Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vrtule chladiča iba na 1 rýchlos

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Murcko Jozef



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Stará Lubovna

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 10:21 am    Předmět: Vrtule chladiča iba na 1 rýchlos Citovat

Zdravím xantiakov Jožo SL. Xantia II, 1999, 80 kw, 2,0 HDi
Mám problém s vrtu¾ami chladiča idu iba na jednu rýchlos, porade čo by to mohlo by.

Díky za rady.
_________________
X2,20HDi,80kw,SL 616 AP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Relátka pod maskou,sundáš dvě plast.příchytky na krytu vrtulí,možná 2 šroubky,a potom celý ten tvarovaný plast pod maskou vyndáš,pod ním je trojuhelníková krabička,otevřít,vyčistit kontakty relátek,pozor,neproházet,a musí chodit,dej vědět jak jsi dopad Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 10:15 pm    Předmět: Citovat

Takto uvedené relátka vypadají.

Jak si přišel na to, že ti funguje jen jedna rychlost? Mně se za celou dobu co auto mám nepodařilo aby se motor zahřálo na víc jak 90st. (Teda to byla fuška než jsem sem ten obrázek dostal)
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elmoni



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 7:42 am    Předmět: Citovat

zdravim,

ja mam problem s chladenim, mozno to suvisi so spominanym problemom. Stava sa mi, ze mi unika chladiaca kvapalina nasledovnym sposobom: pocas jazdy je vsetko OK, akonahle zastavim, moze mat teplota 80 alebo 90, to je jedno, cez prepadovu hadicku mi vytecie cca 1 liter chlad. kvapaliny. Mam postreh, ze ked vypnem motor prave vtedy,ked bezi ventilator, tak nevytecie. Stava sa to obcas. Mam XA 1,8 KOMBI r.v. 96....najdem aj v mojej XA nejake relatka na regulaciu otacok? inak ventilator zapina,vypina a s teplotou motora pocas jazdy nie su problemy. Vopred moc dik za odpoved.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

elmoni napsal:
zdravim,

ja mam problem s chladenim, mozno to suvisi so spominanym problemom. Stava sa mi, ze mi unika chladiaca kvapalina nasledovnym sposobom: pocas jazdy je vsetko OK, akonahle zastavim, moze mat teplota 80 alebo 90, to je jedno, cez prepadovu hadicku mi vytecie cca 1 liter chlad. kvapaliny. Mam postreh, ze ked vypnem motor prave vtedy,ked bezi ventilator, tak nevytecie. Stava sa to obcas. Mam XA 1,8 KOMBI r.v. 96....najdem aj v mojej XA nejake relatka na regulaciu otacok? inak ventilator zapina,vypina a s teplotou motora pocas jazdy nie su problemy. Vopred moc dik za odpoved.


Ano relátka o kterých se tu mluví jsou právě ty relátka, která spouštějí sahary a pak přepínají pomalou rychlost (zapojení sahar do série) nebo rychlost vyšší (paralelní zapojení) Idea
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Murcko Jozef



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Stará Lubovna

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 3:30 pm    Předmět: Citovat

jk napsal:
Takto uvedené relátka vypadají.

Jak si přišel na to, že ti funguje jen jedna rychlost? Mně se za celou dobu co auto mám nepodařilo aby se motor zahřálo na víc jak 90st. (Teda to byla fuška než jsem sem ten obrázek dostal)


Zdravím xanakov.Na 1 rýchlos som prišiel tak že ked som išiel dlhším kopcom ako u nás sú donovaly,tak sa mi začal motor prehrieva až voda vychadzala cez prepadovu hadičku, tak som zastavil a vrtule išli iba na 1 rýchlos a to asi 5 alebo 6 sekund a zastali a motor neschladilo nič a ani klima mi nešla, dal som teraz nové relatka už ide aj klíma.
_________________
X2,20HDi,80kw,SL 616 AP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elmoni



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

skusim sa pozriet na tie relatka, v akom su stave...pripadne, kde sa daju kupit nove?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 4:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, kdysi tu byl odkaz na schema zapojení relátek, Teď to nemůžu najít. Poradíte ? Mám totiž taky chybičku. Při zapnutí klimy mi jedou obě vrtule na polovičku (1.rychlost). Jakmile, ale mají od teploty najet na vyšší rychlost, tak se mi ta levá (z čelního pohledu) zastaví a běží jen jedna a tá má v kopcích s naloženým autem a horku co dělat, aby vodu uchladila. Díky.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elmoni



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 5:19 pm    Předmět: Citovat

zdravim, to vsetci maju dve vrtule a ja len jednu? Smile ta druha je vtedy,ak je klima? bo ja klimu nemam - jedina chybicka na aute Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Petr65 napsal:
Ahoj, kdysi tu byl odkaz na schema zapojení relátek, Teď to nemůžu najít. Poradíte ? Mám totiž taky chybičku. Při zapnutí klimy mi jedou obě vrtule na polovičku (1.rychlost). Jakmile, ale mají od teploty najet na vyšší rychlost, tak se mi ta levá (z čelního pohledu) zastaví a běží jen jedna a tá má v kopcích s naloženým autem a horku co dělat, aby vodu uchladila. Díky.

Ahoj, lepší schema zatím nemůžu najít tak posílám alespoò princip jak se ventilátory řídí.


Pomalá rychlost - sepnuté relé 3 - oba ventilátory jsou zapojeny v serii.
Vysoklá rychlost - sepnuté všechny 3 relé. Ventilátor 4 dostává +12V přes relé 3 a kostru přes přepínací (prostřední) relé č.5 Ventilátor 7 dostává +12v přes relá č.6 Kostru má trvale připojenou. Zkontroluj si 40A maxi pojistky v motorovém prostoru s označením E,F .
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

Díky moc.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 5:12 pm    Předmět: Citovat

mezitím jsem našel tohle.
_________________
současnost: Xantia Activa, 2.0HDi, 80kW, leden 2000
minulost : Xantia 1.9TD, r.v.1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)