Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Žhavící svíčky
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 12:18 pm    Předmět: Žhavící svíčky Citovat

Zdravím vás.Nevíte někdo jakou životnost mají žhavicí svíčky.Při těchto studených dnech mi nějak špatně startuje auto.Psalo se tady že to může dělat padání nafty,ale balonek na napumpování mám měněný přepady na vstřikách jsou nový a furt nic Crying or Very sad tak už jedině ty svíčky.Díky za každou radu Michal.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

vyzkoušej jestli svíčky žhaví
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 11:16 pm    Předmět: Citovat

Svíčky ti můžou vymontované žhavit ale jestli jsou OK to nepoznáš, jen je vyměnit za nové,jedna stojí kolem stokoruny.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 7:36 am    Předmět: Citovat

Ještě to může dělat čerpadlo,koukni se na nej jestli z nej neutíká nafta z plynové páky-kolem té pružiny to často teče,a bere vzduch kdyby nic nepomohlo,tak bud bude spatne nastaveny predvstrik
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 9:52 am    Předmět: Citovat

Zdravím.Tak od ty paky na plynu nic netece tak uz asi ten predstich.Muzu si to udelat sam a nebo mi to udelaj v Citroen servisu.Je na to tady nejakej navod.Svicky bych vymenil ale nemam na to nervy je tamm hroznej pristup,necham to radeji udelat v nejakym servise.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 11:25 am    Předmět: Re: Žhavící svíčky Citovat

misina25 napsal:
Zdravím vás.Nevíte někdo jakou životnost mají žhavicí svíčky.Při těchto studených dnech mi nějak špatně startuje auto.Psalo se tady že to může dělat padání nafty,ale balonek na napumpování mám měněný přepady na vstřikách jsou nový a furt nic Crying or Very sad tak už jedině ty svíčky.Díky za každou radu Michal.

Co to je, špatně startuje ...
ukne a pak chcípne.
Válí se a chytne až po chvíli.
Po nastartování chvíli vynechává.

Zkoušel jsi po výměně balonku druhý den před startem napumpovat, byl tvrdý ?
Určitě bych se nevrtal v předvstřiku dokud ostatní není 100% . T.j. doprava nafty včetně filtru, žhavení .
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Já je taky měnil na parkovišti. Otázka hodinky. Dám ti ale dobrou radu. Nekupuj nafrážky, které jsou levné. Já to udělal a hodně jsem se spáli, protože svíčka žhavila méně než originál od Bosche. Musel jsem tedy koupit Boschky a teď už mám pokoj. Startuje jak víno. Všude jinde jsem před tím hledal chybu. A bylo to jen ve svíčkách.

__________________________________
X II, 1,9SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

Mám stejný problém se starováním. Při studeném startu chytne a pak chcípne nebo jde chvíli nepravidelně a kouří. Teplý motor startuje už v pohodě, ale stejně mu musím nažhavit, jinak by nechtl. Žhavící svíčky jsem měl vyndané někdy na podzim, jedna nežhavila tak jsem ji vyměnil, jinak jsem namontoval původní. Nevím jaku značku svíček tam mám, ale asi nic kvalitního... tu co jsem dával novou tak byla cca za 150,- Kč. Jestli by pomohla výměna za žhavící svíčky Bosch, tak by jsem snad do toho zainvestoval...
_________________
1.9 TD 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Když jsi měnil jednu, tak jsi měl měnit všechny. Na tom nic neušetříš. Jedna ti odešla a za chvíli budou následovat další. Doporučuji opravdu ty Boschky. Mají vysoký stupeò žhavení. Já když jsem měl v autě nahrážky, tak mi auto po nažhavení chytlo, následně chcíplo a chÿtlo až napodruhé. Z výfuku se vyvalil černý dým. Když bylo auto teplé tak chytalo normálně. Nechal jsem zkontrolovat trysky i čerpadlo a nakonec mi byl sděleno, že je to svíčkami a a tam dám zpátky Boschky. A už je pokoj.
____________________________________
Xantia II, 1,9SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 5:01 pm    Předmět: Citovat

Luboš.H napsal:
Svíčky ti můžou vymontované žhavit ale jestli jsou OK to nepoznáš, jen je vyměnit za nové,jedna stojí kolem stokoruny.


To by me zajimalo,kde koupis zhavku za 100kc???? Rolling Eyes Protoze jedna boschka stoji kolem 400-450kc ,nase HDI Cool
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Malda



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 5:05 pm    Předmět: Žhavicí svíčky Citovat

Lajda má pravdu. Nemá cenu měnit jen jeden žhavič,tím to vyřešíš opravdu jen na chvíli a nový odejde na úkor těch starých.Co se týče toho Boshe s tím nemám dobré skušenosti.Taky už je dělají v šude po světě a není to co bývalo.Já osobně jsem přešel na naše BRISKY EXTRA a můžu pět jen chválu.Před 3 roky-jěště BX při -32 si Bosh ani neškytl skusil jsem Brisk(moc jsem tomu tehda nevěřil)a super. Auto chytalo jak lusk a to mnělo víc jak 300tisíc.Takže doporučuju BRISK,ale je to jen můj názor a skušenost.
_________________
XII 99 HDI 80kw Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

ja teda nevim,ja jsem si objednal od BOBA,prisly mi zhavicky ISKRA,tak uvidim jake budou az se tam namontuji,mame v nakladaku starter ISKRA,a je to absolutne super,mechanika nam rikal bodejt by ne,kdyz ISKRA je polská odnož BOSCHE Wink (ale taky to muzou bejt vsechno kecy,takze vyzkousim a uvidim
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bobo



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 73
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

No vidím, že tu jdou míty o žhavičech ISKRA. Tak tedy ISKRA je SLOVINSKÁ firma, která vyrábí v licenci BERU. S Polákama to nemá nic společnýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 6:32 pm    Předmět: Citovat

vytacyt napsal:
Luboš.H napsal:
Svíčky ti můžou vymontované žhavit ale jestli jsou OK to nepoznáš, jen je vyměnit za nové,jedna stojí kolem stokoruny.


To by me zajimalo,kde koupis zhavku za 100kc???? Rolling Eyes Protoze jedna boschka stoji kolem 400-450kc ,nase HDI Cool


Kupoval jsem je někdy v prosinci do 1,9D, BRISK 120Kč/ks, ve Velmezu u Kopečného. Od té doby chytá na brnk.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

brisky nemusí být špatné, ale na 1,9SD nejsou. Tam je jiná svíčka než na 1,9D nebo TD, HDi. Já měl náhražku, jejíž název neznám za cenu 130,-Kč oproti Bosh za 230,-Kč, která však žhavila jen na 800 stupòů, kdežto Bosh žhaví přes 1000 stupòů. A vovotom to je.
___________________________
Xa II, 1,9SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)