Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

C5 break - vízia budúcnosti Xanákov
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 5:38 pm    Předmět: C5 break - vízia budúcnosti Xanákov Citovat

Budúce autíčko by mala by C5 break II HDI ideal. Xantia je to najlepšie čo som kedy mal. Mal som AX, teraz Xantia-už skoro rok, a práve teraz som kúpil babe Visu 1,7D, ale to sa nedá zrovnáva. No, šak uvidíme, nechcem to zarieknu, ale keby sa podarilo, bolo by to ve¾mi fajn. Tak snáď. Čo vy na to Xanáci?
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 11:27 am    Předmět: Citovat

No já sem na tom podobně, doufám, že časem ( XA mám teprve druhým rokem ) òáká C5 II v brejku klapne, ale v pohonu jasno nemám, asi bych bral òákýho HaDa, ovšem V6 je V6, i dyš takovej 2,0i 16V taky nejni k zahození. Wink Todle ovlivní dost faktorů, ale bůh ví, jaký za 5-8 let budou....ale červená to jistí Laughing
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barenst



Založen: 8.12.2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:28 am    Předmět: Citovat

Ja jiz presel na C5 2,2 kombi Hdi 0,4 H3+ v max vybave ,a tedy mezi model , karoserie I a zmeny elektronyky jako u II . Zatim spokojeny jen an drobne vecy co se kazi , knovliky prepinace a dalsi neduhy jako u vsech ostatnich Citroenu .
Prekvapilo me vnitrni velikost a prakticnost , myslel jem ze po CX kombi me nic neprekvapi ale C5 jo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

Já uvažuju o C5 Break II nebo III. Ale až za nějakých 5. let plus minus. Problémem je, že budu muset jít do Hdi, a to se mi vůbec nechce (benzíòáky s manuální převodovkou, xenonama, klimou a ESP asi neexistují). Najezdím ročně kolem 10-ti tisíc kilometrů, tak se mi diesel nevyplatí.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

No,já výměnu vozidla řešil už loni,rozhodoval jsem se mezi C5 a C6,opět třílitr a automat.Kupoval jsem v D ze značkové prodejny předváděcí vozidlo.Na výběr byly oba výše uvedené modely.Nakonec zvítězila C6.Cena sice byla zhruba stejná díky malé a údajně neopravitelné závadě laku zadního čela na C6.Tak rozhodl prostor a výbava.Zatím maximální spokojenost.Výkon 210 PS,rychlost pres 250(víc jsem to nezkoušel)je naprosto dostačující.Spořebu neřeším a nekomentuju.Syn si dovezl v pátek Xantii ze Svýcarska,také třílitra.Plná výbava,světlá kůže, černá metla,r.v.2000.Jel původně pro jiné,ale prý mu učarovala.A hlavně cena:650€!!!!!!!.Auto opravdu jak nové,jede skvěle.
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Antonín Fiala napsal:
Syn si dovezl v pátek Xantii ze Svýcarska,také třílitra.Plná výbava,světlá kůže, černá metla,r.v.2000.Jel původně pro jiné,ale prý mu učarovala.A hlavně cena:650€!!!!!!!.Auto opravdu jak nové,jede skvěle.


650€ x 28Kč = 18.200 Kč.

Tak si myslím, že nás tady někdo houpe.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 8:13 pm    Předmět: Citovat

Když mi to syn volal,nevěřil jsem.Ale skutečnost je opravdu taková.Měl vyhlédnutého Passata,sice mladšího.zhruba stejné km,ale pak rozhodla cena.Tahle má najeto 198 tis.km,motor jde pěkně,samozřejmě se uělají rozvody,podle servisky byly dělány naposled při 112tis.km,a třeba projít brzdy a udělat výměny.Takže investice budou.Ale motor,převodovka,lak a interier super.Jinak na Autoscout 24 je několik třílitrů,od 700-1230€.
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:
Antonín Fiala napsal:
Syn si dovezl v pátek Xantii ze Svýcarska,také třílitra.Plná výbava,světlá kůže, černá metla,r.v.2000.Jel původně pro jiné,ale prý mu učarovala.A hlavně cena:650€!!!!!!!.Auto opravdu jak nové,jede skvěle.


650€ x 28Kč = 18.200 Kč.

