhu. Ta díra může být uspaná (většinou listí) a neodtéká z tohoto prostoru voda. Potom se vlhkost dostane i do auta. Vyčistit.

Pravděpodobnější je ale ten radiátor. Bohužel Sad

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

Tak to opravdu vypadá na ten radiátor. Na skle je jakoby mastný film. Není to tedy zatím v nějaké velké míře, drží se to v dolní části okna. Ale jde mi spíše o zdraví, čichat tu chladící kapalinu nebude nejzdravější. Kde se dá sehnat kvalitní radiátor (né nějaký čínský šmejd) a na kolik příjde?

Díky moc.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marian



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:43 am    Předmět: Citovat

Agnes napsal:
Tak to opravdu vypadá na ten radiátor. Na skle je jakoby mastný film. Není to tedy zatím v nějaké velké míře, drží se to v dolní části okna. Ale jde mi spíše o zdraví, čichat tu chladící kapalinu nebude nejzdravější. Kde se dá sehnat kvalitní radiátor (né nějaký čínský šmejd) a na kolik příjde?

Díky moc.


Koupil jsem v autobenexu origo Valeo, asi za 1350,- (ted to z hlavy presne nevim), menil jsem ho pred dvema mesici. Pravda, jeden tyden jsem se tam ptal a rekli, ze stoji 2800,- a po tydnu jsem se ptal jeste jednou, kdyz jsem si delal hitparadu cen a rekli mi vpodstate o pulku mene, tak jsem ho tam vzal. A vymeny bych se nebal. Zabralo mi to sice dva dny, ale dalo se to pred panelakem. Hlavne kdyz jsem mel pritele na telefonu a mohl jsem mu zavolat obcas pro nejakou radu, diky Miro. Zvladal jsem to sam, jenom na nasazeni palubky jsem poprosil souseda, precijenom ve dvou to slo lepe. Mohu poskytnout trochu vice fotek, nez je v navodu. Ten jsem take pouzil a byl uzitecny, diky za nej.
_________________
Xa II, 2.1TD - diky za kazdy ujety km....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:53 am    Předmět: Citovat

Agnes napsal:
...Tak to opravdu vypadá na ten radiátor. Na skle je jakoby mastný film. Není to tedy zatím v nějaké velké míře, drží se to v dolní části okna...


Ten film je pěkný sv*nčík, doteď se to tam drží, nemám tušení, čím to umýt. Už jsem zkoušel všechna možná rozpouštědla (líh, benzín, Clin, Jar), ale pořád to tam je. Někdo nějaké tipy?

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:14 pm    Předmět: něco na film Citovat

Hele, nechci dělat reklamu, ale zkus See Spray od Amway. Je to přímo určeno na sklo, okna, atd. Jak najít dodavatele v tvém okolí, to nevím, protože tohle se v obchodech nekoupí. Já s tím neobchoduji, ale mám svého 'zásobovače'. Přípravek je cítit po čpavku, možná to zabere.

Marián

ok2ucx napsal:
Agnes napsal:
...Tak to opravdu vypadá na ten radiátor. Na skle je jakoby mastný film. Není to tedy zatím v nějaké velké míře, drží se to v dolní části okna...


Ten film je pěkný sv*nčík, doteď se to tam drží, nemám tušení, čím to umýt. Už jsem zkoušel všechna možná rozpouštědla (líh, benzín, Clin, Jar), ale pořád to tam je. Někdo nějaké tipy?

P.

_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sadamek



Založen: 27.5.2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 8:20 am    Předmět: Citovat

Agnes napsal:
Tak to opravdu vypadá na ten radiátor. Na skle je jakoby mastný film. Není to tedy zatím v nějaké velké míře, drží se to v dolní části okna. Ale jde mi spíše o zdraví, čichat tu chladící kapalinu nebude nejzdravější. Kde se dá sehnat kvalitní radiátor (né nějaký čínský šmejd) a na kolik příjde?

Díky moc.


