Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

klepání
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Zdar,

už asi druhý týždeò mi na vo¾nobeh niečo klepe v motorovej časti - myslel som že je niekde povolený nejaký plech a rezonuje. Keď sa trocha dvihnú otáčky, zvuk prestane. No pod¾a tohoto vlákna to môže robi asi tá remenica myslím toto: (dúfam že sa to tak volá Wink ) - fotka prevzatá od Aliena


Pri poh¾ade z hora vidno, že sa chveje do strán. Takže to bude asi ona. Treba vymeni aj niečo iné? (nejaká napínacia kladka...)
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
Zdar,

už asi druhý týždeò mi na vo¾nobeh niečo klepe v motorovej časti - myslel som že je niekde povolený nejaký plech a rezonuje. Keď sa trocha dvihnú otáčky, zvuk prestane. No pod¾a tohoto vlákna to môže robi asi tá remenica myslím toto: (dúfam že sa to tak volá Wink ) - fotka prevzatá od Aliena


Pri poh¾ade z hora vidno, že sa chveje do strán. Takže to bude asi ona. Treba vymeni aj niečo iné? (nejaká napínacia kladka...)


Jo, jo, bude to řemenice. Jestli klepe tak to bude ona. U mě pískala, ale to bylo tím, že prokluzovala ta guma. U tvého HDi na té gumě přeskakuje a chová se to trochu jinak, protože je jinak dělaná.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:13 pm    Předmět: Citovat

Myslím že HDi má origoš dvouhmoák, náhrady jsou i obyčejné, ale 66KW má asi obyč. i origoš. Nevím Question
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

ešte sa opýtam skúsenejších, či je potrebné vymeni aj klinový remeò a napínaciu kladku. Remeò nie je roztrapkaný a ani nepíska, len je trocha popraskaný. Ak sa dobre pamätám, tak remeò ako aj tá kladka vyzerali rovnako pri kúpe auta (50tkm spä).

Fotky remeòa a napínacej kladky:


_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 4:36 pm    Předmět: Citovat

Tak skúsenejší asi nebudem ,bo mám Xantiu len vyše roka. Wink
Ale k veci, to ,že máš popraskaný remeò značí o nejekom km,pravda?! Na druhej strane ,nebude na škodu ju vymeni aj keď tie prasklinky prakticky nič neovplyvòujú to je len proste vekom. Môj krstný má na fabii" nalietaných"54000km r.v.04 a remeò má ove¾a väčšie prasklinky než tvoj.Ten tvoj remeò tipujem tak na dvoj troj ročný a je úplne v pohode.
Skôr ma prekvapilo druhé foto šponovacej kladky. Shocked
Vyzerá to ako keby ti "nedosadal" remeò ,alebo má kladka mierne vybrácie do bokov. Idea
Skorej by som hladal chybu v tom šponováku,či tam nebudeš ma dosluhujúce ložisko Question Surprised
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
Zdar,

už asi druhý týždeò mi na vo¾nobeh niečo klepe v motorovej časti - myslel som že je niekde povolený nejaký plech a rezonuje. Keď sa trocha dvihnú otáčky, zvuk prestane. No pod¾a tohoto vlákna to môže robi asi tá remenica myslím toto: (dúfam že sa to tak volá Wink ) - fotka prevzatá od Aliena


Pri poh¾ade z hora vidno, že sa chveje do strán. Takže to bude asi ona. Treba vymeni aj niečo iné? (nejaká napínacia kladka...)


je to remenice u hdi standartni nemoc.vymen i remen s kladkou rovnou nebo do toho polezes za chvili znovu. Exclamation Exclamation Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

Tak dnes som vymenil remenicu. "Kriedový test" prebehol OK čo ma trocha prekvapilo. Zjavné bolo len excentrické vybočenie remenice, viď:


Ani za svet nešlo povoli ten šrob, tak som použil postup profíkov (marsalkov tip) - oprie k¾úč o zem/klacek a škrtnú štartérom Laughing Je to pár sekundová záležitos Cool
Po výmene za novú (konštrukčne identickú) sa chvenie do strán (pri poh¾ade z hora) skoro stratilo, ale jemné kmity tam ešte stále sú - asi to tak má by Rolling Eyes
Tu ešte pridávam fotku demontovanej starej remenice:


Teraz ma len ohlodáva myšlienka, či remenicu bolo potrebné meni alebo nie... Je pravda, že ten občasný klepotavý zvuk na vo¾nobeh zmizol Confused
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

Jasně že bylo, jinak by se ti brzy rozpadla.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 10:56 am    Předmět: Citovat

Objavilo sa mi kovové klepanie pri vo¾nobehu, popis:

- objavuje sa náhodne, cca 50% úspešnos pri dosiahnutí vo¾nobežných otáčok
- nezávislé na teplote motora a polohe spojky
- z vonku ho nepoču, len z vnútra čiže sa nedá ani lokalizova
- remenicu som menil pred pol rokom, tá to nebude (a hlavne tú bolo poču aj zvonka)
- klepanie prestane už po ve¾mi jemnom pridaní otáčiek

Napadá ma:
- nejaký silentblok motora, ale nepasuje mi to že to prestane hneď po malinkom pridaní plynu.
- nejaký vstrekovač, ale z vonka nepoču nič.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)