Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výškové repro

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Seki



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 54
Bydliště: Velké Meziříčí

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 8:34 pm    Předmět: Výškové repro Citovat

Ahoj Xantiáci. Nemáte někdo na prodej výškové repráčky do palubky? Díky Smile
_________________
Dříve: Xantia 1.8 16V '97
Nyní: C5 2.0HDI SX 80kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 11:37 pm    Předmět: Citovat

http://www.stualarm.cz/produkt/rtwxantia-rtw-vyskove-repro-peu-806-c3-berlingo-03-xantia/
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

Taky jsem o nich uvažoval. Koukal jsem se do palubky a mám tam na ně už připravený kablíky s konektorem. Moc tomu ale nerozumim, tak mám možná blbej dotaz, stačí je jenom připojit? Nepohádá se mi to s reprákama ve dveřích?
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Martin Mad napsal:
Taky jsem o nich uvažoval. Koukal jsem se do palubky a mám tam na ně už připravený kablíky s konektorem. Moc tomu ale nerozumim, tak mám možná blbej dotaz, stačí je jenom připojit? Nepohádá se mi to s reprákama ve dveřích?


Napohádá (tedy jsou-li ve dveřích originály), takto je to firemně připraveno (v těch výškáčích je výhybka, rozuměj sériový kondenzátor).

Snad jedině pokud máš ve dveřích neorigo dvoupásmové bedny (s tím výškáčem uprostřed), tak by se ten (prý) měl odpojit (=odstřihnout). Stejně jsou výšky z pod noh houby slyšet a jen by 2 paralelně zapojené výškové reprodukory zbytečně zatěžovaly zesilovač v rádiu.

Jinak, přesně takto jsem je "instaloval", vyloupnout mřížku, připojit repro, zacvaknout mřížku. 1 minuta práce, o 200% lepší zvuk. Teď ještě doladit ty basy...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem se koukal do dveří - vzadu mám Magnat (asi originál) a vpředu Pioneer.
Nevim jak to popsat ale v Pioneerech je ve větší membráně zabudovaná ještě jedna menší s viditelnym zapojenim dvěma kablíkama. Jako když na velkej talíř položíte menší talíř a spojíte je drátama - tak nějak to vypadá ( . . . prosím odborníky, a mě nekamenují).
Ty Magnaty maj vprostřed takový kulatý plastový pouzdro a v něm je teprve zabudovaná menší membrána.
Takže by stačilo pouze přestřihnout ty dva propojovací drátky v předních reprácích a mám hotovo?
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 9:04 am    Předmět: Citovat

Inu,

možná bych jako první pokus nechal ty původní výškáče zapojené. Sice, budou tím pádem paralelně s těmi novými, ale zesilovač to snese (měl by se s tím vypořádat (musí vydržet i zkrat)). Impedance je pak teoreticky 2 ohmy, ale s připočtením impedance vodičů to bude určitě více, tedy blíže k doporučeným 4 ohmům.

A jestli to bude bez zkreslení hrát, tak bych to možná i nechal. Když ne, tak ustříhnout, ano aspoò jeden drátek z velkého talíře, co vede k malému talíři.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)