Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mouchy a plusy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 3:02 pm    Předmět: Citovat

xj12 napsal:
CrazyMan napsal:
a predstav si tu V8 6,9 litru.... to mit v xantii tak si nikdo neskrkne

Mám V6 a povinné platím 4.400 za rok,takže žádná drahota a provoz je dobrej 8,5-9,5L. Jen systém Activa je dražší na údržbu (au au Mad )
Rozvody se dají sehnat za 6.500 + práce

a jak to stim jede??? myslim s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

xj12: Jo, to platíš, jelikož máš u pojišovny asi dost bonusů, málo malusů a jsi tam dlouho. Ale koukni, kolik stojí pojistka na motory kubatury větší, než 2550 ccm, pokud si kupuješ své první auto. To už tak růžové není.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak,to těžce zapláčeš na pojistce bez malusů,když začínáš,ale to je to tak ve všech kubatůrách.Jen já,když jsem te´d platil pojistku roční na citroen AX 1.0 tak bez malusů mě vyšla na pouhých 1461 kč!!! Smile Což je fakt sranda.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Nic neřeš a kup zachovalou feldu z posledních,před ukončením výroby.A když v ní bude plyn,jezdíš za kačku na kilák a na opravy si jednosuše vyděláš brigádama.
Já jsem před Xa měl taky Felinu a to ještě jen 40kW a 1997 (180 000km najeto),tudíž starší model,ale nikdy mě ve štychu nenechala.A ty ložiska čepy a silentbloky,který jesm na ní vyměnil jsem na Xa vyměnil taky:o)
Takže asi tak.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

Studna napsal:
Nic neřeš a kup zachovalou feldu z posledních,před ukončením výroby.A když v ní bude plyn,jezdíš za kačku na kilák a na opravy si jednosuše vyděláš brigádama.
Já jsem před Xa měl taky Felinu a to ještě jen 40kW a 1997 (180 000km najeto),tudíž starší model,ale nikdy mě ve štychu nenechala.A ty ložiska čepy a silentbloky,který jesm na ní vyměnil jsem na Xa vyměnil taky:o)
Takže asi tak.

hele skodovek mam po krk... a xantie se mi libi... tak jenom zjistuju co se na tom nejvice kazi..... ale jinak mam doma favorita, 105, a mel jsem jeste tipo ale prodal jsem ho kamosovi z duvodu nespolehlivosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

No z hlediska údržby si myslím,že obzvláště starší Xantie (X1)s větším počtem kilometrů (což stejně nezjistíš,jelikož 90% aut u nás mají stočený tachometr)budou pravděpodobně provozně náročnější,než jakékoli jiné auto ve stejné třídě.To je můj názor.Leda by jsi musel narazit na auto některého ze zdejších fandů Citroušů,kteří se poctivě starají o co nejdelší životnost těchto plechových krasavic.Z českého bazaru je to jen sázka do loterie.To jsem měl možnost sám poznat.Co se na nich kazí?To vše si můžeš vyčíst na těchto stránkách.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 5:58 pm    Předmět: Citovat

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004080201 - Tak nějak myslím, že tady je většina neduhů Xantií napsaná. Ceny ber s určitou rezervou. Liší se dost diametrálně pokud budeš kupovat v aut. servisu nebo třeba v auto kelly nebo i od soukromníka.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Nechápu jak se mohou Xantie kazit Shocked , to ještě neznáte jiné značky. Jestli chceš koupit obsah 1.6 a nejsi závodník, tak na tom nevidím nic špatného, mají při normální jízdě docela dobrou spotřebu. Na tak vychvalované 1.8 8V praskají často hlavy. Hlavně se vyhni ročníku 93 a 94 které mají ještě jednovývodové čerpadlo a nemají protipadací zámky pro problémy s hydraulikou. To ostatní je pak tak trochu sázka v loterii. Jinak cenově se nijak výrazně neliší obyčejné holátko proti docela dobré výbavě.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 7:40 pm    Předmět: Citovat

