Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spojka kompresoru Delphi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
František Liška



Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: ŽÏár n/Sáz

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 3:17 pm    Předmět: Spojka kompresoru Delphi Citovat

Zdravím Vás přátelé.
Question Nemáte někdo informaci o spojce kompresoru klimatizace -Delphi na X2 1,9SD ,případně k prodeji i z vraku.Zdá se,že mi pomalu dle hluku odchází a 11 500 Kč dle servisu se mi zdá dost Sad
Děkuji za každou odpověď.
Fox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 10:34 am    Předmět: Citovat

Poslední dobou mi taky rachotí spojka klimatizace, jakoby o sebe dřely rezavé plechy či co. Nedělá to ale pořád. Za studena po nastartování je to jen trochu slyšet, po jízdě kolem 3000 ot/min to většinou začne rachotit, případně při jízdě v tom i jakoby hvízdá jak meluzína.
Nic než tohle téma jsem nenašel. Nevíte někdo, co mě čeká? Nějaká výměna čehosi nebo stačí jen rozebrat, vyčistit a promazat?
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
František Liška



Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: ŽÏár n/Sáz

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Popis závady sedí.Já s tím "rajtoval" ještě pár měsíců a dopředu sháněl.Pomalu se to zhoršovalo.Měl jsem kliku a sehnal u Roberta v Holetíně.Prostě obvolat servisy či vrakoviště a nebo novou.V Automaxu Hulín to vyjde levněji.Záleží na ceně a stavu vozu ,zda tolik investovat.Pro někoho je cena likvidační a někdo to dá.Já potřeboval jezdit,a tak bych to se skřípěním zubu dal Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

A co jsi tedy konkrétně musel měnit? Na kolik to přišlo? Mám 1.9 TD, ale bude to asi stejné.
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
František Liška



Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: ŽÏár n/Sáz

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 8:37 pm    Předmět: Spojka klima Citovat

Spojka je stejná.Jen snad kompresor klimy je ve dvou exemplářích viz výrobní štítek?Øemenice pohonu + vodiče a uvnitř je normál elmagnet a přítlačná poklice s nějakým tlumičem kmitů (překvapilo mě,že je to kov na kov-při sepnutí to pěkně cvaká Smile ),a samozřejmě je tam ložisko. Rolling Eyes Tak hluboce jsem nezkoumal,zda se dá sehnat nějaké podobné,ale někdo někde říkal,že dá.Vše,pokud mě pamě neklame je nalisované na ose kompr.klimy a zajištěné perem(klínkem).V klidu se otáčí pouze řemenice přes mikrořemen a při sepnutí se přitáhne magnetem přítlačná poklice a přes ní mechanická vazba na hřídel klimatizace(laicky řečeno).Jde to jako celek stáhnout,ale bylo mi řečeno ,že nové zakoupit lze jen jako celek (spojka a kompresor)a to repliku nebo origo a v tom je ta "darda".Na vrakáči si stáhneš pouze jen řemenicu se spojkou.Jednotlivé komponenty samostatně prodejné nejsou (tedy v té době ne... ? Sad )Možná mě někdo opraví,nejsu mechanik?No,a cena je na domluvě 500-2000??dle stavu a chuti zbohatnout Very Happy
Fox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 9:05 pm    Předmět: Citovat

Na jiné značce začínám řešit něco podobného ( http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=14949 - asi jen pro registované, tak zkusím výcuc, tohle je konkrétně z Volva V40), sorry za tu délku, ale nedalo mi to:

Point@volvoklub napsal:
Ahoy tak mam dalsi problem. Tentokrad mi asi odesla spojka u kompresoru na klimosku. Kdyz je vypla tak to dela silenej kraval jak kdyz neco dre a pri zapnuti to vudy prestane. Nevite nekdo jestli se prodava nejaka opravna sada ty spojky nebo jestli se tam daj nejak vymenit loziska ??????
Dik za info

marra@volvoklub napsal:
ložisko řemenice kompresoru...

Point@volvoklub napsal:
Jo to mam presne namysli. Lze to nejak opravit ?? Nebo to musim koupit cely ???

deanoli@volvoklub napsal:
lze to opravit, osobně jsem to před pár lety řešil v Kolíně (n L). Je tam snad největší seskupení chladírenských firem na m2 v ČR.
Ale jak řečeno - bylo před lety a taky pozor jestli ta spojka neodešla kvůli tomu, že je čerpadlo zadřený.

marra@volvoklub napsal:
stači vymenit ložisko, jen je potřeba se k němu dostat, stahnout spojku a nasledně stahnout řemenici z ty pak vylisovat ložisko a nahradit novym.

