Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

XANTIA COMBI 1.8i ,LPG,
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ROMAN K.



Založen: 19.2.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: J.PEŠINY 116 F-M

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 8:33 pm    Předmět: XANTIA COMBI 1.8i ,LPG, Citovat

ZDRAVÍM VŠECHNY.MÁM XANTI COMBI 1.8 74KW,R.V.1997 NAJETO 135000KM A CHCI DO NÍ DÁT LPG.MUŽE SE NÌKDO VYJÁDØIT KDO MÁ NEBO I NEMÁ LPG JESTLI TO JE DOBRÝ NÁPAD,PO PØÍPADÌ MI PORADIT.ZATIM DÍK ROMAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nepomucak



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

jo cau ja mam x2 2.0 16 v V lpg a jezdim za í litru plynu pokud ješte nani pozde dej ho tam ale investuj a dej tam lpg ale střikačku.napiš odkud si čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludvík



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Kutná Hora

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 7:57 pm    Předmět: Xantie a lpg Citovat

Zdravim Tě, mám taky lpg a pokud najezdíš víc km, určitě se vyplatí, ale počáteční investice je poměrně vysoká a stříkačka obzvl᚝. Mám z NL orig. továrně zamontovanou stříkačku lpg a tam nelze poznat rozdíl mezi benzinem a lpg, jezdím okolo 10 l/100 km, ale spotřebě se moc nevěnuju, ono to docela slušně upaluje... Obejdi pár lpg servisů a získáš pár info k r
ozhodování. Hodně zdaru!







X2,1,8i,16v,2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 8:46 pm    Předmět: LPG Citovat

Ahoj , mám taky LPG holandského typu Viale ,ale po koupi jsem vyměnil reduktor za italský a je klid jezdím zatím za 10.5 -11litrů.Takže mám holanďana s italským reduktorem,zatím bez problémů.startuje to i při -5 st. Asi bych to doporučil ,ikdyž všechno chce své.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
pzw



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: mělnicko

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já XI 1.8 s holandským plynem koupil, reduktor mám už taky italskej, problémy věškeré žádné. Vejdu se do deseti litrů lpg, jede to o malinko hůř, ale co, na costu do práce a domů mi to neva a úspora je znát. Jen si teď budu dělat odpojování benzin. čerpadla, aby se netočilo zbytečně. Jinak nemám problém na lpg ani startovat, v podstatě benzín skoro vůbec nepoužívám.
čau všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,LPG mám taky,je to fakt v pohodě,obzvláště v dnešní době zdražování benzinu a nafty a bude hůř.S LPG jezdím fakt i na ty rohlíky a neřeším spotřebu.Jde jen o jedno a to vybrat si tu správnou firmu co má dostatek zkušeností a mít na ně hlavně dobré reference,nejlépe,někdo kdo už tuhle xantii na plyn dělal,dát tam ten správný typ LPG a nešetřit,pak budeš spokojen,pak jezdíš fakt za hubičku.Pokud najedeš třeba 15000 km za rok a dáš za přestavbu cca 30 000 kč,tak baj očko máš do roka a půl maximálně! investici zpět a měl bys jen jezdit,pokud je LPG dobře uděláno od počátku a dobře nastaveno údržba LPG je veškerá žádná dá se říct.Ale jak píšu,hlavně vyber dobře firmu!Tady jeden odkaz k poučení:
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=10847
Ještě jednu věc momentálně dochází k šílenství a obrovskému boomu přestaveb aut na LPG,nejsou některé díly,vše se skupuje ve skladech ve velkém a potvrzeno dvěma zdroji rusové vykoupili např.komplet sklad v Ostravě.Prostě vykoupili všechny nádrže stylem,že přeplatili ostatní,tak jsem zvědav jak je to u vás.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pzw



