Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Žvýkačky" v postranních chromovaných lištách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 7:10 pm    Předmět: Citovat

Já jsem to vyřešil přelepením stříbrnou lesklou lepící páskou. Udělal jsem to na podzim a zatím to drží
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 6:34 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Tak jsem se konečně dostal k těm lištám. Vim že jste určitě chytří a že byste to zvládli rozebrat taky, ale když už sem to všechno nafotil, tak to i popíšu, co a jak jsem kde udělal Smile Potřeboval jsem akorát plochej šroubovák, ostrej nůž, hadr, ředidlo, čudlíky do lišt a hliníkovou lepenku, kterou jsem už fotil a dával od dva příspěvky zpátky. Celkově mi zabralo olepení všech 4 bočních lišt asi 2 hodiny.

Lišty stačí jenom odtrhnout (obr. 1). Než s tim ale začnete, tak si kupte nový čudlíky který držej tu lištu. Na každý liště jich je 7. Podle mý zkušenosti doporučuju koupit si tak 5 čudlíků na jedny dveře. Při sebevětší opatrnosti se mi jich dost vylámalo.

Dál sem začal vycvakávat lišty. Stačí vzít ten šroubovák, opatrně ho vrazit do těch dírek (obr. 2) a vycvaknout lištu. Takhle jsem projel všechny a pokud lišta nechtěla jít ven, tak jsem jí prostě vytáhnul z druhý strany (obr. 3, 4 a 5).

Dál jsem se pokoušel sundat z tý stříbrný lišty tu horní plastovou vrstvu. Tam kde jsou ty bubliny, tak to jde dolu dobře, ale pak je s tim hrozný práce.. Tak že pokud ten průhlednej vršek není buchví jak popraskanej, tak to loupat nedoporučuju. Musel jsem pak pod tu průhlednou vrstvu rejt nožem a pak to opatrně odlupovat i ze stran. Je to docela práce navíc. Ale pokud se s tím chcete loupat aby to bylo teda už pořádně, tak proč ne. Já jsem udělal jednu lištu a dál jsem to neloupal. Na obrázku 6 je ta lišta oloupaná a obroušená.

Pak jsem ředidlem lišty umyl a začal jsem je lepit. Zahlazoval jsem to hadrem, abych lepenku nějak moc nepoškodil a zároveò vyhladil nerovnosti. Na obrázkách 7, 8 a 9 jsou lišty už nalepené. Je tam vidět trochu šrámů, co se mi nepodařilo vyhladit. A na posledním obrázku 10 je vyfocená přelepená velká bublina. Nechtělo se mi loupat tu horní vrstvu, tak jsem jí prostě přelepil Very Happy

Celkově to z dálky vypadá docela dobře. Kdyby se mi chtělo odlepovat tu horní vrstvu, tak to dopadne určitě líp. Prostě jsem od toho čekal víc. Avšak reakce druhých jsou „Hůůůůstýýýýý!!“ Ostatně, posuďte sami, co na to řikáte.

PS: Všechno je focený telefonem, tak že kvalita fotek neni zrovna omračující..



_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2007 5:44 pm    Předmět: Lepení pásky Citovat

Tak jsem to taky rozdělal sundal lištu jsem vyndal konce asi 10cm jsem oloupal a obrousil,ale uprostřed je to dobrý,jinak to loupat to zdravé nejde mám tu pásku lepit přes to neoloupané? Prosím poraď .díky torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Já jsem oloupal jen jednu lištu a pak jsem to nechal být, protože to bylo šílený práce.. Tak že jsem to lepil i přes to neoloupaný. Nevim jak je to dlouho co sem to dělal, ale pořád to ještě drží a nejsou žádný známky toho že by se to nějak odlepovávalo. Zatim pohoda. Jen je tam na těch koncích vidět to jak sem to neoloupal...
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2007 6:49 pm    Předmět: lepení pásky Citovat

Ahoj ,díky za odpověď já myslel jestli se to pod tou páskou dále nešíří jestli by nebylo lepší tam přímo nalepit pásek o stejné šířce z potravinářakého nerezu.torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2007 6:56 pm    Předmět: Citovat

Nešíří, všechno je v poho. Jestli si koukal na moje obrázky zalepenýho vejfuku na Fáčku touhle páskou, tak na bočních lištích to musí vydržet věčně. Ty se jako vejfuk nezahřívaj a nedostávaj takovej záhul samozřejmě. A jak už sem psal, jestliže tim držel vejfuk asi rok, tak proč by to nemělo vydržet na lištách o trochu dýl Very Happy
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Masterview



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 9:41 am    Předmět: Citovat

to je zajimavy, ja tam nikde zadnou zvykacku na listach nemam. Mozna to bude opravdu tou soli, mam auto z Italie a tam se nesoli. Smile
_________________
Xantia 2 Break, stříbrná, 2.1 TD, moc hezká a houpavá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

to:misak-plysak

Můžeš poradit kde by se dala sehnat ta hliníková lepenka, a její přesné označení?

