Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna žárovek v mlhovkách
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vašek



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 1:28 pm    Předmět: Výměna žárovek v mlhovkách Citovat

Zdravičko pánové,
neporadí mo někdo jak vyměnit žárovku v přídavných mlhovkách v předním nárazníku. Pokoušel jsem se tam dostat, ale zřejmě se musí odšroubovat plastové podběhy včetně nádrže na ostřikování (pravá strana). Je má cesta správná ????
Vašek XANTAIA 2.1 TD combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 2:49 pm    Předmět: Citovat

Tvá cesta je složitá-stačí vymáčknout mřížku kryjící spoj mlhovka-nárazník. Pak delším šroubovákem z boku pošourat a mlhovka se uvolní. Pak jde normálně vyjmout a žárovka ze zadu vytáhnout.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 6:06 pm    Předmět: Citovat

Zalezi na tom, jestli je to XI nebo XII...

Mimochodem...chci si poridit na XII mlhovky. Jakym zpusobem je to tam prichyceny?? Je ta mlhovka v kuse s drzakem, kterym ji pripevnim k narazniku nebo je to extra dil??? Na co vsechno si pri koupi na vrakovisti mam dat pozor??? Myslim tim, abych neopomel koupit nejakou soucast pripadne "sady". Elektroinstalace je tam puvodni, jen ty mlhovky tam po vymene narazniku puvodni majitel nedal... Evil or Very Mad
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vašek



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 6:08 am    Předmět: Citovat

Tady to bohužel nejde protože mřížka je součástí nárazníku. Jde o r.v. 1998.
___________________-
XANTIA 2.1 TD combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

Zdravim
Když už se tu nakouslo téma předních mlhovek zajímalo by mě kde se nachází relátko.Ani v Citroenu mě neřekli kde se které relátko nachází.Připadlo mě,že to nevěděli.Dík za odpovědi.Bylo by možné sehnat nějaký plánek rozmístění relátek u tohoto motoru?
2.0HDi 80Kw.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 10:34 pm    Předmět: Citovat

U 2.0 HDi (motor DW 10) by relé předních mlhových světel mělo být v motorovém prostoru napravo od pojistek. Jsou tam dvě relé tak to blíž ke kabině.
U ostatních X II je to jiné, tam je relé předních mlhovek na druhé straně - jsou tam tři relé a pro přední mlhovky je to úplně vlevo.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Zdravim
Tak jsem koukal na to relé.V pravo od pojistek mám jedno relátko a to určitě patří na zadní mlhovky.V levo od pojistek mám relátka dvě.To krajní u motoru je na ostřikovače a to blíž k pojistkám bylo bez relátka.Tak sem tam relátko dal a světe div se patřilo k bufiku.Teď už konečně funguje jak má.Jak se ohřeje voda vypne.Doposud mě topil i při 90C.Podle mě je to původní relé od citroena.Pak z toho Germáni udělali nezávislé topení přidali relé na blatník(webasto) a tohle původní asi odpojili.Takže teď tam mám ralátka dvě.No zatím to funguje.Jinak ty mlhovky jsem zkusil odpojit.U řidiče sem zespodu neviděl ani kabel.U spolujezdce se mě podařilo rozpojit konektor.Na přívodu bylo napětí z čehoš sem vydedukoval,že budou prasklý žárovky.Vůbec nechápu jak se na ty mršky dostat.Asi v létě,až budu čistit bufika.Jinak Mírovi dík za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vašek



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 10:21 am    Předmět: Citovat

Tak jsem ppostoupil kůru výměny žárovky v mlhovkách. Ze spoda to znamená rozebrat "půl auta". Nejjednodušší je vycvaknout boční blinkr jako když se mění žárovky a pak sehnat někoho kdo má tenkou ruku, a je trochu šikovněj a v díře po vycvaknutém blinkru v mlhovce objímku otočit a je hotovo. Při vyjímání je třeba dát bacha, nebo je tam "O" kroužek jako těsnění. Lehce vytočit. S tenkou a šikovnou rukou je to cca 10 min.
___________________
XANTIA 2.1 TD combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 1:59 pm    Předmět: Citovat

Vašku to znamená,že nemusím vůbec rozpojovat napájecí kabel u mlhovky?Otočit držákem žárovky asi směrem k chladiči a vytáhnout?
Máš pravdu zezpoda to byl porod.Měl sem vycvaknutej konektor a pak už sem nevěděl jak dál.Tak sem to zase dával hodinu dohromady.Ruka samej šrám a všechno dělat po paměti.Zkusím tvou fintu.Nemusím u toho alespoò ležet.Dík za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vašek



