Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Špatné studené starty 1.9 TD
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 3:30 pm    Předmět: Citovat

novacek napsal:
Prosím o kontakt na Boba, který dodává náhradní díly Smile


http://www.automaxhulin.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:17 pm    Předmět: Re: Problém s teplým startem 1,9TD Citovat

Luboš.H napsal:
Jóna napsal:
Zdravím.
Já mám trable přesně opačného gardu. Čím větší kosa venku, tím snad líp chytá. Když do kapoty praží slunce, je to někdy horší, ale zvládá to. Ale když v hycech někde zastavím, tak se rozeběhne až po cca 3-6 sekundovém motání startéru. Crying or Very sad Taky se mi zdá, že má v létě horší výkon. Napadly mě vadný čidla, ale netuším jaký.
Nemá s tím někdo zkušenost?
Díky za vaše postřehy.


Tak jsem si vzpoměl: brácha měl asi před 2lety Nissana TD a stejný problém. Mechanik od Nissanu mu řekl že je to opotřebením vstřik. čerpadla (měl asi 200tis.km).Blok čerpadla ze slitiny hliníku má větší tepelnou roztažnost a proto pístky na čerpadle vyrobí dostatečný tlak až při několikerém protočení-za tepla.Studený motor startoval na brnk. Ale to byl Japonec, jak je to u XA nevím.


Je to tak, dnes nemá žádná xa. TD najeto jen 200 tis. km, jednoduchá rada do nádrže s asi 5-10 litry nafty čváchni litr i dva nějaké hustější lukany z hyperkvelbu a jestli to pomůže tak se odporoučí čerpadlo. Tady zase mají výhodu majitelé motoru osazeného Lucasem, kde stačí vyměnit kroužek s vrtulkou, cena je lidová. Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:38 pm    Předmět: Re: Problém s teplým startem 1,9TD Citovat

Josef 2. napsal:


Je to tak, dnes nemá žádná xa. TD najeto jen 200 tis. km, jednoduchá rada do nádrže s asi 5-10 litry nafty čváchni litr i dva nějaké hustější lukany z hyperkvelbu a jestli to pomůže tak se odporoučí čerpadlo. Tady zase mají výhodu majitelé motoru osazeného Lucasem, kde stačí vyměnit kroužek s vrtulkou, cena je lidová. Wink


No, zajímavě pojatej test. Vono kdyby to pomohlo, tak to tam můžu lejt furt a je vystaráno Laughing Jiní na to jezděj na drsno a zřejmě jim to problémy nečiní.
A dá se takový čerpadlo repasovat nebo je třeba výměny? Nový bude asi dražší záležitost a ojetý je zajíc v pytli, hm.
A nebo existujou nějaký přípravky do nafty. Jestli je čerpadlo v háji, tak mu to uškodit nemůže, ne?

Tak si říkám, jestli ty ropáci stojej za to (při dnešních cenách nafty).
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

Docela z úspěchem je repasují domácí čerpadláři, přípravek do nafty nemá v tomto případě smysl.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Docela z úspěchem je repasují domácí čerpadláři, přípravek do nafty nemá v tomto případě smysl.


No tak já to zkusím.
Každopádně díky za pomoc. Po dlouhý době mám alespoò představu, co s tím může být. Málem jsem zbytečně investoval do teplotních čidel.
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Chci se zeptat, teplý to nenastartovalo hned po dojezdu nebo to chvíli stálo a pak to nešlo jako by spadla nafta? Mně teplej motor hned po dojezdu znovu nastartuje bez problémů ale když chvíli stojí tak potom startuju dýl.
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 7:44 pm    Předmět: Citovat

pepí napsal:
Chci se zeptat, teplý to nenastartovalo hned po dojezdu nebo to chvíli stálo a pak to nešlo jako by spadla nafta? Mně teplej motor hned po dojezdu znovu nastartuje bez problémů ale když chvíli stojí tak potom startuju dýl.


Øekl bych, že to nestartuje už hned po vypnutí motoru. O padání nafty v mém případě se nebojím, protože i po 14 dnech stání chytne na otočení. Leda že by ti ohřátím nějak nedovíraly zpětné ventilky, bo co to tam je.

Dneska jsem koupil friták a šoupnul jsem ho tam. Uvidíme, jestli to pomůže.
Taky jsem volal do servisu, kde mi sdělili jistou obavu z ceny kontroly čerpadla a vstřiků. Nebyl si jistej přesně typem motoru, ale čerpadla citroušů z tohoto roku prej umí dělat jenom pár firem a ty si to nechaj zaplatit. Øekl bych, že si to plete s HDi, ale stavim se u nich a uvidim.

Hovg.
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Mně dělali repas bosche na 1,9TD ve strojservisu-origo bosch centrum,a řekli si za to něco kolem 5 000kč,neni to až tak moc

Vše je vyměněné,funkční,nic ani nazavlhne od nafty,a šlape jak zamlada Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 7:24 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Mně dělali repas bosche na 1,9TD ve strojservisu-origo bosch centrum,a řekli si za to něco kolem 5 000kč,neni to až tak moc

Vše je vyměněné,funkční,nic ani nazavlhne od nafty,a šlape jak zamlada Wink


no to by i šlo, jestli se nezměnily ceny Confused Na staré VW jsem před lety kupoval jeté za 3tisíce. Tak za repas moderního typu to neni zlý. Jsem na to zvědav Question

Taky chci, aby šlapala jako zamlada Embarassed
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
novacek



Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 7:33 am    Předmět: Citovat

Četl jsem vaše příspěvky ohledně špatných teplých startů.Měl jsem ten stejný problém. Nastal po odpojení imob (rozpojení za chodu motoru).Poté to trvalo někdy několik vteřin než teplý naskočil.Po opětovném připojení bylo zase vše ok. Je možné, že řídící jednotka motoru bez kódu má někdy trochu problém a je pomalá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)