Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bionafta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

když jsme u té nafty-říkal mi jeden velmi zkušený motorář,že největší problém nekvalitní nafty je ten,že nemaže.sama o sobě je nafta i když na to nevypadá dost suchá a aby mazala ,je tře
ba do ní přidával aditiva-která jsou drahá a proto se s nima šetří.takže je prý dobré do plné nádrže přilít 0,25 litru motorového oleje a nafta maže jeko cumel.a emisí se prý nemám bát-na plnou nádrž najedu asi 900km,takže 0,25l oleje spálit je úplně v normě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 4:53 pm    Předmět: Citovat

Tohle už tu bylo probíráno několikrát, jak přidávání M2T oleje tak jiných. Je to blbost. sice to zvýší mazivost ale zanáší se systém drobným popílkem který vznikne spálením tohoto oleje a zasírá to katalizátor případně FAP filtr, který už novější auta maj.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

bio do klasiky19d lil otec od sameho zacatku prodeje bio nafty.v zimě přidaval aditiva v letě nic,motor ma 570 tkm a vše krom žhaviču je puvodní.do HDI bio ani omylem,když už vezmu v uvahu zvyšenou spotřebu a tim i nižší výkon tak opravdu ne.HDI není zetor a opravy nejsou jednoduché ani levne.mam jeden komplet motor navíc,ale proč si komplikovat život Very Happy Very Happy na fritovací olej jsou nejidealnějí řadova čerpadla,,mercedes,zetor a jiné vykopavky"do roto čerpadel se tato směs sraček nevyplatí a o moderních vstřikovacích sistémech ani nemluvím.kolikrat stači jen sundat trubku ze vstřiku nasadit spět a je problem s přicpaním mikro trysek.tak jen čistou naftu s aditivy firmy VIF je pro naše stroje to nejlepší palivo. Very Happy Very Happy
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
g.h.



Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

Nazdar kluci, zaujala ma zaujmava diskusia o bionafte. Prva moja otazka je, co myslel autor dotazu bionaftou? Diskutuje sa tu o jazdeni na repkovy olej, pridavanie syntetickeho oleja do nafty,... Ak mal autor na mysli methylester repkoveho oleja, tak na ten uz nejaku dobu vsetci ci dobrovolne alebo nedobrovolne jazdime. Pridava sa do nafty uz kolem 5% a do roku 2010 by to malo byt okolo 10%. V nemecku sa diskutuje o tom, ze by to starsie dieselove motory nemuseli rozdychat, hlavne ich rozne gumene tesnenia,...
Do usi sa mi dostala neoverena sprava, ze skoda octavia v dieselu ma viac reklamacii na vstrekovacie elementy po zavedeni povinneho primiesavania methylesteru do nafty. Skumaju ci to je mechanicka zavada alebo to je nieco ine.
Spalovanie repkoveho oleja ma viacero problemov: 1. cistota, 2. vyssi bod tuhnutia oproti nafte, 3. castejsia vymena oleja, 4.vytvaranie suspenzie z motoroveho oleja,...a dalsie veci. Niekde som sa docital, ze ked sa repkovy olej pouziva ako palivo pada na neho dan z paliv Razz by ma zaujmalo kto sa k tomu prizna Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

No jo gh jenže u pump bys měl načepovat naftu s max 10% obsahem rostlinné,tedy biosložky,chceš li bionafty a palivo přímo s označením bionafta je prostě čistě rostlinného původu a jak jsem vyhledl nemusí být jen z řepky a slunečnice,ale z palem a soji atd.A přikládám výòatek,který zmínil nedávno i bobo tady:Většina výrobců vozidel vydává seznamy aut, které mohou jezdit na stoprocentní bionaftu. Ve Velké Británii mnoho automobilek dává záruku pouze na motory, v nichž se spaluje maximálně 5% bionafty ve směsi s 95% klasické nafty - přestože se tento postoj považuje za přehnaně opatrný. Peugeot a Citroen jsou výjimky, protože nedávno oznámili, že v jejich HDI motorech se může spalovat směs s 30% bionafty. Další výjimky jsou Scania a Volkswagen, jejichž motory mohou využívat stoprocentní bionaftu.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

g.h. napsal:
Niekde som sa docital, ze ked sa repkovy olej pouziva ako palivo pada na neho dan z paliv Razz by ma zaujmalo kto sa k tomu prizna Laughing


