Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ovládání rádia z volantu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Plzak.Michal



Založen: 24.2.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 8:32 pm    Předmět: Ovládání rádia z volantu Citovat

Potřeboval bych radu, koupil jsem si Xantii 1,9TD, má to ovládání rádia na volantu, ale bohužel mi nefunguje. Rádio mám originál. Ty tečky na ovládání na volantu se rozsvítí, když zapnu rádio. Dík za kažkou radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

Zkontroloval bych konektor ze zadu radia(ten nejvetsi s 10PINy az nahore. Pokud je v poradku, dalsi moznost je krouzek ve volantu, ktery prenasi signal mezi nepohyblivou a pohyblivou casti. Uvnitr volantu jsou taky konektory. Kdyby byla chyba ve spinacich, nefungoval by treba jen jeden. Nemyslim si, ze by se poondily vsechny najednou. Pokud budou vsechny konektory a spoje OK, pak uz jen problem s radiem... Predpokladam, ze vodice mezi radiem a volantem nejsou nikde preruseny.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plzak.Michal



Založen: 24.2.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 9:04 pm    Předmět: Citovat

Konektor do rádia už jsem mnohokrát kontroloval. Zkusím rozebrat ten volant, ale je mi divný, že když zapnu rádio, tak se mi na volantu na těch tlačítkách rozsvítí ty zelený tečky, a přesto to nefunguje. Ale dík za tip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

Jeste je jedna moznost, jak zkontrolovat ovladani na volantu. Vytahni radio, zapni ho a mer napeti na vodicich v konektoru na radiu pri mackani tlacitek na volantu. V tom konektoru by mely bejt tri vodice(dva signalni a jeden stineni) pro analogovy signal z CD menice. Zbytek by melo byt pro ovladani z volantu. Jedno bude asi napajeni(+), druhy kostra(-) a pak snad tri vodice se zpetnym signalem od tlacitek. Aspon podle el. schemata...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 9:09 pm    Předmět: Citovat

Mozna mam dost blbej napad, ale tatovi to taky obcas blbne a za pokus to stoji. Zkus pri nastartovanem motoru radio parkrat zapnout/vypnout. Kdyz je zaple pred startovanim, tak se obcas stane, ze ovladani nefunguje...
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Tak MíraCB zatím neodpovídá,možná mě doplní.Jedno ovládání jsme dělali.Nevím,jestli je to stejné, ale mezi volantem a rádiem je dvouřadý 10 pinový (2x5) konektor.To, kde je, by ti upřesnil MíraCB,ale myslím,že někde pod plastem volantu.To ber s rezervou.Na konektoru jsou 3 vodiče.Nazveme je A,B,C.Na jednu řadu vedou 2 dráty nemám čísla těch pinů,ale mezi nimi je prostřední pin volný.Tak a to jsou A a B. A teď ještě identifikovat C. To je ten, co je na kraji té druhé řady.No a bližší drát z druhé řady, šikmo o jeden pin je vodič B.No a už to víš. A je napájení +5 V pro podsvícení tlačítek, proti kostře. B a C drát je ovládání rádia.Mezi nimi naměříš odpor podle stlačeného tlačítka. Například hlasitost + =388 Ohmů, hlasitost - = 2,3 Ohm, Mute = 2940 Ohm atd. .Pokud nic nenaměříš, tak je chyba ve volantu. To, jjestli funguje rádio odzkoušíš, když zkratuješ drát B,C do rádia,tak ti musí ubírat hlasitost.
Je to tak trochu rébus,ale snat tomu rozumíš. Jestli chceš,tak ti to oscanuju a pošlu.Ty hodnoty odporů se nesmí moc odchýlit od uvedené hodnoty.To pak nefungluje.
Jo a DPD má pravdu, mě to taky občas fixluje.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Plzak.Michal



