Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Žhavící svíčky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Malda



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 8:38 pm    Předmět: Žhavící svíčky Citovat

Je jasne,že 1.9SD bude mít jiný žhavič než TD a HDI.
_________________
XII 99 HDI 80kw Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

Ale taky jiné než kladický D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

No teď se škrabu za uchem, ale myslím že TD a D dokonce i 2.1TD mají žhaviče stejné. Vyjma HDi-jsou jiné.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

No tak ted nevim Confused jestli BOSCH nebo BRISK.Pred skoro dvouma rokama jsem tam kupoval od BOSCHE jedna stala cca 250kc a chitalo to bajecne az teprve ted to zaclo zlobit.Koukal jsem ze u Boba se daji koupit dva druhy svicek jedna stoji neco malo pres stovku a ta druha asi 250.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

Ver tomu, co tu bylo napsano !! Pokud nehodlas auto za mesic prodat, kup Bosch. Veskere nahrady, pokud funguji, tak maji zlomek zivotnosti. S dehtem jsem uz nalital mraky Km a levne zhavky jsem taky vyzkousel.....
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petar



Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem BERU a do roku dva žhaviče odešly. Doporučily mi žhaviče NGK a jsou bez problémů dvě zimy (s cenou asi do 250Kč - již si nejsem jist). Takže mohu jen doporučit. Od stejné fi. mám i vstřiky více jak dva roky a také pohoda.
_________________
Xantia II break 1998 / 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

BRISK je taky dobra kvalita...Takze bych se jich nebal.Mam je uz doma Cool
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

Tak jak tu čtu ty reakce, asi vyměním všechny čtyři žhavící svíčky. To že jsem měnil jen jednu bylo tím, že jsem měl auto krátce a bylo v takovém stavu, že jsem nevěděl jestli si ho nechám. Jen pořád nevím jakou značku žhav. svíček vybrat. Pokud platí ten argument, že Bosch má vyšší žhavící teplotu, asi by jsem je zkusil...ikdyž jsem něco zaslechl i o Brisk excluzive, ale nevím jestli jsou pro moje auto vhodné. Mají mít optimalizované dožhavování po startu, ale to u X1 údajně není. Pokud se pletu, tak mě doufám někdo opraví.
_________________
1.9 TD 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

Kolda napsal:
Tak jak tu čtu ty reakce, asi vyměním všechny čtyři žhavící svíčky. To že jsem měnil jen jednu bylo tím, že jsem měl auto krátce a bylo v takovém stavu, že jsem nevěděl jestli si ho nechám. Jen pořád nevím jakou značku žhav. svíček vybrat. Pokud platí ten argument, že Bosch má vyšší žhavící teplotu, asi by jsem je zkusil...ikdyž jsem něco zaslechl i o Brisk excluzive, ale nevím jestli jsou pro moje auto vhodné. Mají mít optimalizované dožhavování po startu, ale to u X1 údajně není. Pokud se pletu, tak mě doufám někdo opraví.


U me HDi to dozhavuje asi cca 15sekund a tata ma 306tku(klasicky diesel,bez turba) a taky mu to dozhavuje,priblizne stejne...zalezi na okolni teplote Cool
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Nic nevymejslej a dej tam to, co tam puvodne bylo...zadny dve ruzny svicky nemaj stejnou charakteristiku...
Taky jsem kdysi u CX TD zkousel jinou znacku(myslim ze to byla "italine" a tu druhou uz si nepamatuju) nez origo BOSCH...do pul roku jsem je menil opet...samozrejme na podruhy BOSCH...
K ty vymene vsech najednou systemem "co kdyby"...nesouhlasim(muj nazor). Vymenil bych tu, ktera je spatna a jeste bych ji prehodil na pozici za cerpadlem, kde je nejhorsi pristup. Ty ostatni uz jsou "brnkacka". Pokud na svicku nechcije nafta, jsou snad nesmrtelny... bracha ma u ZX D(1992, 250tis) jeste origo BOSCHe.... Chyta mu to na brnknuti i v tech nejvetsich mrazech.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

Menil som všetky štyri ,vlastne mechanik len škoda ,že je blbý prístup na ten za čerpadlom,musel som si vypoču "ve¾a" vybraných slov... Confused
Aj v predošlom aute som používal značku NGK bol som s nimi spokojný tak teraz uvidím ko¾ko vydržia v Xantii. Na predošlom aute sa menili 8 rokov dozadu a sú stále OK. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Pokud máš problém se startování, už při těchto teplotách, tak odešli dvě žhavky( pokud odejde jedna, tak to není pomalu poznat). Já to praktikuju tak, že vyměním všechny a ty dvě dobré si schovám na příště. Příště už vyměním je ty dvě špatné. Jo.., jak tu píšou nekupuj neznačkové, to se opravdu nevyplatí. Životnost svíček neovlivòuje tolik počet Km, ale počet startů ! Já jsem z Prahy a mám hodně popojížděk, tak že pořád startuju tím pádem musím měnit žhavky častěji než kolega, který nastartuje a jede 200Km. Wink
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

Jak se zhruba pozná, že žhavičky odcházejí nebo odešly? Po zhasnutí kotrolky čekám ještě cca 5 vteřin, pak to startuje jakš takš. Pokud startuju hned po zhasnutí, dlouho točí, má to nepravidelnej chod a kouří to takovým štiplavým bílým dýmem. Jsou to žhavičky v háji? Nebo něco jinýho?
Díky za poznatky Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 9:33 pm    Předmět: Citovat

S největší pravděpodobností máš jednu uplně mrtvou a druhou polomrtvou. Aspoò má zkušenost, zatím to tak fungovalo na Fordu i na BX. Wink
Pokud odpojíš propojovací kablíky na žhav. svíčkách a pak si uděláš zkoušečku z 21W žárovky. Pokud bude žárovka svíti přes žhavku téměř na 100% tak je žhavka v pořádku. Very Happy
V případě poklesu svítivosti a nebo nesvícení žárovky je žhavka mrtvá.
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:31 pm    Předmět: Citovat

Nechci vás strašit, ale může to být i něco jiného. Záleží jak moc své auto znáte - jak ho máte dlouho. Já ho kupoval v létě. První věc co jsem musel udělat byla výměna žhaviček. Dvě totálně mrtvé a jedna kratší - asi tam vůbec nepatřila. No a teď v zimě se začal problém se startováním opakovat. A zjistilo se, že motor nemá tlaky. Dva válce jsou hodně špatné. To je jako když odejdou 2 žhavičky.
_________________
X1 Break, 1.9 TD, r.v. 1997, klima, funkční ovládání pro neoriginál rádio díky tomuto fóru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)