Dík Renda.
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 6:41 am    Předmět: Citovat

Joo, tak to ti nepovim, leda někde v železářství asi.. Já sem jí kupoval kordovi v Benešově v Perfektě (58Kč). A pak sem jí ještě viděl v jednom obchodě barvy laky (asi 160Kč), ale ta byla zase o něco delší, jko že jí tam bylo víc. A pak sem ještě čet, že se to snad používá někde u klimatizací, vzduchotechniky, nebo tak něco.. Teď zrovna jak píšu tenhle příspěvek tak koukám, že s tim máme v práci opravdu zalepený tim odsávání.
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Pavel M.



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 8:03 am    Předmět: Citovat

Ta stříbrná lišta je stejná pro X1 i X2, liší se jenom tím plastem. Tak jsem na vrakovišti koupil za 150 celou lištu z X1, vyloupl tu stříbrnou a nasadil do tý svý. Jen je potřeba najít na vrakáči nějakou dobrou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 12:45 pm    Předmět: páska Citovat

Dá se na to použít hliníková metalizovaná páska která se prodává v instalaterských potřebách já jsem to s tim udělal a rozdíl neni poznat
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 2:30 pm    Předmět: Citovat

Taktak... Hliníková páska by se měla dát sehnat v každém železářství nebo obchodě pro kutily.

Jinak... Ví někdo, jak vyndat tu stříbrnou lištu z nárazníku? Žvejkačku a popraskanou lištu mám totiž i na zadním nárazníku. U předního bych to též rád udělal. Stejně ho musím sundat, protože mi chčije odněkud kapalina na ostřikovače. Nechce se dolít až k hrdlu.

P.S. Ty černý lišty má jeden klučík z Polska. Ukazoval svoji Xantii v decentu. Vypadá to fakt dobře, on to má na lahvově zelený xantii.

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1668

Mě by se to taky líbilo, ale na bílý by to neypadalo moc dobře...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj! Sice jsem přišel na tuto "opravu" a zdála se mi levná a výhodná, ale teď bych vás od toho zase rád odradil... Sad Na autě to mám dělané touto páskou už asi rok a jako nic moc.. Docela to zašlo a vypadá to blbě... Sad

Ale co se týče nouzového lepení výfuků, stále doporučuji. Kamarád s tím nedávno lepil vanu u Koktávky, protože jí trošku prorazil a nemohl si to vynachválit. Samozřejmě že to má jen dočasně, ale páska drží a žádný problém.

Jinak ty černé lišty vypadají také zajímavě. Jen by mě zajímalo, tak to udělal. Mám také zelenou XA, tak že bych zkusil tuto variantu. Ale pásku opravdu odložte a nechte na výfuky Cool
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 7:57 am    Předmět: Citovat

prima-men napsal:
...... Stejně ho musím sundat, protože mi chčije odněkud kapalina na ostřikovače. Nechce se dolít až k hrdlu.


Toto som mal na aute aj ja. Mal som ho čerstvo kúpené a ešte som nepoznal takéto záludnosti. Obával som sa, že je prasknuté hrdlo, alebo poškodené tesnenie.

Nakoniec to bola hadička, ktorá nie je nijako zaslepená a je pripojená k nádržke ostrekovača na jej vrchnej časti. Ak je teda koniec tejto hadičky nižšie ako vrch nalievacieho hrdla, tak celý ten rozdiel hladín pomaly vytečie.
Zmysel toho som nepochopil. Veď predsa na viečku nalievacieho hrdle je odvzdušòovací otvor, tak netreba nádržku odvzdušòova pomocou inej hadice. Tak som milú hadičku zaslepil a je pokoj.

Tá hadička je pripojená niekde v prednej vrchnej časti nádržky. Nemusel som dáva dolu nárazník. Cez vybratú smerovku a odhrnutý plastový podbeh je tam dos dobrý prístup.

Marian
_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marian.hutira



Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 8:01 am    Předmět: Citovat

misak-plysak napsal:
Ahoj! Sice jsem přišel na tuto "opravu" a zdála se mi levná a výhodná, ale teď bych vás od toho zase rád odradil... Sad Na autě to mám dělané touto páskou už asi rok a jako nic moc.. Docela to zašlo a vypadá to blbě... Sad



A pomohlo by, keby som tú pásku po nalepení prestrekol prieh¾adným lakom? Aby sa na hliník nedostal kyslík a neoxidovalo to.

Marián
_________________
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)