Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

chrcici radio
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 6:19 pm    Předmět: chrcici radio Citovat

Ahoj vsichni jsem majitelem xantia combi activa 2,1td r98 a mam problem s radiem.cokoliv naladim tak vse hraje spatne ani jedna stanice nehraje ciste vsechny skrci jako pri spatnem signalu.Predtim jsem mel xsaru 2,016v vts ale tam to nedelalo jo obe auta meli origo radio s ovladanim na volante
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

Zkus ho vymontovat a podívat se, jestli nevypadl svod antény z konektoru rádia, popř. může jít o zoxidované spoje jak v tom konektoru, tak u připojení na anténu na střeše pod víčkem u vnitřního zrcátka, (nevím, jestli tam je u Tvého modelového roku), jinak sundat tapec střechy, a zkontrolovat. Pokud to ale rozebereš, doporučuji alespoò proměřit ten svod, jestli to nejde do zkratu, nebo jestli není někde přerušený. Taky dělají občas problémy některé anténní předzesilovače, a je lepší je vytáhnout, a používat rádio bez nich.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:08 pm    Předmět: Citovat

Jestli máš originál anténu, tak jí pro začátek zkus vyměnit za obyčejný prut. Ten originál se rád při demontáži přerušuje (test na chvíli, prut se dá vypůjčit). Můj případ.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Proměřit se dá i bez demont. stropnice, demontáž nedoporučuji- zadní polovina je přilepená ke střeše. Demontuj rádoi a zkus tam jiné s eurokonektory. To je nejrychlejší.
Kombi není activa, max. hydroactiv.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 9:22 am    Předmět: chrčící rádio Citovat

Josef 2. napsal:
Proměřit se dá i bez demont. stropnice, demontáž nedoporučuji- zadní polovina je přilepená ke střeše. Demontuj rádoi a zkus tam jiné s eurokonektory. To je nejrychlejší.
Kombi není activa, max. hydroactiv.


souhlas, mám X2 a prut byl kaput zaoxidoval a nešel povolit bylo vidět, že s ním předchozí majitel manipuloval a přesně tak byla přerušená ta feritová tyčinka uvnitř prutu koupil jsem v obi nebo globudu universální prut kde byly asi 4 přechodové redukce na našroubování zpět, stál 190kč, jinak se dá koupit i levnější okolo 70-90kč ale musíš vědět průměr (asi 5) k tomu ale redukce nejsou lze tam vrazit al šroub s uříznutou hlavičkou, to udělal kolega a vše je o.k.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 11:57 am    Předmět: Citovat

Jak ste psali že demontáž ne-e, tak já bych se toho tolik nebál.. Když si koupí novej kábl a pořádně ho přilepí k tomu stávajícímu, tak to stačí jen vytáhnout ten starej a ten novej tim protáhnout.. Nebo ne-e? Very Happy
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 12:34 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
Jak ste psali že demontáž ne-e, tak já bych se toho tolik nebál.. Když si koupí novej kábl a pořádně ho přilepí k tomu stávajícímu, tak to stačí jen vytáhnout ten starej a ten novej tim protáhnout.. Nebo ne-e? Very Happy

Nebo ne-e? ne-e!
U XA 2 není otvor ve stropnici jako u XA 1 (infrák), jedině když je šíbr.,
stejně myslím, že to svodem nebude, jedině když to bylo taxi, tam bývají takové strašné zásahy, různé zozbočovače na vysílačky atd.
A když by to bylo opravdu svodem, tak starý ucviknout u antény a nový natahnout starým, demontovat pravý kryt u čel. okna(musí se natahovat od anteny, tam je velký průměr a neprojde dírou u sloupku)při opačném postupu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Proměřit se dá i bez demont. stropnice, demontáž nedoporučuji- zadní polovina je přilepená ke střeše. Demontuj rádoi a zkus tam jiné s eurokonektory. To je nejrychlejší.
Kombi není activa, max. hydroactiv.

Tek nejak - nevim jak jina, jsem zatizen na JVC a tam i me historicke umi ukazovat silu signalu na antene, takze vis hned na cem ses bez sloziteho vybaveni a znalosti elektroniky.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

prave v radiu jsem ho kontroloval a tam vypada ok jenomze mam sibr a na tu antenu neni videt a je to hromada prace tak radsi koupim novy prut a dam ho nekde za radio.A kdyz to neni activa tak proc tam mam snimac natoceni volantu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 3:54 pm    Předmět: Citovat

bubakkaja napsal:
A kdyz to neni activa tak proc tam mam snimac natoceni volantu.


To maji tusim vsechny XA, ktere maji Hydractiv - viz http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005051901
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jenyk



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 60
Bydliště: PRAHA 8

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Mne taky radio hralo jen ve meste a dal jsem jinej prut a hraje jak vino
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 6:12 pm    Předmět: Citovat

prut jsem vymenil a nic zitra skusim jine radio mam nekde nadupane sony s mp3 a pak budu hledat dal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 9:37 pm    Předmět: Citovat

Jak vytahneš to radio, tak přeměř ten svod (nejstarší zkoušečka na světě je žárovka s baterkou). Jeden konec závit na prut a druhý živý do radia a mělo by Idea a ještě ke kostře a nesmí Idea ,.V tomto případě je svod OK. Exclamation Arrow Pak vyměò radio radilo.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
malej.Hron



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: okolí Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Zdravim.
Øeším výšezmiòovaný problém s chrčícím rádiem. Proměřil jsem kabel a prou prochazi mezi "stinenim" a signalem, takze mi to zkratuje. Vyndal jsem anténu a problém je tu stále, takže potřebuju vyměnit kabel, resp. svod antény, ovšem problém je jak. Zkusím připevnit nový kabel ke starému a vytáhnout ho odzhora dolu, budu muset ale ustipnout starou koncovku. Každopádně vím, že vede střechou, pak pravým A-sloupkem a pak mi čumí ze středového panelu, ale kudy vede mezitím nevím.
Poradíte někdo? Už jste měnili svod? Jak demontovat kryt A-sloupku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Tak jednoduchy to asi nebude...
Ten antenni kabel je cestou prichycen ke kabelazi. Aspon jsem to videl u rozebirane X1.
Pokud jsi si jisty, ze mas nekde šlus, asi neni co resit. Nejdriv bych ale zkusil volne natahnout novy kabl a zapojit do radia se zkouzkou funkcnosti. Pokud bude patrny rozdil, vymenil bych ho nebo natah podel puvodniho. Rozebirat pulku palubky a pridelavat si timto hafo prace navic se mi zda jako vic nez zbytecne...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)