Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

osvětlení přístrojovky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Masterview



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 4:19 pm    Předmět: osvětlení přístrojovky Citovat

Ahoj, mám dotaz na zkušenější. Pořád mi praskají žárovky podsvícení palubovky i klimatizace. Chci problém vyřešit jednou provždy a tak chci dát plazmové tacho. problém je v tom, že ho nikdo na Xantii nedělá (možná jo, ale ani po usilovném hledání jsem žádné nenašel) a tak chci přizpůsobit nějaké jiné. Samozřejmě budíky v Xantii jsou unikát a v jiném autě nejezdí. Porovnával jsem velikosti, otáčkoměry, rychlosti apod. aby to aspoò trochu odpovídalo. Nejbližší jsem našel z VW GOLF III. Rychlost by to ukazovalo stejnou (stejný rozsah), akorát otáčkoměr by trochu kecal. Taky teploty vody a stav paliva odpovídá, ale je tady zádrhel. Skoro všechny auta, ketrý mají vodorovné ukazatele teploty a paliva, tak je mají směrem k sobě, xantie od sebe. Dá se to nějak prohodit, třeba pustit stav paliva doleva a opačně? Nebo aspoò nějak otočit ručičku, aby ukazovala do středu?
_________________
Xantia 2 Break, stříbrná, 2.1 TD, moc hezká a houpavá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 6:04 pm    Předmět: Re: osvětlení přístrojovky Citovat

Masterview napsal:
Ahoj, mám dotaz na zkušenější. Pořád mi praskají žárovky podsvícení palubovky i klimatizace. Chci problém vyřešit jednou provždy a tak chci dát plazmové tacho. problém je v tom, že ho nikdo na Xantii nedělá (možná jo, ale ani po usilovném hledání jsem žádné nenašel) a tak chci přizpůsobit nějaké jiné. Samozřejmě budíky v Xantii jsou unikát a v jiném autě nejezdí. Porovnával jsem velikosti, otáčkoměry, rychlosti apod. aby to aspoò trochu odpovídalo. Nejbližší jsem našel z VW GOLF III. Rychlost by to ukazovalo stejnou (stejný rozsah), akorát otáčkoměr by trochu kecal. Taky teploty vody a stav paliva odpovídá, ale je tady zádrhel. Skoro všechny auta, ketrý mají vodorovné ukazatele teploty a paliva, tak je mají směrem k sobě, xantie od sebe. Dá se to nějak prohodit, třeba pustit stav paliva doleva a opačně? Nebo aspoò nějak otočit ručičku, aby ukazovala do středu?

Člověče závidím ti tvoji odvahu se do něčeho podobného pouštět. Nevím jak to dělám, ale na mém 9 let starém autě jsem měnil jen 1x žárovky na podsvícení klimatizace (2ks zhruba před 4ma rokama po koupi auta) a jinak nic. Jestli to nebude tím, že mám stažené podsvětlení přístrojovky a ovladačů na nižší úroveò a nenechávám to zbytečně moc svítit. Mně to tak stačí. Jak moc to máš osolené ty?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 6:37 am    Předmět: Citovat

závidím ti Tvůj čas........
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 7:45 am    Předmět: Re: osvětlení přístrojovky Citovat

Stačilo by snížit jas a životnost žároviček by se markantně prodloužil Idea
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Masterview



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 9:03 am    Předmět: Re: osvětlení přístrojovky Citovat

[Člověče závidím ti tvoji odvahu se do něčeho podobného pouštět. Nevím jak to dělám, ale na mém 9 let starém autě jsem měnil jen 1x žárovky na podsvícení klimatizace (2ks zhruba před 4ma rokama po koupi auta) a jinak nic. Jestli to nebude tím, že mám stažené podsvětlení přístrojovky a ovladačů na nižší úroveò a nenechávám to zbytečně moc svítit. Mně to tak stačí. Jak moc to máš osolené ty?[/quote]

samozřejmě pořád naplno Smile
_________________
Xantia 2 Break, stříbrná, 2.1 TD, moc hezká a houpavá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

Sím, dá se dostat k žárovce v hodinách jinak, než že rozeberu skoro celý auto?
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 6:50 am    Předmět: Citovat

A nemáš vyžší palubní napětí?? Nepraskaj Ti i normální žárovky, jestli spíš není problém v altíku a regulátoru napětí. Protože i já měnil žárovky jen jednou a pak nic a krom jízdy večer jedou budíky taky furt naplno.


To Petr65: Dost silně o tom pochybuju musí se sundat podle mě lišta na které jsou sby jsi se k žárovkám dostal, od rádia by to bylo asi dost o prsty.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Masterview



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se zatím na tu plasmu vybod a jenom jsem vyměnil nefunkční žárovky. Akorát jsem si trubka nevšiml, jaký tam jsou, takže jsem tam místo 1,2 W dal 2W a svítí to jako vánoční stromeček, ještě že se dá ten jas stáhnout Very Happy . Použil jsem na to návod tady z webu, je vynikající, ale z vrozený lenosti jsem si to trochu zjednodušil (třeba jsem nesundaval ten kryt z pojistek, dřevěnou lištu jsem jenom vyklonil, nesundaval jsem ji z konektoru, volant jsem nesundaval vubec) a slo to celkem dobre.
_________________
Xantia 2 Break, stříbrná, 2.1 TD, moc hezká a houpavá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 1:32 pm    Předmět: Citovat

mohol by som vas poprosit o ten link, v ktorom je popisan ta vymena ziaroviek. dakujem
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

zkus kouknout na hlavní stranu "Jen pro členy" je tam sice na X1, lae je to dost podobný....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KING



Založen: 24.4.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj chtel jsem se zeptat jake sou v x1 v pristrojove desce zarovky a kolik jich tam je. Chtel bych tam dat modre jestli se daji sehnat diky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

Taky se chystam vymenit zarovky v pristrojovce.Kde je sezenu,hodte tip.Ted jsem namontoval denni svetla,tak doufam,ze po vymene mi vydrzi az do smrti.
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

To KING -S výměnou za modrý si asi moc nepomůžeš, páč osvětlení do zelena delá folie v palubovce . Ale barvou žárovek se podsvit určitě změní ,nevím jestli tak jak si představuješ.
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KING



Založen: 24.4.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 8:46 pm    Předmět: Citovat

Dekuji vam za odezvu ale potreboval bych se dozvedet jaky druh patice tam je a kolik. Vsude se me ptaj na druh ty patice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

psal sem výše kam kouknout a kolik jich tam máš ...no dost..rozsvi vše a spočítej je Twisted Evil
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)