Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kola na X2
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 7:47 pm    Předmět: Kola na X2 Citovat

Zdravím mám dotaz pujdou na Xantii rv2000 2.0 HDi 80kw break kola z x1 185/65 R14 v technicaku mam jenom 205 R15 to v zime asi neni moc dobry a navíc drahý Mad
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

Na rok 2000 nejdou 14 kola, budou ti překážet brzdiče a brzdový kotouče.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomcat



Založen: 28.4.2008
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 11:17 pm    Předmět: Citovat

TY 14 na technický opravdu neprojdou. Lze požadovat dopsání 185/65 R15 88M-S. dle homologace výrobce pro EU. Jinak vím co to je,když napadne 5c
m sněhu a já mám ještě nepřezutý 205.To je jízda z práce horor. Shocked O ceně bych diskutoval ,neb letní mám FULDY CARAT za 1700Kč a vynikající zimní MICHELIN ALPIN /byly obuté při dovozu z DE/ drží na náledí jak přilepené. Ovšem jak jsem zjišoval cenu až je sjedu bude dilema -kvalita -finančně vykrvácet- nebo riziko a ušetřit Arrow Kompromis má někdo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 7:05 am    Předmět: Citovat

tomcat napsal:
TY 14 na technický opravdu neprojdou. Lze požadovat dopsání 185/65 R15 88M-S. dle homologace výrobce pro EU. Jinak vím co to je,když napadne 5c
m sněhu a já mám ještě nepřezutý 205.To je jízda z práce horor. Shocked O ceně bych diskutoval ,neb letní mám FULDY CARAT za 1700Kč a vynikající zimní MICHELIN ALPIN /byly obuté při dovozu z DE/ drží na náledí jak přilepené. Ovšem jak jsem zjišoval cenu až je sjedu bude dilema -kvalita -finančně vykrvácet- nebo riziko a ušetřit Arrow Kompromis má někdo ?


No já teda nevím jak sedí Michelin Alpin neb nejsem tak bohatý... A vůbec velmi pochybuju o přilnavosti na náledí (u jakéjkoli pneu bez hřebů Wink )!
Osobně jezdím na Barum Polaris2 (205/60R15)- za ty peníze celkem slušný kompromis - mimochodem jezdím převážně na Vysočině a zatím jsem dojel všude kam jsem chtěl. Je to o uzpůsobení jízdního stylu Wink
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 7:51 am    Předmět: Citovat

A co zkusit na zimu 185/60 R15?Tak to tady dělaá haafo lidí,i když to není zapsaný rozměr,jelikož 205ky jsou v zimě naprd Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 8:25 am    Předmět: Citovat

hm a co třá 145/70/15.....dyk to máš doma, tak bys měl vědět, že na HaDa 80kW patřej jen 205tky Rolling Eyes Dyk je to furt dokola
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 2:52 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
...jelikož 205ky jsou v zimě naprd Wink

A to jako proč jsou naprd? Jezdím na nich 5 let a nějak jsem ještě neměl problém. Uznávám, že jsem městskej a na horách strávím s autem pouze cca měsíc ročně ale i dost zasněžený Krušný Hory i Alpy zvládaj v pohodě. Jestli vono to nebude v nohách a v hlavě...
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 3:36 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověd opravdu mi šlo jenom o to jestli jdou 14 kola ale nejdou tak nic musim sehnat 15 na tech 14 mam klebery a v zime naprosto v poho jako s hreby hodne lidi mi rikalo ty wole 185 dej si tam aspon 175 ale na tu vahu a vykon auta bych rekl ze optymal ale 205 je fakt dost uvidim co sezenu na technickou pojedu jedine s 205 ale kdyz me zastavý v zime policajti vi p..u co mam napsany ve velkym TP díky za opovědi Smile
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

tomcat napsal:
...vynikající zimní MICHELIN ALPIN /byly obuté při dovozu z DE/ drží na náledí jak přilepené. Ovšem jak jsem zjišoval cenu až je sjedu bude dilema -kvalita -finančně vykrvácet- nebo riziko a ušetřit Arrow Kompromis má někdo ?


