Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dofuk koulí Příbram

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Dobré servisy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:23 am    Předmět: Dofuk koulí Příbram Citovat

Dostal jsem takovej letáček, tak že vám ho přepíšu:

Chcete ušetřit?

Přátelská rada

Nechte si u Vašeho Citroënu vybaveného hydraulicko-plynovým pérováním přezkoušet tlak v "koulích", které zabezpečují výborný komfort pérování u Vašeho auta. Pokud nastane pokles tlaku v "koulích", tak Vaše vozidlo nemá dobrou stabilitu při jízdě a velmi trpí čepy a ložiska nápravy. Po krátké době nastane úplný pokles tlaku a membrána obsažená v těchto "koulích" se zničí. Toto zařízení se již nedá natlakovat a musí se nahradit novým. Proto se Vám tato závada velmi prodraží.

Všem majitelům Citroënu: DOPORUČUJI pravidelnou kontrolu a to přibližně po dvou až třech letech.

Přezkoušení tlakových "koulí" Vám bezplatně provede firma:

PNEUSERVIS - Zetocha Pavel
Písecká 173
261 01, Příbram 5 - Zdaboř


Tlakování provádíme dusíkem, se zárukou 12 měsíců

Objednávky osobně, nebo na tel. číslch: 318 635 021 a 606 525 452

---------------------------------------------------------------------------------

Moje zkušenost: Je to velice příjemnej pán. Pokecáte s nim o autech, Citroenech a úplně pohoda. Samozřejmě vás nechá nakouknout na měřák tlaku vašich koulí a řekne vám kde a jakej má bejt tlak. Koule může buď dofouknout ihned na místě za 300Kč/kouli a nebo je dofoukne výměnnym způsobem taky za 300Kč/kouli. Záleží na tom, v jakym stavu ty vaše koule sou (zelený/vorezlý). On má skoro všechny koule jak nový, origo Citroen, ale dofouknutý. U mě měřil všechny koule, pak mi 3 vyměnil, seštěloval správně vejšku podvozku (! pak vás nechá projet, aby si to auto sedlo a případně to štěluje a nechává projet tak dlouho, dokud to neni fakt OK !) a měl jsem to všechno sakum prdum za 1100Kč bez papíru. Tak jsem mu nechal ještě něco navíc. Akorát si vás zapíše kůli případný reklamaci, aby věděl, o koho jde. Původní majitel mojí XA má dobrou 4 letou zkušenost, já první a taktéž dobrou zkušenost. Doporučuju.

PS: Dostal sem dvě chcíplý koule, co už nefakčej. Tak se je pokusim rozříznout, nebo si je nechat rozříznout a nafotim to. Zajímá mě totiž, jak to vypadá doopravdy vevnitř Razz
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 6:49 am    Předmět: Citovat

ba ba dva roky je tak akorat Very Happy jen u limuzín ktere nic nevozí a natahají zadek vychazí co ,,čtyři léta" Very Happy je opravdu mnoho lidí kteří neví co a proč,přijedou s motokarou a odraženýma ledvinama.tento letaček je pro uživatele vozu s LHM dobrou radou.ja neco podobneho rozdaval také Very Happy
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:25 pm    Předmět: Re: Dofuk koulí Příbram Citovat

misak-plysak napsal:


Všem majitelům Citroënu: DOPORUČUJI pravidelnou kontrolu a to přibližně po dvou až třech letech.



budu jako obvykle rejpat Laughing

když někdo najede za rok cca 35 - 40 tisíc Km , a takových je dost ...
tak za ty dva až tři roky budou koule po smrti Twisted Evil

Já osobně doporučuju cca kontrolu po 40 tisících Km , rozhodně předek .

Na roky až tak moc nehraju Razz

PS: za 1100,- by si u mě měl udělaných všech 6 koulí na Xa Idea
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno


Naposledy upravil PaM dne st červenec 02, 2008 6:51 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 10:28 pm    Předmět: Citovat

K tobě to mám poměrně daleko. Tak že to by asi moc neprošlo... Neřikám že tomu rozumim, ale myslim si, že koule ti můžou ucházet i samovolně, i když tolik nejezdíš.