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: mělnicko

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já měnil propadlou nádrž na podzim a v Praze jich měli plnej sklad. Ale doba se mění, takže je možná všechno. Nepochybně i nám podražej polivo, pacholci, to nemám strach. Ale furt budem v plusu. Je ovšem fakt, že znám plno velmi striktních odpůrců lpg s heslem, že plyn patří do sporáku Very Happy .. ale je to každýho volba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

pzw napsal:
Ahoj, já XI 1.8 s holandským plynem koupil, reduktor mám už taky italskej, problémy věškeré žádné. Vejdu se do deseti litrů lpg, jede to o malinko hůř, ale co, na costu do práce a domů mi to neva a úspora je znát. Jen si teď budu dělat odpojování benzin. čerpadla, aby se netočilo zbytečně. Jinak nemám problém na lpg ani startovat, v podstatě benzín skoro vůbec nepoužívám.
čau všem


Hele nechci ti radit ale odpojování čerpadla bych asi nedoporčoval,často dochází k zarezavění a zatuhnutí a po té ke spálení motorku,eventuálně k vyskratování Vlastní skušenost.Nové stojí 10000Kč.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

Věrná pravda, nechat jet je lepší než pak měnit .
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 8:10 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem to chtěl napsat Torku,nedělal bych to,já mám zapojeno čerpadlo furt a měnil jsem ho před rokem necelým,nj jenže to už tam bylo 9 let poctivých,což může odejít v klidu i čerpadlo na xantii bez LPG.V drtivé většině se to zapojuje bez odpojování čerpadla během jízdy na LPG.
K těm nádržím na LPG,podzim to už je opravdu hluboká miulost,tady se mění situace každou chvíli.Ty nádrže začly docházet tento měsíc,samo budou o to nic,jen jsem chtěl doložit enormní zájem o LPG,i servisy na LPG neví kam dřív skočit...
LPG můžou zdražit,je to otázka rozšířenosti,kdy to začne být pro státní kasy neúnosné,tj fakt,ale taky je fakt,že zatím platí dohoda na několik let dopředu,myslím,že zatím do roku 2013,ale přesně už nevím.Je to dohoda o dalším daòovém nezatěžování LPG.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 8:42 pm    Předmět: Citovat

Jenže tady se už nedá věřit ani časové znamení.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé ceny LPG systémů jsou v Polsku, 4 válcový motor do 120kW na sekvenční vstřikování je včetně montáže, certifikátu atd. za 125O euro. Jde o systém BRC.
Asi před 2 týdny mě kolega požádal o nákup komponentů přes net. Ceny zde:
- bomba na 55 l plynu do rezervy za 95 euro
- sekvenční kit od BRC cca 350 euro
Vše bylo určeno pro X2 break 2.0 16v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 10:42 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Jenže tady se už nedá věřit ani časové znamení.

Tj pravda pepo,je to jen závazná dohoda uvnitř EU,nic víc,nic míò.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 10:50 pm    Předmět: Citovat

gunter napsal:
Zajímavé ceny LPG systémů jsou v Polsku, 4 válcový motor do 120kW na sekvenční vstřikování je včetně montáže, certifikátu atd. za 125O euro. Jde o systém BRC.
Asi před 2 týdny mě kolega požádal o nákup komponentů přes net. Ceny zde:
- bomba na 55 l plynu do rezervy za 95 euro
- sekvenční kit od BRC cca 350 euro
Vše bylo určeno pro X2 break 2.0 16v

No nevím guntere nakolik to je zajímavé to vychází furt na 32-33000 kč a za tu cenu ti sekvenc do těchto motorů udělají i tady navíc nemusíš do polska a hlavně co servis?Co když se to bude srát?
Mě spíš jemně omráčili ceny bomb Shocked ty jsou fakt za hubičku,když zvážím,že je montují za 8-10000 a nákupka je kolem 2000 to je tedy pěkná marže za práci,je to guntere dostupná cena pro každého?I ten kit když to spočtu komplet zařízení a to kit + bomba vychází bez práce na cca desítku a kde je oněch dalších 20-25000???Hmmm taky dobrý byznys zdá se.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 12:14 pm    Předmět: Citovat

Tak info ze světa LPG,jen to téma není ve správné kolonce,ale já to tu nezaložil...jsou prý zdraženy všechny komponenty potřebné k zástavbě LPG do auta asi o 25%,na jak dlouho a jestli napořád to nikdo neví,takže bych si sakra pospíšil chtít to do auta,pokud není už pozdě,tady už asi jo.Důvod-výrobci opravdu nestíhají poptávka je obrovská,tak proč ne.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)