Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

někdy se sama odemkne :-(

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 6:49 am    Předmět: někdy se sama odemkne :-( Citovat

Občas se mi stane, že se mi XA sama odemkne, ale bohužel zatím nemám odzkoušeno po jaký době se to stane, je to tak 1x do měsíce. Poraďte na co se zaměřit? Někde něco volnýho u předních dveří a centrál si po čase "uvědomí" že nejsou dovřený a odemkne? Shocked
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guxx



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 7:27 am    Předmět: Citovat

zameril bych se spis na vule v tahlech v obou prednich dveri, zmenou teplot se to muze napinat a zlobi to..Smile delala mi to 405ka
_________________
Guxx #111635774
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 7:30 am    Předmět: Citovat

Øekl bych, že si si odpověděl sám. Projdi svazek co vede do předních řidičových dveří aby si vyloučil/potvrdil vadnou kabeláž. Tam bych hledal já nejdřív. Potom bych šel ke spolujezdci. A pokud neobjevíš příčinu bude to hledání už horší.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Vrbové pri Piešanoch

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 10:01 am    Předmět: Citovat

ja som raz zle nasadil ten predný cuplík odomykania, a on sa postupne vytláčal hore a odomkol mi auto :O treba popozera.
_________________
>> www.citroenklubpraha.eu <<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 7:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj! Mne sa pred časom tiež stalo ,že sme išli na nákup s manželkou a keď sme sa vrátili k autu tak bolo odomknuté. A potom som si všimol ,že keď zamknem auto zo strany spolujazdca tak sa odomyká. Zo strany vodiča a aj s dialkovým je to v poriadku. Neviem čo to móže sposobova ani len netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Václav



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 7:48 pm    Předmět: Citovat

Před asi 2 měsíci jsem měl pravé přední dveře na laku. Špatně mi složili táhla, stejná závada. Pošteloval jsem cuplík odemykania jak píše tomi a je po problému. Alespoò u mne. Arrow Ale, zas to má i své klady. Pražská galérka ti nemusí rozbijet okna když budou chtít prohledat tvůj vůz. Laughing Václav
_________________
X. II. 1999 Break Exclusiv 2.0 HDi 97kW, Hydractive II, Komforty od I.F.H.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Ahoj! Mne sa pred časom tiež stalo ,že sme išli na nákup s manželkou a keď sme sa vrátili k autu tak bolo odomknuté. A potom som si všimol ,že keď zamknem auto zo strany spolujazdca tak sa odomyká. Zo strany vodiča a aj s dialkovým je to v poriadku. Neviem čo to móže sposobova ani len netuším.

Prošel si tu kabeláž co jsem ti radil?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

Hoj, nevim jestli se ti to stane tak, ze zamknes a hned se odemkne nebo po nejake dobe.
Pokud to bude ta prvni moznost tak jsou temer 100% na vine predni dvere.
Je tam specialni mechanismus, ktery (nevim presne jakym zpusobem) "zajisti nebo kontroluje" jiz zaklapnuty zamek v poloze zamceno. pokud zjisti sebemensi nepresnost nedovoli uzamknuti. Da se to vyzkouset, kdyz se nechaji predni dvere otevrene a pokusis se zamknout (zamkne a hned odemkne).

Pricinou byva tahlo k zamykani dveri ze vnitr bud je posunut nebo drhne plastovy zobacek nahore ve dverich a nebo se posunul plast uvnitr dveri, ktery spojuje tahla. Uz jsem zazil obe varianty.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

jk napsal:
Prošel si tu kabeláž co jsem ti radil?


Jardo, jak tohle prakticky provádíš? Před nějakou dobou se mi stávalo podobně - že po zamčení se za chvíli auto odemklo, ne hned. Příjdu k autu, odemčeno Sad

Pak jsem těmi svazky pohýbal, snažil jsem se vykoumat, jak se k nim dostat (hlavně ve dveřích jsou docela nedostupné), že bych jako patřičné dráty vyměnil, ale přístup k nim je mizerný. V autě se to ještě nějak dá vytáhnout a najít, ale do dveří jsem se nedostal.

Nevím, jestli to nakonec nebyl ten čudlík dveřní, protože zatím je klid, ale ten divný šimravý pocit mám stále. Auto sice není sejf, ale nějaký šikula chmaták by si vzít něco mohl (rádio?).

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

mě už to zas hodně dlouho neudělalo......ok2ucxi aspoò nepřídeš o okýnko... Ale u XA je dobrý, že i dyš je odemčená, má čudle zároveò s tapicírunkem a né jako třá u P405
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
jk napsal:
Prošel si tu kabeláž co jsem ti radil?


Jardo, jak tohle prakticky provádíš? Před nějakou dobou se mi stávalo podobně - že po zamčení se za chvíli auto odemklo, ne hned. Příjdu k autu, odemčeno Sad

Pak jsem těmi svazky pohýbal, snažil jsem se vykoumat, jak se k nim dostat (hlavně ve dveřích jsou docela nedostupné), že bych jako patřičné dráty vyměnil, ale přístup k nim je mizerný. V autě se to ještě nějak dá vytáhnout a najít, ale do dveří jsem se nedostal.

Nevím, jestli to nakonec nebyl ten čudlík dveřní, protože zatím je klid, ale ten divný šimravý pocit mám stále. Auto sice není sejf, ale nějaký šikula chmaták by si vzít něco mohl (rádio?).

Pavel

V xantii jsem to naštěstí ještě nemusel řešit. Opravoval jsem to na xsaře, kde je to řešeno trochu jinak. Tam je konektor který se rozpojí a stáhne se z něj ta ochraná guma. Na druhé straně jde poměrně lehce vytáhnout i ze sloupku. Na xantii bych se pokusil vypáčit tu ochranou gumu ze dveří a sloupku a se dostaneš přímo k drátům. A pak klasicky tahat s citem z obou stran za dráty. Pokud je zlomený přetrhne se.
Jinak k diagnostice toho otevírání. Otevřel bych dveře a ručně zaklapnul zámek dveří a si jednotka myslí, že je zavřeno a zamknul.. Mělo by se tím zavřít celé auto. Pak bych zkusil zahejbat se svazkem co vede do dveří, jestli se auto otevře. Pokud zahýbání svazkem otevřeš auto je chyba v něm. Takhle bych prolezl oboje přední dveře. Pokud bych tady chybu nenašel, povytáhnul bych čudlík ve dveřích, případně ho úplně vyndal, jestli netáhne ve spodní poloze za táhlo.
Tím tahání za kabeláž při otevřených dveřích se mi podařilo diagnostikovat problém i na berlingu. Tam se ale stávalo, že auto samo zamykalo. Když mi to kamarád říkal co mu to dělá, tak sem šel rovnou k řidičovým dveřím )otevírají se nejčastěji) a závadu jsem měl diagnostikovanou zhruba za 1 minutu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 2:10 pm    Předmět: Citovat

jk napsal:
peter7777 napsal:
Ahoj! Mne sa pred časom tiež stalo ,že sme išli na nákup s manželkou a keď sme sa vrátili k autu tak bolo odomknuté. A potom som si všimol ,že keď zamknem auto zo strany spolujazdca tak sa odomyká. Zo strany vodiča a aj s dialkovým je to v poriadku. Neviem čo to móže sposobova ani len netuším.

Prošel si tu kabeláž co jsem ti radil?
Tak už je to jasné. V priechodke piatych dverí (mám X1 break) sú nalomené káble. Takže mi toho nefunguje už podstane viac (tretie brzdové svetlo, hmlovky ,vykurovanie okna a tie pravé zadné dvere jaj a plus veko nádrže)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)