A teď prosim neber to jako urážku, nebo něco takovýho co teď napíšu, ale nechával jsem si u tebe kontrolovat koule na loòskym XV a jednu jsi mi dával novou na předku. A teď v tý Příbrami mi ten pán zjistil, že ta měněná má po roce místo 45-50 atmosfér jen necelých 40 a ta druhá dofukovaná měla 70 atmosfér. A vepředu na kolech by mělo být správně 45 atmosfér, pokud se nepletu. Ale jasně, stát se to může, nikdo neni neomylnej. Hlavně že mi to teď houpe tak jak má a vše je OK, o nic víc nejde.
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:33 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
v Příbrami mi ten pán zjistil, že ta měněná má po roce místo 45-50 atmosfér jen necelých 40


Ta koule co sem ti dával novou , měla cca 45 nová, teď po vic jak roce měla necelých cca 40 , tak že únik cca 5 bar ...
Nová přední koule na tvé auto má mít předepsaných 45 bar, a to měla.
Tolerance tlaku pro správnou funkci koule na kolech je +5 -10 bar od předepsané hodnoty.
Tak že byla pořád dobrá, v toleranci Wink


Tu co sem ti dofouk , tak určitě ne na 70 bar ...

to že sem ti dal jednu novou ukazuje, že asi i ta druhá nebyla na tom moc dobře, asi už pomalu odcházela ...

ono se totiž stává u starších koulí, zejména těch s vícevrstvou membránou, že se po specifickém defektu membrány dostává dovnitř pod tlakem čerpadla LHM do prostoru kde má být dusík . Membrána funguje o stěnu koule jako ventilek , prostor se plní kapalinou a utlačuje dusík a Tím dochází k značnému zvýšení tlaku v kouli ...
už sem sundal koule z auta na kterých bylo i 150 bar .... a nikdo to tam nefouk , to tak nějak samo Wink

"Nejsprávnější" informace pro dofuk koulí podle mne je :
po cca 40 000 Km , nebo po dvou až třech letech, záleží co bude dříve ... Idea
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Tak v tomto servisu jsem byl taky a myslím, můžu též doporučit. Pán byl ochotný a příjemný. Prostě stejná zkušenost, jako v prvním příspěvku. Platil jsem asi 2100 kačen, s prací i DPH, ale měl jsem všechny koule ušlý a akumulačka už byla po smrti. Nevím teda, kolik bych platil jinde, ale myslím, že to je dobrá cena, a že kdybych měl konvenční auto, tak bych za tlumiče i pružiny vyplázl daleko víc.

To je teď fakt pohoupání... Mlask Very Happy hydropneumatice zdar. Cool
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Áša



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Tlučná

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Já u něj byl včera a jsem taky spokojenej. Tři koule mi dofukoval, dvě dával nové pak seřídil výšky a stálo mně to dvojku. A za práci si neřek ani korunu. Je vidět, že to dělá s láskou. Very Happy . Všem můžu doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 11:34 am    Předmět: Citovat

Zdar kluci! Mám X1 1,9TD kombi som z SR a zaujal ma tento príspevok. Čítam "o koulích" ,ktoré som si ja ešte od kúpi auta nedal prezrie. Auto mám od februára tohto roku a ja som sním najazdil niečo vyše 20000km je z nemecka. "Houpání" funguje v pohode, ale ako čítam po 40000km by sa mali da prezrei takže ma to skôr či neskôr neminie. V mojom okolí (Senec) neviem o nikom kto by to robil no a v Citroene by ma určite zodrali z kože...Jetu uvedená adresa Příbram5-Zdaboř, len sa chcem spýta na ktorý smer to je? Nechce sa mi to hlada teraz na mape. Rád jazdíme do Čiech s manželkou tak by nám taký malý výletík aj bodol. Priznám sa bojím sa to zveri u nás nejakému mechanikovi,predsa u vás jazdí viacej X1 a X2-ok. A čítam ,že ten pán je super odborník. Za info vopred díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 11:40 am    Předmět: Citovat

Zdarec, tak to bys měl lepší si zajet do Brna k PaMovi. Kontakt na něj získáš v dobrých servisech, nebo mu napiš SZ a nebo se ozvi a já ti na něj kontakt předám. Je to super dofukovač a co se týče hydrauliky, tak je odborník na slovo vzatý Wink

mrkni sem -> http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=966
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Ïakujem za radu no a v Brne máme aj rodinu tak a spojíme užitočné s príjemným! Super bomba ešte raz ďakujem!!! Dám potom vedie ako sme dopadli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 12:20 pm    Předmět: Citovat

Nemáš zač a mnoho štěstí... Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Dobré servisy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)