Stručně řečeno to bylo (stále je ?) takto:
Všechna paliva do aut se musí danit. Jenomže v příslušném zákoně (vyhlášce) nebyla uvedena sazba daně pro rostlinné oleje. Takže i když jsi chtěl daò zaplatit, nikdo nebyl schopen ti ji spočítat. Ale pozor: to platilo jen pokud jsi jezdil na čistý olej. Pokud jsi jej přilil do nafty, tak už se nejednalo o palivo, ale o přísadu do paliva. No a tady už sazba daně byla určená.
Takže - samotný olej bez daně, olej s naftou daò jako za přísadu.

Nevím přesně jak je to dnes, ale přeptám se známého celníka.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 8:53 am    Předmět: Citovat

sima napsal:
No jo gh jenže u pump bys měl načepovat naftu s max 10% obsahem rostlinné,tedy biosložky,chceš li bionafty a palivo přímo s označením bionafta je prostě čistě rostlinného původu a jak jsem vyhledl nemusí být jen z řepky a slunečnice,ale z palem a soji atd.A přikládám výòatek,který zmínil nedávno i bobo tady:Většina výrobců vozidel vydává seznamy aut, které mohou jezdit na stoprocentní bionaftu. Ve Velké Británii mnoho automobilek dává záruku pouze na motory, v nichž se spaluje maximálně 5% bionafty ve směsi s 95% klasické nafty - přestože se tento postoj považuje za přehnaně opatrný. Peugeot a Citroen jsou výjimky, protože nedávno oznámili, že v jejich HDI motorech se může spalovat směs s 30% bionafty. Další výjimky jsou Scania a Volkswagen, jejichž motory mohou využívat stoprocentní bionaftu.


U pump je nýní příměs max 5% Meřo, těch 10% je výhled do roku 2010. Nyní však už se evropská komise zamýšlí nad zrušením příměsí, konečně zjištují, že je potřeba pěstovat jiné komodity, které budou svět u prospěšnější, otázka je kolik let to bude v tom molochu probíhat než se k něčemu zas dopracují.

Jinak pokud vím bionafta je označovaná nafta, která obsahuje 30% metyl esteru z řepkového oleje a 70% normální motorové nafty. sice by to mělo být spíše označováno jinak než bionafta, ale tak to je.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 11:24 am    Předmět: Citovat

To co jsem napsal jsem si nevycucal z prstu xantíku,dle encyklopedie je Bionafta prostě 100%rostlinného původu,jen se používá momentálně bionafty II. generace,což je jak říkáš 30% metyelsterů a zbytek nafty,ale to jsou stejně jen čísla,mě je to osobně jedno,stejně do toho nevidím,co naberu na to jedu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bionafta
Ještě k té přímesi v %,pořád mám za to,že je povoleno u nafty až 10% příměs bio v naftě,bere se to jako maximální mez!
A s tím,že "najednou"zjstili politici,že je to kokotina,když to dopředu hustili do nich ze všech stran máš pravdu.Jenže myslím,že to nebude tak horké-kola velkého byznysu a cirkusu pro lidi už se roztáčejí Rolling Eyes .
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

