Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výfuk
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirďa



Založen: 16.5.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 7:16 pm    Předmět: výfuk Citovat

Nazdárek milí xantiáci. Mám jenom takový malý problém. Odchází mě výfuk ,pomalu ale jistě. Nemáte někdo foto výfuku,mám totiž pocit,že ho předemnou někdo upravil,protože mám od motoru až po zadní díl (tlumič) jenom jeden díl. Katalyzátor mám přivařený ke kolenu a středové trubce,ale tak precizně že to vypadá jako z výroby. V ceníku jsou v nabídce druhý díl a koncový díl ,ale já mám jenom dva včetně katu Confused Shocked
_________________
Mirďa z Kuřima. X 1-1,8 8v BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 7:35 pm    Předmět: Citovat

já to měl taky tak, mění se buď poslední díl - tlumič nebo i trubka (podle toho jak co vypadá), já měnil oboje, resp. já tlumič doma v garáži a v dílně trubku. je to dělaný tak, že starou trubku za katalyzátorem uřízneš a na zbytek nasadíš tu novou, má rozšířenej konec a pak se to stahne svorkou. Nic nezkazíš, když novej vejfuk před montáží nastříkáš hliníkem, já ho nesehnal tak jsem použil barvu na výfuky, snad tomu i ta barva pomůže aby vydržel dýl, jo a mechanik si "liboval" jak to "jde pěkně" řezat flexou Smile když začal škrtat kotoučem o auto, tak jí radši vyměnil za ruční pilku Smile
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirďa



Založen: 16.5.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

Diky Luboši. Já jsem si to myslel že to bude takovej ten domácí výfuk. Tak díky a budu improvizovat,jako za starých časů. Co si neuděláš doma to nemáš. Čauec Wink
_________________
Mirďa z Kuřima. X 1-1,8 8v BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 10:14 pm    Předmět: Citovat

Luboš X napsal:
já to měl taky tak, mění se buď poslední díl - tlumič nebo i trubka (podle toho jak co vypadá), já měnil oboje, resp. já tlumič doma v garáži a v dílně trubku. je to dělaný tak, že starou trubku za katalyzátorem uřízneš a na zbytek nasadíš tu novou, má rozšířenej konec a pak se to stahne svorkou. Nic nezkazíš, když novej vejfuk před montáží nastříkáš hliníkem, já ho nesehnal tak jsem použil barvu na výfuky, snad tomu i ta barva pomůže aby vydržel dýl, jo a mechanik si "liboval" jak to "jde pěkně" řezat flexou Smile když začal škrtat kotoučem o auto, tak jí radši vyměnil za ruční pilku Smile


Mně teďka ureznul vejfuk v místě napojení středové trubky na tlumič (tedy v místě zadních kol). Jaké díly výfuku si mám koupit a samodomo opravit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 10:52 pm    Předmět: Citovat

No pokud vím,kupuje se tam a i já kdysi koupil takový náustek,takový konický tvar trochu to má,to se tam navaří a je to,ten spoj totiž nejvíc trpí.Stálo to kolem 100 kč.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
No pokud vím,kupuje se tam a i já kdysi koupil takový náustek,takový konický tvar trochu to má,to se tam navaří a je to,ten spoj totiž nejvíc trpí.Stálo to kolem 100 kč.


díky, nějak si moc nedokážu představit, jak bych to opravil, a tak jsem nafotil ten prasklej vejfuk na mojí Xantii:

[img]http://bwb.webgarden.cz/image/10304118[/img]

[img]http://bwb.webgarden.cz/image/10304147[/img]