No ono nejde kde to sehnat ale na kolik to přijde i s montáží protože měnit radiátor není sranda celá palubní deska musí ven Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 12:28 pm    Předmět: Citovat

No co se týká servisu, tak cena za výměnu radiátoru se pohybuje kolem 6,5tis. Kč, je to včetně materiálu. Takže se do toho budu muset pustit svépomocí. Nejhorší je, že značku radiátoru jsem schopen určit až po jeho demontáži. Takže nejdříve to rozebrat, pak sehnat a poté dát někdy dokupy. Mám už stažený návod, ale nějaká fotka navíc by se hodila.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 8:04 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem to dělal nadvakrát, a jen tak naoko jsem to složil, když bylo jasné, že to bude potřeba vyměnit.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Mohu sloužit jen komentářem po tom, co jsem radiátor (letos v lednu) vyměnil: http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?p=61323#61323 , ale beztak si tohle už četl. Není se čeho bát, celý víkend to jistí, chce to garáž a trpělivost. A cit v prstech, zrovna ta plechová pojistka, co drží radiátor není moc vidět, chce ji to vyhmatat.

Ev. mohu přeposlat fotky, které mi tu zkušenější kolegové poskytli, jestli mi přes SZ/PM pošleš tvůj e-mail.

Pavel

P.S. Mám dojem, že zatím všichni reportovali, že radiátor měli typ Valeo, ten druhý snad nikdo, ale možná to nemusí být pravda. Věřil jsem, že http://service.citroen.com přesně poví, který typ tam má být, ale zřejmě to žabožrouti nevěděli ani sami ve výrobě, jinak by to tam napsali Evil or Very Mad
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66


Naposledy upravil ok2ucx dne út září 23, 2008 4:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Venda-BX



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Třebechovice Pod Orebem

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Agnes napsal:
No co se týká servisu, tak cena za výměnu radiátoru se pohybuje kolem 6,5tis. Kč, je to včetně materiálu. Takže se do toho budu muset pustit svépomocí. Nejhorší je, že značku radiátoru jsem schopen určit až po jeho demontáži. Takže nejdříve to rozebrat, pak sehnat a poté dát někdy dokupy. Mám už stažený návod, ale nějaká fotka navíc by se hodila.


Hele agnes bydlíš kousek odemně a já už to dělal je to tak měsíc pokud budeš mít zájem můžu pomoct


chladič topení model VALEO - 16.18.590 Já tam dal tohle a stál pouze 466 kč
A topí to jako svině
najdeš to na autokelly
_________________
Xantia 1,8 rv.93 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
abart



Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

Velmi pravděpodobně mě taky čeká tato sranda s výměnou radiátoru. Nejdřív zkusím ještě nějaký přípravek, jestli to neutěsní.
Pokud by došlo na výměnu, měl jste někdo už tu čest měnit ho na vozidle s klima? Měl by tam být i radiátor klimy, zajímá mě jestli je tam např. horší přístup nebo nějaké jiné záludnosti......
_________________
Xantia Break II 1.9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

S utěsòovacími přípravky, no nevím. Navíc přípravek neřeší to, že na dně té plastové krabice (ve které je radiátor) zůstane usazený koncentrát chladící kapaliny (docela humus) a je dobré to vyčistit, protože jinak bude topení stále smrdět. A dýchat to dál a dál bych taky nechtěl.

Já opravoval auto s klimou, nevím, jestli je v něčem zásadní rozdíl. Přístup na některá místa je tam občas celkem gynekologický, ale celkem to ujde. Návod je fajn, já měl problémy jen s tím kolínkem ze strany motoru.

Oprava samotná není tak drahá (myslím tím jen cenu radiátoru a nové chladící kapaliny), je jen časově a nervově náročná, pokud to děláš sám. V servise si za to pochopilně vezmou adekvátní částku, protože tu hodiny tam prostě jsou (těch 6 tis. zmíněných výše je asi tak OK).

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)