Musim se zastat mišelínů....jsou opravdu skvělý!
Ano jsou drahy jako prase, ale maj mnohem vetsi vydrz, nez vetsina ostatnich znacek...za to dam ruku do ohne, neb to mam na skoro vlastni kola vyzkousene. Otec koupil od znameho(prvni majitel) ZX 1.9D. To auto melo puvodni zimni Michelin Alpin. Pri koupi melo auto asi 120tis. Otec s tim najel dalsich 60tis, nez musel zimaky vymenit(2mm). Provoz zimnich gum byl asi tretinu roku/kilometru. Vsichni si to muzete spocitat.
Osobne jsem na zadny jiny gumy tolik kilometru nenajel. Jeste dodam, ze to nebyly zadny dlouhy streky, dalnice nebo podobne. Jezdi 10km do prace a obcas na nakupy...
Kdyz jsem kupoval svyho HaDa, byly na tom taky Micheliny Alpin...asi 2mm vzorek. Neveril bych, ze i tak sjety gumy budou na snehu a hlavne brecce drzet...ale drzely.

Ale kazdej vybirejte podle sveho uvazeni a penezenky...
Priznam se bez muceni, ze jsem nakonec podleh AKCI a koupil si Good Year... Very Happy
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 8:39 am    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
JiRaY napsal:
...jelikož 205ky jsou v zimě naprd Wink

A to jako proč jsou naprd? Jezdím na nich 5 let a nějak jsem ještě neměl problém. Uznávám, že jsem městskej a na horách strávím s autem pouze cca měsíc ročně ale i dost zasněžený Krušný Hory i Alpy zvládaj v pohodě. Jestli vono to nebude v nohách a v hlavě...

Jasně,v hlavě a nohách určitě,nikdo nejsme dokonalý řidič,ty snad ano? Laughing Very Happy
Prostě jsem přesvědčen,že 205 při naloženém autě,a výletech do zasněžených krajin nejsou to pravé.185/60 R15 jsou myslím optimal Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roman_moty



Založen: 23.1.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem na Xáni 195/65-15 a autu se nechtelo zatáčet. Taktežké auto na předek jako je HDI a 2,1 potřebuje 205ky jako sůl. Nic užšího bych na to auto už nikdy nedal ani na zimu ani na léto. Ta váha se potřebuje o něco opřít a 185ka guma to určitě nebude.
_________________
X1, 1,8 break (no něco tam taky je)
SAXO 1,4VTL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 5:16 pm    Předmět: Citovat

roman_moty napsal:
Měl jsem na Xáni 195/65-15 a autu se nechtelo zatáčet. Taktežké auto na předek jako je HDI a 2,1 potřebuje 205ky jako sůl. Nic užšího bych na to auto už nikdy nedal ani na zimu ani na léto. Ta váha se potřebuje o něco opřít a 185ka guma to určitě nebude.


No vidíš, já na nich brouzdám už čtvrtou zimu a nemůžu je sjet (barum polaris2 195/65-15) a žeby nechtěli zatáčet je možné, ono se musí otočit volantem když chceš zabočit. Idea
Myslíš že 2L16V automat kombík v excluzivu je lehčí? Wink a je na 185 kách.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat

Jo taky mám na zimu 195/65 R15 a zatáčí to/teda né na ledě/, akorát mám trochu problém při zvedlém autě na terénní polohu tak při zpátečce mě škrtá pneumatika o trubku z nádrže. A to jsou ještě protektory Vraník a jak jezděj i 180 po dálnici.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

Ano,už půl roka dojíždíme zimáky Polaris2 185/60 15ky na HDi,a není problém,naopak to zatáčí líp jak na 205,přecijen je to užší,není žádný problém Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 5:23 pm    Předmět: Citovat

Tiež môžem potvrdi, zimné mám 185/65R15 a na snehu držia perfektne a vyhrabú sa aj v hlbšom snehu. Zatia¾ som ešte v zime lopatu nepotrboval, a to bývam na úplnom severe kde o sneh nie je núdza Cool
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)