Takže: jak tohle opravit levně, kvalitně a dlouhodobě zároveò?
Jo a ještě mi asi urezne koncovka vejfuku (vývod z tlumiče do ovzduší). Není lepší koupit celej novej tlumič? A půjde novej tlumič nasadit na tu středovou trubku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Upadlo Ti to naprosto stejně jako mě loni. Šikovnej svářeč to svaří já ten vejfuck mám v garáži jako náhradní a zavařenej, nebylo potřeba nai nová příruba, jen odšroubuješ tu matku a je to dole. Já koupil druhej u Boba Imasaf za dva litry a je super a až jednou prorezne tak tam šoupnu ten zavařenej, byl zdravej až na tohle. Jinak jestli to má cenu vařit musíš posoudit sám podle stavu zbytku vejfucku, ale co jde vidět na fotkách tak není na prach shnilej.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 3:21 pm    Předmět: Citovat

xantiak napsal:
Upadlo Ti to naprosto stejně jako mě loni. Šikovnej svářeč to svaří já ten vejfuck mám v garáži jako náhradní a zavařenej, nebylo potřeba nai nová příruba, jen odšroubuješ tu matku a je to dole. Já koupil druhej u Boba Imasaf za dva litry a je super a až jednou prorezne tak tam šoupnu ten zavařenej, byl zdravej až na tohle. Jinak jestli to má cenu vařit musíš posoudit sám podle stavu zbytku vejfucku, ale co jde vidět na fotkách tak není na prach shnilej.


Takže stačí u Boba koupit tzv. druhý díl (neboli tlumič) a namontovat? Připadá mi totiž, že trubka s objímkou jsou v pohodě, ale urezlý je jen ten konec na tlumiči, co se strká do té objímky na trubce. Měls to takhle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

já bych asi radši koupil novej tlumič, tenhle vypadá zezhora že je taky orezlej a jestli z něj upadne i druhej konec... stojí něco kolem těch dvou tisíc a vyměníš si to v pohodě sám v garáži a máš na pár let klid, když to budeš teď navařovat, za půl roku můžeš mít zas díru přímo na tlumiči, ale záleží na tom, jak je na tom zbytek výfuku a tvoje peněženka Smile
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 5:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirdo z Kurimi,do Rousinova u Vyškova to máš kousek.Je tam pan Dworak,jeho heslo je Rychle,levně,kvalitně.Výfuk na jakékoliv auto.Ceny o třTetinu nižší než u prodejců,vyrabí a montuje sám dle požadavku zákazníka.Tony,Xantia 3i,V6,Activa
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 10:05 pm    Předmět: Citovat

Jen tak pro představu opravné díly výfuku, akorát u velkého průměru je lepší koupit celou trubku u Boboa.
http://www.aci.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=19159
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 11:22 pm    Předmět: Výfuk na V6 Citovat

Ahoj,začíná mi končit zadní díl na 3.0 V6 a nechce se mi dávat ranec v Citroenu a ani za repliku skoro 5500,- , nevíte někdo kde se dá sehnat levněji? Trošku jsem dal do údržby,silentbloky,poloosy,repase klimy,koule,pístnicic Activa apd(asi 45.-t.)
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Bohužel na V6 jsem nikde koncový se dvěma koncovkama v náhradě nenašel.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 11:53 am    Předmět: Citovat

Já nevím, ale v loni jsem vsrpnu měnil koncový díl a ten mne i se silentblokami a novou objímkou vyšel na 1.200,-Kč. Středovou trubku jsem měnil v roce 2007 a cena byla 500,-Kč. Zkoušel jsem prvně improvozovat a na starou trubku jsem si koupil ten náustkový díl, který se prodává za 100,-Kč, ale stálo to za prd, proto jsem trubku raději koupil novou od Bosalu. Ten koncový díl je sice polské výroby, ale funguje a to je důležité. Koupil jsem to tady:http://www.vyfuk.com/eshop/obchod.htm


_______________________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 12:04 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lajdo, ten koncový výfuk máš od f. Polmostrow, Asmet nebo Ferroz?
Díval jsi se co sním udělala sůl přes tuhle zimu? A neni hlučnější jak orginál PSA nebo Imasaf.???? V současné době hodně firem nabízí ty to polské výfuky, pokud by vydrželi tak 3-4 roky za 1200Kč., ¨stálo by za uvážení to skusit.
Pokud máte někdo skušenosti s těmato polskýma výfukama tak se podělte o tyto skušenosti. Jsem optimista, třeba všechno polské není špatné. No uvidíme co nám napíšete.
_________________
X. II. 1999 Break Exclusiv 2.0 HDi 97kW, Hydractive II, Komforty od I.F.H.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)