Založen: 24.2.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 11:11 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
Tak MíraCB zatím neodpovídá,možná mě doplní.Jedno ovládání jsme dělali.Nevím,jestli je to stejné, ale mezi volantem a rádiem je dvouřadý 10 pinový (2x5) konektor.To, kde je, by ti upřesnil MíraCB,ale myslím,že někde pod plastem volantu.To ber s rezervou.Na konektoru jsou 3 vodiče.Nazveme je A,B,C.Na jednu řadu vedou 2 dráty nemám čísla těch pinů,ale mezi nimi je prostřední pin volný.Tak a to jsou A a B. A teď ještě identifikovat C. To je ten, co je na kraji té druhé řady.No a bližší drát z druhé řady, šikmo o jeden pin je vodič B.No a už to víš. A je napájení +5 V pro podsvícení tlačítek, proti kostře. B a C drát je ovládání rádia.Mezi nimi naměříš odpor podle stlačeného tlačítka. Například hlasitost + =388 Ohmů, hlasitost - = 2,3 Ohm, Mute = 2940 Ohm atd. .Pokud nic nenaměříš, tak je chyba ve volantu. To, jjestli funguje rádio odzkoušíš, když zkratuješ drát B,C do rádia,tak ti musí ubírat hlasitost.
Je to tak trochu rébus,ale snat tomu rozumíš. Jestli chceš,tak ti to oscanuju a pošlu.Ty hodnoty odporů se nesmí moc odchýlit od uvedené hodnoty.To pak nefungluje.
Jo a DPD má pravdu, mě to taky občas fixluje.



No jestli bys mi to oskenoval a poslal na meil, tak bych ti byl neskonale vděčnej. Plzak.Michal@seznam.cz moc dík, snad mi to pomůže
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 4:22 pm    Předmět: Citovat

plsplspls mě taky na mail bartali@quick.cz to schéma mám teda XI výroba 1996 rádio by měšlo bejt 3030 ale chci si vyrobit tu redukci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 2:27 am    Předmět: Citovat

Ahoj vsichni.
Jsem vlastnikem Xantie 2.0 HDi rv 2000 a jelikoz pri koupi nebylo ve vybave zadne radio koupil jsem si radio Panasonic ovsem chtel bych vyuzivat i ovladani z volantu a jedina moznost ktera je v tomto pripade na snade je zakoupeni redukce jejiz cena je 1500Kc Shocked pokud nebude jina moznost asi zvolim tuto cestiu ale jelikoz mam k elektronice velmi blizko vim ze temer nic neni nemozne ale otazkou je co je REALNE.Protoze jsem redukci videl jen v obchode a neznam osazeni plosneho spoje ani princip funkce Zajimalo by me jestli nekdo z Vas vio co takova redukce obsahuje na jakem principu pracuje ap..Zkratka jestli ma cenu se zabyvat patranim a zkousenim ci nikoli.Cetl jsem zde neco o odporove dekade ap.Nekde dokonce o tom ze redukce obsahuje procesor..Tak jak to vlastne je? vyresil to nekdy nekdo svepomoci?jake jsou motznosti? Predem moc dekuji za odpoved. Pokud by nekdio mel konkretni napad posle te je prosim na kyrnea@seznam.cz jeste jednou moc diky!

dydy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 1:42 pm    Předmět: Citovat

Ono bude zalezet co prijima za povely tve radio, nekde redukce muze znamenat pouze zmenu konektoru jinde nejakou inteligenci prevadejici info z volantu do pochopitelne reci pro radio
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dydy



Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 4:37 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu ze mi pri koupi nbizeli prave redukci o niz je tu jiz mockrat zminka ktera stoji 1500Kc tak se jedna o tip komunikace ktery nabizi prave tato redukce bylo mi receno ze je to prave ona! Co prijma moje radio nevim ale jedna se o tip CQ-C1103NE od Panasonicu nabizi ho mimo jine firma Autoal Zlin WWW.autoal.cz jedna se mi hlavne oo to jestli uz nekdo neco podobneho nejak vyresil a jestli tedy muze nekdo poradit.Nebo jestli nekdo takovou redukci vlastni a nepsoskytl by informaci o tom co se skryva pod obalem na plosnem spoji treba foto nebo info o tom zda li je tam procesor nebo je to cele resene jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

Tohle už se několikrát probíralo a nechci se opakovat. Koukni sem
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=35&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=r%E1dia
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)