Já osobně bych doporučil chudému studentovi koupit ladu samaru. V třídvéřové verzi to žere kolem 6-ti litru, je to lehké auto a má dobrej podvozek ( měkej, s vysokou světlou výškou ale za to hodně stabilní a hlavně dá vám dostatečně brzo vědět, že máte jet pomalejc, takže se nemůže stát, že to drží, drží, drží a pak se to utrhne a nejde už s tím nic dělat. ) V dobrým stavu se dá zhruba za 20 až 30tis. koupit. Pokuď o to auto bylo dříve dobře postaráno ( dovoz německo nebo rakousko ), tak na tm po koupi akorát vyměnite oleje, filtry a rozvoďák a můžete frčet. Sám jsem toto auto měl 14 měsícu až do osudného dne. Ohledně paliva mě ujetej kilometr stál stejně jako s xantii, ale na smaru jsem za celých 14 měsícu vyměnil termostat, urvanej zadní tlumič a zadní díl výfuku. Celkem mě to stálo cca 3000,-Kč. To do Xantie už jsem za půl roku vrazil kolem 15 a stále ještě potřebuju tak 20 do toho vrazit ( včetně nových zimáku ) Na samaře aspoò tolik nehrozí, že stočej tachometr. To moje zkušenost se samarou.

ps: A samara je po jízdních vlastnostech a míře vnitřního prostoru lepší, než felda. A ohledně bezpečnosti, tak se podívejte v mém podpisu níže.
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 11:05 pm    Předmět: Citovat

prima-men napsal:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004080201 - Tak nějak myslím, že tady je většina neduhů Xantií napsaná. Ceny ber s určitou rezervou. Liší se dost diametrálně pokud budeš kupovat v aut. servisu nebo třeba v auto kelly nebo i od soukromníka.

dik za odkaz uz jsem cetl driv nez jsem napsal novy topic.... Very Happy Cool a zkuste se podivat na www.aci.cz tak je toho na citroeny hodne... akorat tam nejsou (myslim) ty koule a kulicky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubi



Založen: 19.2.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Přerov-Sušice

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 2:19 pm    Předmět: Citovat

CrazyMan napsal:
a mel jsem jeste tipo ale prodal jsem ho kamosovi z duvodu nespolehlivosti
nespolehlivosti tipa nebo kamoše? Very Happy
dále se chci zeptat zda měly všechny XA servořízení, nebo nějaké soc verze byly bez serva, jako třeba u BX, s jiným převodovým poměrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 2:23 pm    Předmět: Citovat

Hubi napsal:
CrazyMan napsal:
a mel jsem jeste tipo ale prodal jsem ho kamosovi z duvodu nespolehlivosti
nespolehlivosti tipa nebo kamoše? Very Happy
dále se chci zeptat zda měly všechny XA servořízení, nebo nějaké soc verze byly bez serva, jako třeba u BX, s jiným převodovým poměrem.


Kristova noho, to se ani neptej. A to jsem uff, slušný.

Všechny to tvé "servo" mají.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CrazyMan



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

TO Hubi: Bylo to Tipem... Bo kupovat podruhe krokomotorek skoro za tri a pul tisica se mi nechtelo.... on uz tam ma ctvrte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubi



Založen: 19.2.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Přerov-Sušice

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 11:24 am    Předmět: Citovat

Alien napsal:

Kristova noho, to se ani neptej. A to jsem uff, slušný.

Všechny to tvé "servo" mají.

No dobře, servo tedy Diravi mají jen ti nejlepší. A je v tom ještě nějaký problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 11:28 am    Předmět: Citovat

Hubi napsal:
Alien napsal:

Kristova noho, to se ani neptej. A to jsem uff, slušný.

Všechny to tvé "servo" mají.

No dobře, servo tedy Diravi mají jen ti nejlepší. A je v tom ještě nějaký problém?


Diravi nemá a neměla ani jedna. Diravi měly jen XM_ka, V6 a možná 2,5 TD a to možná.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)