Point@volvoklub napsal:
Takze nemusim sundavat celej kompresor ?? Stacilo by sundat remen a pak nejak vykuchat tu spojku ?? A nevite kde by slo sehnat to lozisko ?? Ptal sem se ruzne u dealeru s dilama a nikdo nic a ve volvu za to dam raketu. Tak dik za odpoved

marra@volvoklub napsal:
ve volvu za to raketu nedaš pač ti nemaj co prodat kromě celyho kompresoru, rozměry ložiska ti klidně dodam, ale sundat řemenici bez demontaže bude vopruz...

...

Martinek@volvoklub napsal:
No mě to rachotí i při vypnuté klimě a když jí zapnu tak je to jestě horší.

Point@volvoklub napsal:
hm tak je to lozisko uz asi hodne spatny a radsi bych ho co nejdriv vymenil

Martinek@volvoklub napsal:
Tak já mám opraveno. Doma v garáži, 6 hodin práce i s shaněním noveho ložiska. náklady cca500kč. rozměr ložiska 35-55-20 (kompresor sangen).

...

ok2ucx napsal:
... mám asi podobný problém (by u malinko jiného modelu, D5). Když zapnu klimu, tak se začal ozývat lehce zvonivý zvuk, dobře slyšitelný. Vypnutá klima = ticho.

Ohledně zmíněné opravy (výměny ložiska) - je tam někde nějaký háček? Jak dostat ložisko ven - je třeba ho vylisovat? Já třeba doma v garáži lis nemám. Vymontoval kompresor bych si už možná troufnul, ale co s náplní, ta asi pofičí ven? Nechat ji nejprve odsát v servise?...

jarek.krizan@volvoklub napsal:
pokud kompresor vyrveš, tak ti médium zdrhne asi nenávratně. Ale ve tvém případě to bude asi vůle na spojce a pokud se to nezanedbá, dá se seřídit, bez demontáže kompresoru.



Pokud tomu tedy rozumím, špatné může být jednak ložisko anebo spojka. Ten poslední příspěvek mě trošku naplòuje optimismem, ale musím to nechat odborníkům nejprve nechat poslechnout.

Pavek
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

Super info, díky za něj.
Zapoměl jsem napsat, že mě to ten rachot dělá jen při vypnuté klimě a při zapnuté je vždy klid.
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
František Liška



Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: ŽÏár n/Sáz

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 11:07 pm    Předmět: Citovat

Tak mě to také začalo.Pak to dělalo skoro pořád.Viz příspěvek - nevím, kde by se to mohlo seřídit po tom, co jsem to měl rozebrané Question Ten přítlačný talířek s tím tlumičem (ten co je vidět u řemenice)byl celý porýpaný.Ale to mám najeto 320 000 km (v tu dobu tak o 40 000 míò).Jinak vše výše uvedené může přicházet v úvahu.Muselo by se to vidět a slyšet.Mnoho zdaru. Smile
Fox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 6:55 am    Předmět: Citovat

Měl jsem stejný problém s kompresorem ale Harisson. Nastartoval jsem a slyšel jsem takové cinkání, jakoby o sebe jemně narážely pechy. Když jsem zapnul klimu, tak to ustalo. Stále se to zhoršovalo až jsem dal kompresor opravit, kdy mi bylo sděleno, že to byly ložiska. Oprava mě vyšla i s doplněním klimy na 3.500,-Kč. Dnes mám již klid.
__________________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 9:33 am    Předmět: Citovat

Ahojky,

tak pokud to (laicky) sleduju, jsou dva scénáře:

* klima vypnutá => hluk, v zátěži => ticho, je to ložisko (aspoò v těch počátečních stádiích)
* klima vypnutá => ticho, v zátěži => zvoní, je to spojka

Je to tak?

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 9:41 am    Předmět: Citovat

No vypadá to tak.
Dneska vezu auto do servisu kvůli sváru na prahu u zadních dveří (bolest Xantií). Povím mechanikovi, a zkontroluje to ložisko a uvidím - snad to bude jen to Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

Tak skoro po roce jsem to nechal už opravit, dřív se to nějak nestihlo Laughing Rachot od kompresoru se začínal stupòovat a už mě ani nebavilo pořád odpovídat všem na otázky typu "Co ti to tam tak rachotí?" Embarassed
Měl jsem teď auto na výměně žhavičů a tak jsem nechal prozkoumat i ten kompresor a bylo to tím ložiskem. Je tam dvouřadé, lze ho vyjmout a jde sehnat nové za cca 2.000,-Kč. Na jedné straně drží kuličky v rozestupech v kleci a na druhé je klec na kuličky totálně pryč a kuličky sesypány ve spodním oblouku a to byl ten rachot.
Včil už mám konečně po roce rachotu klídek Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)