Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Žvýkačky" v postranních chromovaných lištách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 10:49 pm    Předmět: Citovat

Já osobně bych tuto pásku nepoužíval.. Také jsem po ní koukal, ale dost se trhala a ráda dělala bublinky...
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 10:53 pm    Předmět: Citovat

Tak ani já jsem nebyl ušetřen "žvýkačkového efektu", uvažoval jsem nad variantami, koupit chrom sadu, stříbrný sprey, chromové pásky a nebo se na to vykašlat a přestříkat to do barvy auta nebo do černa celé (poslední varianta vyhrála), navíc od variant s chrom efekty mě odradil prodejce laků u kterého jsem nakupoval použitý bumper sprey a bezbarvý lak, říkal že to nikdy nebude jako originál a pásky že nejsou nic extra. Zvolil jsem tedy tuto černou variantu, která se mi zamlouvala už od začátku. Původně jsem použil jen ten bumper spey, ale na mě byl výsledek až moc matný, navíc mi přišlo po prozkoumání, že je celkem náchylný na poškrábání, tak jsem dokoupil bezbarvý sprey a udělal to do téhle podoby. s výsledkem jsem spokojený na to že to byla moje první zkušenost se sprey Very Happy

a nyní konečně výsledek mé snahy:
http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#5326514016170099682
http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#5326514025147301362
http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#5326514035284860370


mnoho zdaru při řešení

Mesik Twisted Evil
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 7:49 am    Předmět: Citovat

Zaujímavé riešenie ,ale mi to pripadá ako keby to auto stratilo šmrnc. Vidí sa mi tom také moc amatérske ,ale nič proti gustu hlavne nech sa to tebe páči. Laughing
Aspoò si to vyriešil ,mòa to ešte zatia¾ ani nenapadlo. Confused
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:30 pm    Předmět: Citovat

Noo,nechci ti brát iluze,ale mně se víc líbí ty žvýkačky Very Happy
Zaprvý to ztratilo šmrnc,a zadruhý si myslím,že by bylo lepší zastříknout jen tu chromovou lištu,a ten plast nechat v původní plastový barvě.
A hlavně mně děsí ty zastříkaná písmena 1,8i Very Happy

No,ale je to taky řešení,to je fakt. Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 11:12 pm    Předmět: Citovat

tak já se netajím, že je to amatérská práce Laughing bo amatér sem Laughing nicméně uznávám, že né každému se to líbí, navíc až to bude celé takhle, tak to taky bude vypadat líp (možná Very Happy) a možná to bude mít jiný šmrnc Laughing

to JiRaY: neboj ani mě se takto nezamlouvá skrytá síla v podobě zastříkaného znaku 1.8, samo plánuju to nějak zviditelnit Twisted Evil

jinak ten plast jsem stříkal taky proto, že mi nějaký dobrák celou stranu u spolujezdce opískoval u obchoďáku, sic jen lišty, ale ten malý kousek na blatníku je z části utržen, lišta u spolujezdce mi při otevření dveří upadla a na zadních dveřích je lehce odřená, navíc to bylo v zimě, tak sem musel jednat Twisted Evil

... nicméně díky za zhodnocení Very Happy

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 11:17 pm    Předmět: Citovat

Mno... Co bych k tomu dodal Very Happy Už jsem se zde zmínil o úpravě našeho kolegy Xantiaka z Polska a to s kladným hodnocením. Měl také celé lišty nastříkané na černo a líbilo se mi to. Smile

To Mesik: Až budeš mít všechno černě nastříkané, určitě pošli foto. Zajímá mě hlavně, jak to bude ladit s nárazníky. Předem díky a hodně zdaru Smile
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

určo dám pak vědět a hodim i fotodokumentaci z toho co jsem spáchal Twisted Evil

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 6:10 pm    Předmět: Citovat

