Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Několik závad

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 4:09 pm    Předmět: Několik závad Citovat

Omlouvám se za asi mockrát opakované dotazy, ale přesto:

Dnes jsem zkusil vyzkoumat množství LHM, tak jsem to chtěl zvednout, ale bohužel se mi zvedl jen předek, zadek se ani nehnul. Předpokládám, že je problém v koulích, jen jestli mi to můžete trochu upřesnit.

A dále, volant je občas dost zatuhlý. LHM se mi zdá že je dost, jak jsem se zde dočetl, je dobré to "kdesi" promazat. Koukal jsem na to zespod jak jsem jen mohl i zrcadlo jsem si vzal, ale to "kdesi" pořád nemůžu najít.. Embarassed Nemohl by mi to někdo hodně přesně specifikovat, nejlépe i s fotkou či nákresem?

A poslední věc, v poslední době se mi hodně ozývá zepředu od levého kola výrazné cvakání a to především za jízdy při sešlápnutí plynového pedálu. To cvakání je velmi časté, min. 2x/sec. Díky moc za všechny rady.
_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 5:57 pm    Předmět: Citovat

No Lupo podle mě je zřejmě vypadlé táhlo zadního výškového korektoru + promazat. Co se týče toho řízení, když jseš pod vozidlem tak po levé straně u řidiče je takový křížový kloub řízení ten promazat WD a napatlat tam vazelínu a co se týče cvakání tak bych řekl že je načatá poloosa a cvaká při záběru nebo do zatáčky. Toto je pouze můj odhad.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 9:52 am    Předmět: Re: Několik závad Citovat

Lupo napsal:
Dnes jsem zkusil vyzkoumat množství LHM, tak jsem to chtěl zvednout, ale bohužel se mi zvedl jen předek, zadek se ani nehnul. Předpokládám, že je problém v koulích, jen jestli mi to můžete trochu upřesnit.


V koulích to nebude, nemají naprosto žádný vliv na samotné zvedání či nezvedání auta.
Jestli ti vypadlo plastové táhlo na korektoru, za chvíli bys tahal zadek po zemi.
Jestli ti jízdní poloha drží stále, bude to asi zarezlé přepákováni na korektoru a dost možná i zanešenej korektor bordýlkem.
Chce to pod auto, promazat táhla u korektoru, hlavne je rozhýbat, popřípadě vyčistit korektor.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)