Tak si myslím, že nás tady někdo houpe.
Já tu svou prodával loni,chtěl jsem za ni 20 tis.Nakonec jsem ji nechal svýmu zaměstnanci.Pár zájemců bylo,jeden z nich ji chtěl,nakonec odmítl a koupil tu samou v ESA za 35 tis.Byla to vonavka se 150 tis.km,aspon tak vypadala,v prosinci mu odešla spojka,týden na to mu ulít ventil a ted se mlátí do hlavy.Jo, na TIP caru jsou taky nějaký,ale za cenu 50 tis.To může koupit jen zoufalec nebo člověk neznalej.Před pár lety jsem s autama kšeftoval,tak vim o čem mluvím.
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

Myslim že nás tady nikdo nehoupe, pač mám sám auto ze švýcarska a můžu ty ceny jen potvrdit. Já ho mám sice po tátovy, ale tak jsem musel dělat taky kupní smlouvu a tak... S těma kilometrama a ten rok to auto tam nemá žádnou hodnotu, když ho táta chtěl prodat tam, tak by ještě musel doplatit....
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 8:46 pm    Předmět: Citovat

Paradox ,keby som bol počkal rok tak u nás v SR by som ho mal teraz za menej než polovicu kúpnej ceny za ktorú som ju vlani kupoval. Ale kto vedel,že sa to bude takto dramaticky vyvíja a napokon aj tak to nebanujem veď to húpanie stojí za to!!! Cool
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Ceny ojetin jsou u nás ve srovnání s okolními státy stále vysoké a pokud má člověk možnost,je lépe se rozhlédnout venku,dá se ušetřit pěkných pár tisíc.Loni jsem kupoval C6,samozrejmě jsem se díval i u nás.Nakonec rozhodla cena,stejný ročník,stejná výbava,zhruba stejné km,koupí v D jsem ušetřil při tehdejším kurzu € téměř 100 000,00 kč!!!!!
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Trocha z iného konca. Autá či už nové alebo jazdené lížu historické dno čo sa týka cien a to ešte nie je koniec. Tak potom nechápem prečo neklesajú aj ceny náhradných dielov. Vychádzam zo seba ,mám zlomený plast na zadných svetlometoch ,ktoré sa nachádzajú na dverách (¾avá strana). Pozeral som ceny na niektorých stránkách až mi dych vyrazili. To svetlo stojí od 1450sk-1750sk veď je to absurdné ,aby som kupoval na 12r auto tak drahé súčiastky ako na ročný voz nehladiac teraz na značku. Veď za to si už pomaly kúpim havarovaný na vrakáči. Laughing Potreboval som aj priechodku piatych dverí (manžetu) tú som pre istotu nenašiel ani v ponuke. Volal som priamo do Citroenu a tam pýtali za ten kus gumy 8€. Je to taký paradox na jednej strane urobia všetko preto ,aby vám vyšli v ústrety a na druhej strane vás potom zoderú aj z kože! Rolling Eyes
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Antonín Fiala



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 10:23 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Trocha z iného konca. Autá či už nové alebo jazdené lížu historické dno čo sa týka cien a to ešte nie je koniec. Tak potom nechápem prečo neklesajú aj ceny náhradných dielov. Vychádzam zo seba ,mám zlomený plast na zadných svetlometoch ,ktoré sa nachádzajú na dverách (¾avá strana). Pozeral som ceny na niektorých stránkách až mi dych vyrazili. To svetlo stojí od 1450sk-1750sk veď je to absurdné ,aby som kupoval na 12r auto tak drahé súčiastky ako na ročný voz nehladiac teraz na značku. Veď za to si už pomaly kúpim havarovaný na vrakáči. Laughing Potreboval som aj priechodku piatych dverí (manžetu) tú som pre istotu nenašiel ani v ponuke. Volal som priamo do Citroenu a tam pýtali za ten kus gumy 8€. Je to taký paradox na jednej strane urobia všetko preto ,aby vám vyšli v ústrety a na druhej strane vás potom zoderú aj z kože! Rolling Eyes
Máš pravdu,Peter a souhlasím s Tebou.Ty ceny v CZ i SK jsou hodně nadsazené.Proto třeba na své kamiony jezdím nakupovat n.díly do Rakouska už několit let.A týká se to i n.d.na osobáky.
_________________
Tony Xantia 3.0i v6,24V,Citroen C6 3,0,Jeep Cherokee 2,5TD a nově Jeep Grand Cherokee 5,7 v8,Hemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 2:03 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Trocha z iného konca. Autá či už nové alebo jazdené lížu historické dno čo sa týka cien a to ešte nie je koniec. Tak potom nechápem prečo neklesajú aj ceny náhradných dielov...


Auta ztrácí hodnotu protože jsou ojetý, kdežto novej díl stojí furt stejně, protože je novej a nikdo ho nebude prodávat levněji než stojí výroba. Proto stojí nová součástka skoro stejně jak na starý, tak na nový auta.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

Tak nějak, navíc je spousta dílů, které jsou specifické pro ten který model a musí se skladovat, tudíž cena roste o skladné ale to samozřejmě nemá nic společného s cenovou politikou Citroen ČR, která je mi trošku záhadou a tím pádem jsou ceny dílů v zahraničí někde jinde ač díly jdou ze stejného centrálního skladu Question
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)