Já to pořeším tak, že ty lišty vyndám z černého plastu (vč. v nárazníkách), oškrábu to šmirglem, aby to bylo hladké (a ne, aby tam byly ty bubliny, co tam jsou) a stříknu to chromem (s leštěným efektem) ve spreji a bezbarvým lakem. Alespoò dvě vrstvy od každého. Stejně si musím opravit a stříknout rez, která se po zimě nějak záhadně objevila, tak to spojím s tím. Liáky už mám opravené a nastříkané a až to všechno udělám, bude z toho novodobý veterán. Twisted Evil Very Happy

Nikdo se tu do toho zatím neodhodlal a jelikož mě poslední dobou chytá stříkací mánie (holt, je co a do lakýrníka se mi nechce vrážet prachy), tak do toho jdu v květnu.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Já osobně jsem se k tomu ještě neodhodlal, to je pravda.. Ten povrch těch lišt je přece jen trochu pružný. A já se bojím toho, aby ten chrom a lak časem nepopraskal a neoloupal se, vlivem třeba roztažnosti když je to na sluníčku.. Jinak bych do toho šel hned
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

koukám, že se to tu rozděluje na dvě skupinky - jedna lepí folie a řeší jen jakou použít, druhá stříká a řeší jen co přesně, ale obě podle mě spojuje jedna věc a sice - zbavit se "žvýkaček". sám jsem na jedný liště zkoušel oloupat i obrousit starou hliníkovou pásku, moc to nešlo, takže jsem oloupal jen to zoxidovaný. zůstává mi ale jedna věc k dořešení - když sloupnu folii, která má sama o sobě tloušku půl milimetru nebo tak nějak a zbytek folie nechám zůstane mi tam znát ten přechod mezi oloupanou a původní lištou a pak je jedno jestli to přestříkám nebo přelepuju, pořád je tam "schod". jak jste řešili tohle?
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RICCI



Založen: 4.9.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 8:10 pm    Předmět: Citovat

Kluci. Já to spravoval hliníkovou páskou (samolepící) kterou jsem kupil v Øempu za pár kaček. Rovné lišty jsou super, oblouky tak spravit nejdou, tak jsem použil spray - CHROME EFFECT. Tak a se vám daří likvidovat "žvýkačky" ......... RICCI
_________________
tmavá XANTIA BREAK 2.0 HDi 80 kW
Nissan Cherry 1.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mesik



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

to Luboš X: já to zatím neřešil, protože jsem ty lišty jen lehce zbrousil šmirglem (jemným) aby se lak udržel a pak přestříkal, jelikož na lištách na dveřích se "žvýkačkový efekt" projevil jen minimálně, navíc se mi nechtělo loupat tu ochranou folii Smile

to Richard BOKSA: můžeš sem pls hodit fotky, jak to vypadá nastříkané tím chrom efektem, díky. já to tím chtěl původně taky zkusit, ale sem od toho upustil a zkusil černou variantu Laughing

Mesik
_________________
Xantia XI Break 1.8i 16V vyrobeno v 97 - zničena mou chybou 28.12.2009

http://picasaweb.google.cz/CitXan1.8i16V/Moje1Auto#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

misak-plysak: Tak pak jedině, pokud je to sundavání té pružné části taková pakárna, si nějakým způsobem pomoci. Například to sundat ocelovým kartáčem až na "plech" a ještě líp, dát si kotouč s ocelovými štětinami na flexu. Je fakt, že pak je to potřeba vzít pořádně šmirglem a zahladit ty rýhy po ocelovým kartáči, ale to už není zas tak šílený problém. Já to zkusím nalakovat přímo na to, jen srovnám "ty bublinky" a když to v teple rozpraská, pak to oloupu a udělám znovu.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 12:36 am    Předmět: Citovat

Nevypadá to zle, myslím že je to lepší než některé opravdu olezlé lišty, ale asi bych to dal do jedné barvy s autem.
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1668&start=0
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:17 am    Předmět: Citovat

No, hlavně vy stříkači nezapomeòte plasty pořádně upravit, nějakej kvalitní základ na plasty atd, a se to potom neloupe, jak už určitě každej viděl na spoustě autech s amatérsky stříkanejma plastama a nárazníkama.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)