Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefungule LP okno
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 7:49 am    Předmět: Nefungule LP okno Citovat

Prestalo mi fungovat LP (PP funguje), zadni jsou "klickova". Co mam zacit rozebirat? Nerad bych popravde rozporcoval zbytecne pul auta..... Co vse muze byt KO? V pripade, ze by byl vadny motorek, lze jej nejak prohodit? Mam tu 2 stahovacky z X, ale netusim, jestli jsou P/Z, L/P popr X1/X2 .
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaurien



Založen: 11.3.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 8:26 am    Předmět: Citovat

Jako první bych určitě sundal tapec na dveřích a zkusil motorek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

Já bych se nejprve zaměřil na přepínač, který to okno ovládá. Pokud by nepomohlo pročištění sprejem na kontakty, zkusil bych ho prohodit s přepínačem pro pravé okno. Teprve po vyloučení závady přepínače hledal něco jiného.
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lisci



Založen: 2.2.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Jemnice

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

ano viděl jsem podobnou závadu na zadních dveřích a problém byl přerušení svazku vodičů mezi dveřmi a rámem. Bohužel drátky postupem času taky umírají
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lisci



Založen: 2.2.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Jemnice

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 11:19 am    Předmět: Citovat

ano viděl jsem podobnou závadu na zadních dveřích a problém byl přerušení svazku vodičů mezi dveřmi a rámem. Bohužel drátky postupem času taky umírají
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 12:47 pm    Předmět: Citovat

Jak píše jiva,taky jsem ti odpověděl na citroen foru.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem řešil podobný problém u okénka spolujezdce. Závada byla v "přelámaných" vodičích v průchodce mezi dveřmi řidiče a rámem.
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

jíva napsal:
Já bych se nejprve zaměřil na přepínač, který to okno ovládá. Pokud by nepomohlo pročištění sprejem na kontakty, zkusil bych ho prohodit s přepínačem pro pravé okno. Teprve po vyloučení závady přepínače hledal něco jiného.

Tak jsem oddekloval prepinace a stahovacka se rozesla... Prostrikl jsem vse projistotu kontaktolem a za hodinu opet nejde. Jako idealni zkousku bych videl prohodit prepinace, ale nejsem schopen za zadnou cenu sundat konektor na spodnim konektoru uz je ulomena ta zajistovaci pacicka, takze uz s tim nekdo bojoval. Pacim za konektor tak, ze mam strach, ze vse rozlamu a drzi. Je tam jeste nejakej trik jak to dostat do tohoto: http://www.xantiaclub.cz/navody/dvere/05_std.jpg stavu Question Question
Jak s tim porad kvedlam tak mi navic upadl od horniho ponektoru ten nejvrchnejsi kabel a tam jsem taky v konci s vedou jak ho tam dostat zpet.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 9:20 pm    Předmět: Citovat

Noc je jeste mlada, pokracuji dal...
Mam vyndane konektory spinace, opraveny zlomeny drat. Pri prohozeni je stav setrvaly, takze spinacem to neni. Zkusil jsem pripojit jinou stahovacku, ta se taky nehejbe. Nemam ale jistotu, ze je zdrava, srouby jsem prikostroval, protoze jsem zjistil, ze snad u citroenu jen hola na drate nejde.
Zlomeny drat ve dverich to pry taky nemuze byt, protoze veskera elektrika je ve dverich a navic i odchazi na druhou stranu.
Nejake namety?
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:33 pm    Předmět: Citovat

