Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vnitrni osvetleni na sloupkach :(

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
libor.vo



Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 6:45 pm    Předmět: Vnitrni osvetleni na sloupkach :( Citovat

Cau Xantiaci, mam problem s osvetlenim kabiny (na sloupcich). Obcas sviti a obcas ne, na palubce mi signalizace otevrenych dveri funguje spolehlive, tak spinace ve dverich to zrejme nebudou, nevite nekdo prosim kde je chyba? Nefunguje mi ani jedna poloha na techto svetlech. Zarovky i pojistky jsou vporadku, proste mi to zniceho nic prestalo svitit.Prosim o pomoc, Dekuji Libor 1,9 Td Break Rok 99.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jojo...



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Bratislava SR

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mal som podobny problem. Objimka, ktora drzi ziarovku ma v sebe kontakty. Treba ich trosku napruzit a prihnut. Vacsinou nemaju dobry kontakt. Robim to pravidelne asi raz za pol roka.. Smile
_________________
Citroen Xantia X2 1.9TD automat, r.v.2000, 16"Borbet, CarComputer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

presne, najcastejsie to byvaju objimky ziaroviek. Napruzit, oskrabat (ak maju uz matny povrch) a zas vsetko pofici.
Robilo to mi to vo vodicovom stlpiku a tiez v pravej prednej parkovacke...
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 4:38 pm    Předmět: Citovat

Taky pravidelně čistím kontakty v objímce žárovky na straně spolujezdce. U šoféra je to gut Mr. Green Asi míò funím Razz
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 5:22 am    Předmět: Citovat

u xantuše jsem to sice ještě nezkoumal, ale u BX byl snímač na nedovřené dveře součástí zámku a světýlko na sloupku je ovládené snímačem na sloupku tak bych si typnul že xantuše to bude mít stejně a šel by po ukostření na spínači ve sloupku Rolling Eyes
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krok



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Kromeriz

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 10:37 am    Předmět: Citovat

Ahojte, dovolili bych si znovu otevřít toto téma. Můj dotaz je prostý: jak se dostat k žárovce osvětlení na sloupku? Zkoušel jsem páčit sklo ale takto bych spíš odpáčil sloupek. Nevíte prosím někdo, jak se tam dostat?
_________________
X2 HDi 80kW Berline 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

Vem to nehtama zhora a vyloupni to ven. Spodek je zaknutý zespodu, vrch jednoduše odklopíš.
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 4:43 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Vem to nehtama zhora a vyloupni to ven. Spodek je zaknutý zespodu, vrch jednoduše odklopíš.
Ak by si mal manuál tam je to presne tak uvádzané ako píše roliva. Ale radšej ako nechtami to skús tenkým šrobovákom zhora úplne jemno odlupnú. Tiež mi to blblo a dokonca aj v kufri som len stlačil trocha kontakty a hotovo. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keschaf



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 68
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

vyzkoušeno, postup funguje Smile díky, pánové.
_________________
Xantia Break Exclusive 1998 2,1TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 3:43 pm    Předmět: Re: Vnitrni osvetleni na sloupkach :( Citovat

libor.vo napsal:
Cau Xantiaci, mam problem s osvetlenim kabiny (na sloupcich). Obcas sviti a obcas ne, na palubce mi signalizace otevrenych dveri funguje spolehlive, tak spinace ve dverich to zrejme nebudou, nevite nekdo prosim kde je chyba? Nefunguje mi ani jedna poloha na techto svetlech. Zarovky i pojistky jsou vporadku, proste mi to zniceho nic prestalo svitit.Prosim o pomoc, Dekuji Libor 1,9 Td Break Rok 99.


Kdysi jsem todle taky řešil, bylo to v zásuvce na podlaze pod kobercem, v místě nejblíže ke spodnímu pantu předních dveří, ale bohužel si nejsem jistý jesli na levé nebo pravé straně. (asi pravé).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chuck



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: kóšček od Přerova

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 10:26 am    Předmět: Citovat

Zdravím chlapi. Mám naprosto stejný problém. Světla na sloupcích se nerozsvítí ani pri otevření dveří, nejdou ani vypínačem. Světlo zavazadlového prostoru vypínačem jde, při otevření taky nic. Kontakty ve světlech a dveřní spínače jsou v pořádku- aspoò poble indikace na palubovce. Pojistka je samozřejmě O.K. Našel jsem i ten zmiòovaný konektor- je skutečně u pravých dveří. Je to však 30-pinový macek (vypadá jako konektor PSA pro diagnostiku) a nevím který pin měřit. Ještě mně napadá zpožďovací relé osvětlení, ale nemám tucha kde ho hledat (v knize Jak na to je na schematu označeno 3004). Díky za každý nápad, neb jsem naprosto v pasti.

Edit: Tak po dvou dnech trápení problém konečně vyřešen. Problém byl kousek od místa, kam naváděl Josef 2. Kabelový svazek pokračuje směrem dozadu a vedle sedadla spolujezdce je pod kobercem na prahu další onen obří konektor. Pod ním je ještě jeden menší svazek, kterým je vedeno ono inkriminované osvětlení. Asi 30 cm od toho zadního konektoru směrem dopředu byla v malém svazku na zelených vodičích elektrikářská svorka. Tušíte správně. Po jejím rozloupnetí se vysypala pěkná hromádka měděnky. Stačilo zastřihnout vodiče až na zdravé jádro a článek čokoládky na proklemování.
_________________
Xantia X2 2.0HDi 80kW Break r.v. 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Tak to už tam tu svorku někdo dával, origo je to jen v trubiče a je to nejčastější místo přerušení.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)