Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit Xantii?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lookas



Založen: 22.7.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 12:20 am    Předmět: Jakou koupit Xantii? Citovat

Planuju koupit Xantii, ale chtel bych poradit od lidi, kteri ji maji - ma smysl Hydractive? Jaka verze? A ma smysl Activa? Myslim jestli je to vyrazne poznat pri jizde, a jake je to s poruchovosti. Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 7:01 am    Předmět: Citovat

Klasicka xantia je nejpohodlnejsi,a nejhoupavejsi-mne plne vyhovuje.
Hydractive je uz tvrdsi,zase za nekterych okolností tlumí lépe,a máš možnost si při rychlé jízdě např.po dálnici auto přitvrdit,aby lépe sedělo.

No,a Activa-nikdy jsem jí neměl,ani jsem se v ní nevezl,ale všichni se shodují na tom,že je dost náročná na údržbu,a navíc jsou tu problémy s tekoucími pístnicemi,vymletými stabilizátory apod...
O Activě by ti něco pověděl někdo,kdo ji tady na foru má,určitě se ti někdo ozve Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 7:45 am    Předmět: Citovat

Rozhodnutí je zcela na tobě a tvých požadavcích.
1. Pokud preferuješ pokud možno co nejlevnější servis a údržbu. tak čím míò koulí, tím lépe.
2. Pokud preferuješ pohodlí a jízdní vlastnosti, tak hydroaktiv (8 koulí) nebo rovnou aktivu (10 koulí), ale připrav se na auto prošpikované snímači, elektrikou, dalším počídadlem,... A čím víc věcí v tom je, tím spíš se něco pos..ere...

Ale to neznamená, že by ses v 6ti kulce nepohoupal Laughing
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 8:12 am    Předmět: Citovat

Je to věc názoru,ale osobně preferuju jednoduchost u už tak čím dál složitějších aut na opravy a nákladnější na finance,čili 6 kulka je dle mě ideální volba a pohoupeš se na ní naopak velice komfortně.Na cestě drží statečně,kolikrát v zatáčkách proháním auta které se pyšní přízviskem rádoby sportovní držáky typu koktávka..Mě prostě na 6 kulce nic nechybí a nic složitějšího bych nechtěl,náklady na podvozek a řízení-ovládání hydrauliky jsou v tomto případě opravdu zanedbatelné.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VRtulnikk



Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Rokycany

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

No, ja jsem koupil 6 kulku a svezeni je to tedy super, kazdopadne. Do vic kouli jsem nesel prave kvuli zminovane narocnosti oprav.

Ale co me trosku zklamalo je spotreba, ktera je na 1.6 opravdu docela velka... priste bych sel do 1.8 16V, to by alespon poradne jelo Cool
_________________
Xantia Berline 1.6i - 12/96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

citace:
Ale co me trosku zklamalo je spotreba, ktera je na 1.6 opravdu docela velka... priste bych sel do 1.8 16V, to by alespon poradne jelo



No neboj, ona 18 16v také není nějaký superdělo...Spíš si dovedu představit 2.0 TCT.....
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetiX



Založen: 25.4.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

VRtulnikk napsal:
Ale co me trosku zklamalo je spotreba, ktera je na 1.6 opravdu docela velka... priste bych sel do 1.8 16V, to by alespon poradne jelo Cool


Jaká spotřeba tě u 1.6 zklamala?
_________________
X1; 1,6; 96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 10:39 am    Předmět: Citovat

zdravím zrovna včera jsem byl koukat na XA v HDI 80kv. break.nemá sice přihřívač a vyhřívané sedaky,ale skončil jsem na 87t.kč diky tomu hydraulickému zmatku Very Happy .za ty prachy dobry kup je pravda,že si hydrauliku a mechaniku dam dohromady sam.pokud se HA nerozjede udelam sní klasiku což je nejlevnější řešení.pokud budeš kupovat XA domluv si někoho kdo ví očem je LHM.mnoho věcí vypadá složitější než jsou.dobrý vyběr přeji Evil or Very Mad
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VRtulnikk



Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Rokycany

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

PetiX napsal:
VRtulnikk napsal:
Ale co me trosku zklamalo je spotreba, ktera je na 1.6 opravdu docela velka... priste bych sel do 1.8 16V, to by alespon poradne jelo Cool


Jaká spotřeba tě u 1.6 zklamala?


Nemam palubni pocitac, ale podle toho, kolik jsem bral a kolik ujel, mi to vychazi kolem 9l,vetsina mimo mesto, nehonim to, jezdim vetsinou kratke trasy z prace a do prace... asi to neni zas tak moc, spis je to tim, ze jsem presel z Felicie 1.3 Wink

Samozrejme, budu jen rad, pokud se moje 1.6 do budoucna ukaze lepsi volba, nez 1.8 16V (spolehlivost, udrzba...)
_________________
Xantia Berline 1.6i - 12/96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 12:35 pm    Předmět: Citovat

Mně brala Felda 1,6i v kombíku cca 8,5 na 100, takže proti tvé XA žádný rozdíl Wink
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

Já bych v současné době již nechtěl HDI ani TD. Bral bych benzín a to 2.0 16 V, 1.8 se mi zdá pro tak těžké auto málo, ale je to pouze můj názor. Sice mám HDI, ale podruhý už ne. Co se týče hydractivu tak podle mě je to úplně jedno, já ho mám, ale skoro nepoužívám.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Já mám sedmikouli s hydractivem, ale pro větší pohodlí ho nezapínám. Po jeho zapnutí je ale poznat, že to trochu ztvrdne, a je to ještě víc poznat v zatáčkách. Jinak jezdím vcelku klidným tempem kolem rychlostních limitů za 8 - 8,5 l/100km. Tenhle motor má docela dobrý krouák, takže se dá jezdit i 50km/h na pětku přes obec, aniž by se to dusilo, nebo cvrkaly ventily, a plynule se to za obcí umí taky na ten kvalt rozjet, i když po podřazení daleko svižněji. Takže spokojenost se všemi pro a proti.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 2:17 pm    Předmět: Re: Jakou koupit Xantii? Citovat

lookas napsal:
Planuju koupit Xantii, ale chtel bych poradit od lidi, kteri ji maji - ma smysl Hydractive? Jaka verze? A ma smysl Activa? Myslim jestli je to vyrazne poznat pri jizde, a jake je to s poruchovosti. Diky.


Mám Hydru a Activu : Hydra ani moc pěněz nesežere ,ale Activu mám V6 a její údržba něco stojí (teď cca 25t. ,ale s tím jsem počítal)
Jestli nechceš našláplý auto výkonem a elektronikou kup si obyč verzi a budeš spokojen Very Happy
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lookas



Založen: 22.7.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Diky vsem, jeste se zkusim trochu porozhlidnout po informacich na netu, ale asi pujdu do klasiky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

lookas napsal:
Diky vsem, jeste se zkusim trochu porozhlidnout po informacich na netu, ale asi pujdu do klasiky Smile


doporučuji hdi kombi od roku 2000 a v klasickém provedení Xantií už jsem pár dovezl a tak vím o čem mluvím, jedna taková co jsem před cca 2 lety dovezl bude v nejbližší době k mání z důvodu výměny auta na C5 více eventuelně přes PM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)