Vse vylakano ven + oraveno, ale presto jsem zkoncil, zatim to vypada na 90% na chybu nekde v dojezdu - na motor nejde napeti, do dojezdu jde + a signal (+) ze spinace. Jak to ma dal fungovat nevim, takze koncim. Jeste by mohlo byt ve hre rele oznacene 6021 + ? svorka B003, ale ty nevim kde hledat.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Měl bych taky jednu otázku. Mám X2 3,0 a začínající problémek s LP oknem. Začalo to tím, že přestalo dovírat cca půl cm pod horním dorazem. Nyní už během stahování i vytahování zadrhává (jako by se na okamžik zastavilo, překonalo nějakou překážku a pak pokračuje dál). Někdy zareaqguje i na pojistku proti přiskřípnutí a vrátí se do spodní polohy. Někdy zase zareaguje na pokyn na horu, jako bych dal pokyn dolů a sjede. Abych ho zavřel tak jak má být, tak mu musím v horní úvrati pomoci rukama, jinak zůstane toho půl cm od vrchu. Josef2 mi už radil přibrousit nějakou lištu po které to okno jezdí. Ale zatí jsem se k tomu nedostal (to se jen zastavovalo toho 0,5 cm od vrchu) a mezi tím se přidaly ty další symptomy. Pokud máte na to lék, budu vděčen. Ahoj.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 4:50 pm    Předmět: Citovat

Dal bych ucho na dvere k jednotce (unistneni je videt v prispevku "rozebrani pr. dveri"). Pokud to pri zastaveni cvakne, tak to opravdu neutahne okno, takze bych vysapal a promazal stahovacku a pri te prilezitosti zkontroloval volnost chodu okna (vydrene sametky?) Pripilovani vedeni dle Josef2 je krajni reseni. kazdopadne se priprav na neprilis prijemnou praci.
Pokud se pri vysvobozovani peny (podrezat opatrne ziletkovym nozem) podari znicit nejaky "kelimek" na cepy tapecirunku je shodny s Favoritem (palubovka) budou k tomu nejspis nutit i hribky, ale 2,-/ks je i tak dost Very Happy
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem stejnej problém...rozebral jsem dveře a chyba byla v roztřepeným lanku který se zacuchalo v tý přeovodovce. Celej systém vyndat, odvrtat nýt na převodovce, dát nový lanko (origo je dost lustý, mám tam tenčí z kola a v pohodě), stáhnout zpět např. stahovacíma páskama, nmontovat. Před rozebráním je dobrý si zapamatovat jak že to tam vlastně bylo..a nemusíš jako já rozebírat i dveře druhý... Smile)
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 7:15 pm    Předmět: Citovat

Pavel56 napsal:
Dal bych ucho na dvere k jednotce (unistneni je videt v prispevku "rozebrani pr. dveri"). Pokud to pri zastaveni cvakne, tak to opravdu neutahne okno, takze bych vysapal a promazal stahovacku a pri te prilezitosti zkontroloval volnost chodu okna (vydrene sametky?) Pripilovani vedeni dle Josef2 je krajni reseni. kazdopadne se priprav na neprilis prijemnou praci.
Pokud se pri vysvobozovani peny (podrezat opatrne ziletkovym nozem) podari znicit nejaky "kelimek" na cepy tapecirunku je shodny s Favoritem (palubovka) budou k tomu nejspis nutit i hribky, ale 2,-/ks je i tak dost Very Happy


Nic takového jsem nikdy nikomu neradil. To přísahám.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 12:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak jsem si dnes vydelal. Kdyz jsem opravoval překlesany drát stahovačky u řidičovo dveří, tak vše šlo dobře, než jsem dělal poslední zkoušku, že je všechno funkční.
Stahovačka jela dolů a chytla nový drát, který bohužel v pájeném spoji nepovolil, takže pár sekund (než mě konečně napadlo vypnout klíček) to prostě dřelo na místě.

Teď stahovačka nereaguje. Do konektoru napětí jde - nevím tedy jestli na správné piny.

Co s tím může být? Stahovačku jsem vyndal (hroznej ojeb dostávat závlačku okna ve spodní poloze ven) a okno zatím podšprajcoval, abych mohl jezdit do práce.
Převodovka stahovačky vypadá ok, celý sem to rozebral, tak možná motor - na jaký piny bych mohl dát 12V aby sem věděl že běží/mrtev?

Díky
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)