Teď před sebou držím Citroen magazín a zde píšou. " Od roku 1998 mohou všechny vozy s motory HDI používat jako palivo i bionaftu B30, která obsahuje 30 procent příměsí biomateriálu ". Toď materiály Citroen jaro 2008.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
To co jsem napsal jsem si nevycucal z prstu xantíku,dle encyklopedie je Bionafta prostě 100%rostlinného původu,jen se používá momentálně bionafty II. generace,což je jak říkáš 30% metyelsterů a zbytek nafty,ale to jsou stejně jen čísla,mě je to osobně jedno,stejně do toho nevidím,co naberu na to jedu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bionafta
Ještě k té přímesi v %,pořád mám za to,že je povoleno u nafty až 10% příměs bio v naftě,bere se to jako maximální mez!
A s tím,že "najednou"zjstili politici,že je to kokotina,když to dopředu hustili do nich ze všech stran máš pravdu.Jenže myslím,že to nebude tak horké-kola velkého byznysu a cirkusu pro lidi už se roztáčejí Rolling Eyes .


Ve své podstatě máš pravdu správné označení bionafta byměla obsahovat 100% meřo, ael ukaž mi pumpu kde je označeno bionafta neboli taky jinak směsná nafta (SMN) a pordávaj 100% meřo taková neexistuje, všude je pod označením bionafta právě směsná nafta.

To je mám pocit u benzínu biolíhu těch 10% u nafty je to 5% max zatím. Viz tady.

Všechny kontrolované vzorky vyhověly obsahem MEØO požadavku ČSN EN 590 − u žádného nebyla překročena hranice 5 % objemových

http://www.qmagazin.cz/pohonne-hmoty/kontroly-obsahu-mero-v-motorove-nafte-dopadly-dobre-3.html
http://www.ecochemcz.com/metylester-bionafta-biodiesel.html
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Teď před sebou držím Citroen magazín a zde píšou. " Od roku 1998 mohou všechny vozy s motory HDI používat jako palivo i bionaftu B30, která obsahuje 30 procent příměsí biomateriálu ". Toď materiály Citroen jaro 2008.


Takže mám jít do Kauflandu, koupit 20 l řepkového oleje po 24,-Kč, nalít do nádrže a doplnit naftou. Tím docílím poměru 1/3 oleje a 2/3 nafty. A pak nezbývá než doufat, že to motor zchroustá bez závady. Confused

Je tady někdo, kdo se veřejně přizná, že používá olej místo nafty do motorů HDi ?? Question
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 12:44 pm    Předmět: Citovat

maš možnost být první. Very Happy nestojí to zato lít tam řepku.muj dodavatel mi vzdy hlasí co v kerém kanistru je.jednou jsem to něnak splantal a strata výkonu byla znatelna a tim i větší spotřeba,poznala to i má drahá Embarassed aditiva davám při každém tankování jakehokoli paliva do mých vozítek Exclamation Twisted Evil
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 8:45 am    Předmět: Citovat

tak první nebude v žádném případě.na rostlinný olej může jezdi klidně každý a bez obav.a klidně na úplně čistý a bez nafty.ale má to jeden háček a to je viskozita.proto se ředí naftou.pokud tato problematika někoho více zajímá,tak hodně je toho tady http://dieselpower.cz/forum/viewforum.php?f=9&sid=28ec9b625c1115edc8276ef63ff44979
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

dolph napsal:
tak první nebude v žádném případě.na rostlinný olej může jezdi klidně každý a bez obav.a klidně na úplně čistý a bez nafty.ale má to jeden háček a to je viskozita.proto se ředí naftou.pokud tato problematika někoho více zajímá,tak hodně je toho tady http://dieselpower.cz/forum/viewforum.php?f=9&sid=28ec9b625c1115edc8276ef63ff44979

Teda ještě když jsem měl ZX, jsem s tím koketoval, ale asi bych musel vidět live nějakýho "blázna" co to do toho přede mnou naleje a pojede...jsem nějakej od přírody nedůvěřivej..
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 8:32 am    Předmět: Citovat

Můj otec před pár lety používal rostlinný oil do traktoru (Zetor 7245). Fungovalo to do doby, kdy byl traktor asi 6 týdnů odstaven. Pak následovala GO motoru. Vlastně čerpadla, které bylo zalepené jako lepidlem. Vše rozebrat, vyčistit, profoukat,.... A jezdí se už jen na naftu......
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)