Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Žvýkačky" v postranních chromovaných lištách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

No nevim jakou mate zkušenost s alu paskami naštesti tento problém ma jen deda na X1 1994 na zkoušku jsem na lištu nalepili pasku a ze začatku to vypadalo luxusne ale řekl bych že ani ne po roce se na pásce značne projevil vliv soli a slunce pokud to chcete dotahnout k dokonalosti zauvažoval bych nad tim pasku parkrat střiknout bezbarvim lakem. Pokud to tu už nekdo psal omlouvam se ale fakt nemam cas číst všech 5 stranek Wink
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

bog-fran napsal:
No, hlavně vy stříkači nezapomeòte plasty pořádně upravit, nějakej kvalitní základ na plasty atd, a se to potom neloupe, jak už určitě každej viděl na spoustě autech s amatérsky stříkanejma plastama a nárazníkama.


Přesně tak. Dělal jsem v reklamce a tam se dost používal narušovač plastů. Je to sprej a docela dost to pomáhá. Tak že obrousit, narušit a nastříkat Smile
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 5:11 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
bog-fran napsal:
No, hlavně vy stříkači nezapomeòte plasty pořádně upravit, nějakej kvalitní základ na plasty atd, a se to potom neloupe, jak už určitě každej viděl na spoustě autech s amatérsky stříkanejma plastama a nárazníkama.


Přesně tak. Dělal jsem v reklamce a tam se dost používal narušovač plastů. Je to sprej a docela dost to pomáhá. Tak že obrousit, narušit a nastříkat Smile


nic takového jsem nepoužil, protože jsem stříkal BUMPER SPREYEM jehož součástí je i "změkčovač" plastů Smile ... plastovou část lišty jsem jen odmastil a nastříkal, jen tu lesklou lištičku jsem sjel šmirglem + odmastil samo Smile

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

Joo,kolega z polska je má nastříkané profi,a vypadá to luxusně Very Happy
Je vidět že to někdo uměl,lak krásn matový, hladký jako dětská prdelka Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:46 pm    Předmět: Citovat

tak sem přes víkend pokročil v boji s lištami Very Happy

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#5329079531852681938 ... svůj počin jsem zdokumentoval 20 fotkama, tak se případně pokochejte Very Happy a komu se to nelíbí, tak neva, beru to Wink ... tak a už jen dodělat nárazníky Laughing

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:24 pm    Předmět: Citovat

Mesiku pěkné, ale všiml jsem si, že u levé nohy nemáš ostříhány nehty a u pravé jo. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:31 pm    Předmět: Citovat

díky Wink sakra já věděl že sem tu fotku měl smazat Laughing nicméně nebyli ostříhané obě, ale už jsou Laughing Laughing

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

Člověče,mesíku,proč s to stříkal tím bezbarvým lakem?

Před tím bezbarvým lakem to bylo jak od profesionála,hladké,praviidelné,a hlavně matné! Takhle přesně by se mi to líbilo,ale po tom bezbarvém laku to chytí takový neříjemný odlesky,a začne to vypadat jak natřený štětkou Crying or Very sad

Třeba tahle fotka je bomba,to si asi taky jednou udělámhttp://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#5329079658891529298

?P.S:psal jsem ti soukromou zprávu,můžeš si jí prosím přečíst?
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile


Naposledy upravil JiRaY dne po duben 27, 2009 7:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

proč? protože mám raději to lesklý, to matný se mi tolik nelíbí, navíc ten bumpersprey, který jsem použil je bych řekl choulostivý na poškrábání, kdežto po přestříkání bezbarvým je to pohoda + když je to matné tak byli poznat kde jsou ty kovové výztuhy které z druhé strany reznou, takhle se to celkem zakrylo, nicméně jak řikám, někomu se to líbí a někomu ne, každý má nějaký styl, navíc přestříkání bezbarvým lakem je na každém Laughing

jo a odlesky to dělalo hlavně při focení, bže pražilo slunce, ale je jasný že se to leskne víc než matný, ale na autě když to vidíš na živo to tolik nehází odlesk ... osobně jsem spokojen, ovšem chyby jsem taky udělal (rychlost stříkání, ... na blízko to jsou vidět ty chyby, ale myslim že se to dá), pravda jednu lištu (u spolujezdce) jsem dělal na 2x, bže jsem ji blbě odmastil a ono mi to lak vyžralo a pomohlo až opětovné zbroušení Laughing

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Víc se mi to líbilo před tim bezbarvým lakem, jak to bylo matný, takhle to dost "svítí", hlavně proti jinejm plastům jako kliky, sloupky dveří atd. Jinak nápad je to dobrej, já taky přemejšlel co s tim a nakonec jsem se nikam nedostal, takže mam žvejkačky furt(: U tvýho řešení bych jenom zvolil světlejší černou a matnej lak. Ale na to že je to taková znouzectnost....
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 7:59 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Člověče,mesíku,proč s to stříkal tím bezbarvým lakem?



Tak jsi mě předběhl, ale myslel jsem na to samý(:
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

já taky to samý - mat je mat Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 8:14 pm    Předmět: Citovat

bog-fran napsal:
Víc se mi to líbilo před tim bezbarvým lakem, jak to bylo matný, takhle to dost "svítí", hlavně proti jinejm plastům jako kliky, sloupky dveří atd. Jinak nápad je to dobrej, já taky přemejšlel co s tim a nakonec jsem se nikam nedostal, takže mam žvejkačky furt(: U tvýho řešení bych jenom zvolil světlejší černou a matnej lak. Ale na to že je to taková znouzectnost....


i ostatní plastový věci čeká přestříkání Very Happy ... no já to pojal hlavně jako zkušenost, protože jsem nikdy předtim nic nestříkal, hodně jsem váhal nad možností nechat si namíchat barvu a přestříknout to do barvy auta, ale radši jsem to zkusil takhle, navíc když se mi to časem znelíbí, tak to třeba dám jen matný, ale víc se mi to líbí takhle, hlavně je to odolnější proti poškrábání a to je pro mě celkem důležitý. Twisted Evil

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Nechci tímto kritizovat snahu a práci Mesika, ale pár jsem jich takto už tady měl a největší hrůza začne, až to začne olézat, což nikomu nepřeji. Snad to bylo použitím nesprávných materiálů při stříkání plastů. Osobně bych se zaměřil jen na ty vnitřní lišty, není to zas taková hrůza je vytahat a hlavní lišty bych pouze ošetřoval silikonem jak Jošimato a má je stále pěkné.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

v poho, beru jakoukoliv reakci, proto jsem se podělil o svůj počin, alespoò to buď někoho inspiruje nebo odradí, když to uvidí jak to vypadá ... pravda je že jsem se bál že při prvnim dešti nebo umytí bude lak pouštět a obarví i zbytek auta, ale zatim to drží a lišty co jsem dělal u spolujezdce a řidiče jsou furt jak po nastříkání (po umytí samo Very Happy), zatim jsou na autě necelé 2 měsíce, takže zažily i část zimy (posolené silnice a jiné zimní slasti Very Happy), každopádně kdyby to vyšisovalo nebo se to jinak pokazilo, určitě dám vědět, a se tomu ostatní případně vyhnou, ale myslim, že ten bezbarvý lak to ochránní Laughing

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)