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

Je to přesně tak jak řikáš. Povolí se to celý jak s držákem žárovky tak i s kabelem. Otočit (jen trochu) za tu fajku co je konektor tuším nahoru a v tý je uchycena dvěma pérama žárovka a ono to vypadne.
___________________
XANTIA 2.1 TD combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wamper



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 11:35 am    Předmět: světla - barva, žárovky Citovat

Nevíte někdo, jaké lze použít barvy světla do předních světlometů?
Lze do potkávaček dát žlutou H1? A do mlhovek?
Zkoušel jsem to hledat, ale našel jsem jen to, že lze použít takovou barvu světla, pro kterou je konkrétní auto homologovaný.
Takže otázka zní, kde se dá najít nějaký schvalovací protokol pro xantie.

Ještě bych měl dotaz na žárovičky do palubky, jak podsvícení, tak kontrolky. Kde najdu typy žárovek, co tam jsou? (Návod je super, ale chybí tam specifikace žárovek) Chci palubku na chalupě přes víkend rozebrat, tak abych měl náhradní s sebou, páč tam to nikde nekoupím.

Díky za odpovědi.
_________________
X2 Break 1.8i 16V URŠULA Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 10:27 pm    Předmět: Citovat

Když řekneš ve kšeftu, že chceš žárovky do přístrojovky Xantie, tak ti je každej dá. Jde o žárovku integrovanou do patice (připájenou). Kdo je šikovnej dokáže vadnou žárovku vyndat a napájet podobnou, ale je to blbá práce. Ale bacha na jedno. Jestli vyndáš přístrojovku, tak počítej s tím, že je lepší vyměnit všechny žárovky naráz. Poněvadž většina z nich bude už tak vyžhavená, že vlákna nevydrží otřesy a naklánění při demontáži a montáži a odejdou ti další žárovky. Po té co jsem přístrojovku vyndával potřetí během týdne jsem je vyměnil všechny a byl klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wamper



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

Petr65 napsal:
Když řekneš ve kšeftu, že chceš žárovky do přístrojovky Xantie, tak ti je každej dá. Jde o žárovku integrovanou do patice (připájenou). Kdo je šikovnej dokáže vadnou žárovku vyndat a napájet podobnou, ale je to blbá práce. Ale bacha na jedno. Jestli vyndáš přístrojovku, tak počítej s tím, že je lepší vyměnit všechny žárovky naráz. Poněvadž většina z nich bude už tak vyžhavená, že vlákna nevydrží otřesy a naklánění při demontáži a montáži a odejdou ti další žárovky. Po té co jsem přístrojovku vyndával potřetí během týdne jsem je vyměnil všechny a byl klid.

Dobrej tip, díky. Taky jsem o tom přemýšlel, ale pak jsem si řek, že ušetřim. Takže neušetřim, vyměnim všechno! Cool
Ještě zkusim připomenout to žlutý svícení, jestli by někdo nevěděl. Do mlhovek žlutou dám, to nebudu nijak řešit, ale chtěl bych i do potkávaček a nevim, jestli to můžu beztrestně udělat. Proč? Už od dětských let mám zafixováno, že francouzi svítěj žlutě Very Happy
_________________
X2 Break 1.8i 16V URŠULA Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 11:21 am    Předmět: Citovat

Také jsem si říkal, že žluté žárovky patří k citronům (mám BXko). Sehnal jsem H4 do předních, vyzkoušel, a protože jsem s nimi o dost hůř viděl, zase tam mám bílé... Dost mne to překvapilo, myslel jsem, že mi to všechno přede mnou obarví a že budu vidět líp - prostě zklamání.
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wamper



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 11:35 am    Předmět: Citovat

jíva napsal:
Také jsem si říkal, že žluté žárovky patří k citronům (mám BXko). Sehnal jsem H4 do předních, vyzkoušel, a protože jsem s nimi o dost hůř viděl, zase tam mám bílé... Dost mne to překvapilo, myslel jsem, že mi to všechno přede mnou obarví a že budu vidět líp - prostě zklamání.

Vzhledem k tomu, že moje xantie nesvítí nijak extra i s bílejma, tak se na to možná vy... Koupim je do těch mlhovek a uvidíme. Navíc 6x há jednička ve žlutý by taky něco stála...
Ještě by mě zajímalo, jestli to jde, aniž bych se bál policajtů. Nejsem příznivce různých pojízdných vánočních stromečků, ale žlutá světla by se mi rozhodně líbila.
_________________
X2 Break 1.8i 16V URŠULA Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)