Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přepadové hadičky, žhaviče, balónek, čidlo teploty chl. kap.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xantia96



Založen: 11.2.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:12 pm    Předmět: Přepadové hadičky, žhaviče, balónek, čidlo teploty chl. kap. Citovat

Xantia 6/96, 1.9 TD

Zdarec pánové, jsem dieslák-novic a tak nevím na co všechno si mám dát pozor. Většinu věcí si chci dělat na autě sám. Mám problém se startováním. Musím žhavit 2x a když nažhavím 1x a náhodou se to rozeběhne tak je to strašnej zvuk. Chvíli to jde na 2 nebo na 3 válce, pak to zakašle vyvalí se černý dým a pak to běží na všechny 4 válce. Dočetl jsem se tady, že je to tím, že padá nafta. OK. Je dobré vědět čím to je, ale také bych potřeboval vědět a hlavně vidět jak ty díly co zde doporučujete vyměnit vypadají (jako v případě kulopera-super popis). Balónek je jasný, ale zase je tam nějaký ventilek nebo co a ten je kde, jak vypadá a co se s ním dělá - jsem z toho úplně blbej. Pak to můžou být přepadové hadičky - kde jsou,jak vypadají - co mám vlastně hledat??? Žhaviče jsou také jasné. Ale zase jaká značka - Bosch, Iskra nebo Eyquem (od Boba) nebo Brisk??? Je tam rozdíl v ceně i v teplotě na kterou žhaví (ten doporučuje tyto, ten zas tyto - je tu nějaký jednotný názor)???

Ještě bych se chtěl zeptat na ČIDLO CHLADÍCÍ KAPALINY - při diagnostice mi to vyhodilo jako trvalou závadu právě poruchu tohoto čidla - ovšem jsou tam 3 a teď které je to špatné - jak říkám, jsem tady z těch některých rad úplně rozhozenej.

Proto se ptám, jestli je zde skutečně někdo, kdo tomu rozumí a poradí...hlavně KDE a CO mám vlastně hledat. Přečetl jsem tuny textu zde na fóru i jinde, a např. dodneška nevím jak vypadá EGR ventil a kde bych ho měl hledat. Jen se tady o něm píše.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Tohle je strašně moc věcí, který potřebuješ probrat. Nejlepší je sehnat si v okolí (třeba podle seznamu členů) jinýho Xantiaka, sednout do hospody a kecat.

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 6:42 am    Předmět: Citovat

moje řeč-vidím že v tom máš pěkný choaz Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

Zdravím tě.
Tak ten balonek je na levé straně při pohledu na motor u koule stojí něco kolem 700-800kč od Boba.Jsou tam sponky takže jde krásně vyměnit taky jsem si to dělal sám.

Ty žhaviče:Já osobně tam mám Bosch už druhým rokem a jsem spokojen(cena za ks.250kč)ale to záleží na tobě jaký si tam dáš,ale spíš nějakýho známího výrobce.Výměna to už je něco jiného,ale při troše snahy a času si to uděláš i sám.

A teď k tomu Čidlu chladící kapaliny:
To se nachází u palivového filtru nebo spíš za ním.Jsou tam celkem tři,ale ty musíš vyměnit to zelené cena jak kde 400-500kč.Já za něj dal v mototechně něco kolem 400kč.Výměna jednoduchá jenom ti možná vyteče trochu vody,ale to je zanedbatelné množství.

Tak a ti to šlape mějse fajn Michal Very Happy
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xantia96



Založen: 11.2.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:22 pm    Předmět: Citovat

Díky chlapi za připomínky. To čidlo mi vrtalo hlavou.Vyměním tedy to zelené. Ovšem když jsem byl v Elitu a nadiktoval jim číslo stažené z www.service.citroen.com a následně ho chtěl vyměnit, tak jsem zjistil, že mi dali čidlo, které tam nepasovalo. Tak budu muset do Citroenu Sad.

Ohledně balonku - vím kde je, a výměna nebude problém.
Ohledně žhavičů - dám tam Bosche

Ale chtěl bych vědět jak vypadají přepadové hadičky a EGR ventil, abych ho mohl vyčistit. Nemáte někde někdo nějakou fotku.

Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

Přepadové hadičky jsou takové obloučky mezi vstřiky. Koukni se na vstřiky a zjistíš, že mezi každým z nich jsou hadičky obloučkem a vzájemně propojeny. To je ono Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:49 pm    Předmět: Citovat

Pokud ti to vyvalí černý dým tak je to známka toho že nafty to má dost. Zaměř se na žhaviče, hlavně aby byly všechny stejné a nové, značku si vyber sám, já bych ti doporučil Bosch.
Čidlo kup u Boba v Hulíně, nakonec i žhaviče.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

hmm,já bobovi napsal o zhavice,znacku nespecifikoval,a prisly mi zhavicky ISKRA-no,nadseny z toho nejsem,a jsou made in slovenia,myslel jsem ze dojde bosch,nebo eyqem,ale toto?mechanik mi je odmítl namontovat s tím,že je nechce měnit za půl roku znova,že vyhoří mám je doma cca 4 měsíce,a nevím co s nimi
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Baluu



Založen: 5.4.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Já tam mám iskry už 2 rok a v poho.Žádný problém chytá na drc.Naprostá spokojenost. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

Zalezi na stavu motoru, pokud chces mit jistotu kup Bosh duratherm. Na cele auto vyjdou na cca 1100 a je na par let klid.
Vymen vsechny 4, vyndane odzkousej a pripadne dobre nech pro pripad nenadaleho nouzoveho stavu.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xantia96



Založen: 11.2.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

Pánové děkuji, za cenné rady a připomínky....všechny věci jsem již obejvil a tak se pustím do jejich postupné výměny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xantia96



Založen: 11.2.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

A ještě jeden dotaz, jak MOC má být "tvrdý" balónek? Zkoušel jsem to u jiné Xantie a tam jsem se na první zmačknutí dotknul prsty dlaně /samo, že přes ten balónek/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)