Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

V jakych otackach jezdit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 9:24 pm    Předmět: Citovat

Přátelé,asi se mnou nebudete všichni souhlasit,ale nepořídil jsem si Xantii na závody, kde ti nalejou 1 litr benzinu a ujeď co nejvíc km. Fakt, na to X. není. Tu mám na to,abych si vychutnal jízdu, myslím rychlou a nekoukal na to, jestli zrovna jedu za 6,2 nebo 7,5 , i když vím, že s ní můžu jet i za 5,5 .
Na kodrcání stovkou toto auto není.To se na mne nezlobte.Na to je vhodné AX 1,4D a budete jezdit za 4 .
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 8:56 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
Přátelé,asi se mnou nebudete všichni souhlasit,ale nepořídil jsem si Xantii na závody, kde ti nalejou 1 litr benzinu a ujeď co nejvíc km....

Naprosto s Tebou souhlasím. Sice mně po pořízení Xantie před 2 měsíci překvapila vyšší spotřeba,než bych čekal, ale trošku jsem se s ní naučil jezdit ekonomičtěji, takže jsem na 9 l. (ale půlka je městský provoz) u 1,8 8V. Někdo namítne, že je to moc, ale já rozhodně 100 jezdit nehodlám. S AX 1,1 jsem jezdil 120-130 běžně, takže jsem to samé i víc čekal i od Xantie, ale holt ta spotřeba je tady o 2,5 l. vyšší. Zatím jsem však naprosto spokojen, koupil jsem ji kvůli novému přírustku do rodiny a vůbec rodinnému ježdění, takže doufám, že se na těch 8,5 dostanu Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:46 am    Předmět: Citovat

teda pavle,ty jsi magor tocit to do cervenyho?????nebo pri zklidneni 3,5?

ja kdyz sem nezklidnenej,tak to tocim do 3tisic,a to uz mam co delat,na muj vkus to dost rve,a hlavne motor neni v techhle otackach rad,pripada mi to jako kurveni motoru,nehlede na spotrebu
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfino



Založen: 2.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Jestli si to jeste dobre pamatuju ze skoly Razz , tak benzinove motory jsou konstruovany tak , ze uplne optimalni otacky jsou 3000. Naftu si nepamatuju Sad
_________________
X2 1.9TurboD - Za comfort se tvrde plati............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 1:46 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
ja kdyz sem nezklidnenej,tak to tocim do 3tisic,a to uz mam co delat,na muj vkus to dost rve,a hlavne motor neni v techhle otackach rad,pripada mi to jako kurveni motoru,nehlede na spotrebu

Ja mam teda asi nejakej divnej motor Very Happy , ale jezdim prevazne ve 2 lidech + naklad a kdybych motor neroztocil, tak se pri prerazeni nesebere. I pri sebevetsim roztoceni (az do omezeni cerpadla) nijak nerve. Nevim jak u X, ale u Fiatu jsem jezdil "na krev", umiralo lecos a jedine, co je v kondici je motor. Tady spotrebu moc nemerim, kontrolu provadim vzdy po delsim obdobi, aby byly vysledky co nejpresnejsi, ale opet u fiata, s kterym jsem najezdil 180kKm mam odzkouseno, ze honeni motoru udela na spotrebe cca +0.5. Navic je zde dalsi nebezpeci u turbomotoru, ktere vidim u kamose, ktery vlastni autoservis a to zapeceni turba. Jeho nejoblibenejsi zakaznici jsou majitele ceskeho snu, kde manzelka jezdi 2x tydne do hypermarketu a na chalupu. Po 1.5 roce sviti diagnostika a v autorizovanem sevisu chteji 35 za znicene turbo. On jej umi opravit za 5.5, takze se u nej dvere netrhnou.
Nechci tady vytvaret nejaky flame, ale je dobre provest jednoduchou zkousku: dvema prstama zmacnout hadici od turba a nekdo at prida plyn pokud je turbo OK, tak hadici nelze udrzet (za predpokladu, ze "drzic" neni Frasnta Kocourek) v pripade, ze to lze je treba se zamyslet nad jizdnim stylem a nebo koupi atmosferickej motor.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 6:34 am    Předmět: Citovat

Tak jsem si cestou do práce dával pozor a při 2000 ot. jedu na:
2. - 40 km/h
3. - 60 km/h
4. - 80 km/h
5. - 100 km/h
pěkně poskládané... Razz
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)