Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Délka šroubů na Alu kola

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomáš1



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Rokycany

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 12:13 pm    Předmět: Délka šroubů na Alu kola Citovat

Zdravím všechny, mám takový dotaz ohledně délky šroubů. Mám X1 r.v.97 1,9TD a pořídil jsem alu kola Ronal LZ 1 dilny. Na www.elektrony.cz jsem objednal šrouby k tomuto vozu a k těmto kolům M12x1,25x28 kužel 60. A teď otázka. Když vložím šroub do kola, kouká mi 14mm závitu z kola, nába na autě má osazení 8mm. To znamená, že v závitu je 6mm šroubu, což je 4-5 závitu. A teď co stím, je to dostačující? Na www.elektrony.cz, mě ujišovali, že ano, že to takhle dodává výrobce, ale mě se to jako strojaři nezdá. Mohl by jste mi někdo poradit, jestli to třeba nemáte také tak. Nebo mi zodpovědně říct, že to stačí. Nerad bych viděl svoje předbíhající kolo.

Díky za rady Tomáš
_________________
Tomáš

X1 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 1:18 pm    Předmět: Citovat

Skoda, ze ses nezeptel vcera, mel jsem kolo dole, mam orig kola RW - citron, davaji se tam srouby z plechacu, moc necumi. Pristi vikend budu cistit Z brzdy, tak muzu zmerit, ale pokud si pamatuju, cumi mi dost malo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

U X1 jsem na tom byl uplne stejne. Plechace kola - 5 zavitu. ALU origo 15" taky 5 zavitu se stejnymi srouby. U X2 jsem to "meril" jen pohledove(plech i ALU AEZ-extra srouby)...nic jsem nepocital. Pocit je, ze je to stejny jako u X1
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kendy



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Podle toho co si pamatuji ze strojařiny, tak aby bylo zaručené dokonalé spojení a maximální únosnost šroubového spojení, musí být délka zašroubované části 2x průměr šroubu u hliníku, 1,5x průměr šroubu u litiny a 1x průměr šroubu u oceli. Tzn. že při použití M12 stačí délka zašroubovaného závitu 12mm. Tudíž 15mm je opravdu dostačující, pokud nemáš podložky z duralu apod....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš1



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Rokycany

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Kendy napsal:
Podle toho co si pamatuji ze strojařiny, tak aby bylo zaručené dokonalé spojení a maximální únosnost šroubového spojení, musí být délka zašroubované části 2x průměr šroubu u hliníku, 1,5x průměr šroubu u litiny a 1x průměr šroubu u oceli. Tzn. že při použití M12 stačí délka zašroubovaného závitu 12mm. Tudíž 15mm je opravdu dostačující, pokud nemáš podložky z duralu apod....


Ahoj,
psal jsem, že z kola kouká 14mm. Síla kotouče je 8 mm, tím mi zbývá 6mm závitu na zašroubování do náby. To je podle mě málo. Takže dle tvých informací mám šrouby krátké a měl bych, jestli dobře počítám mít šrouby o minimálně 6mm delší.

Díky za info, zítra to zkusím s prodejcem vyřešit.


Tomáš
_________________
Tomáš

X1 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kendy



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 6:30 am    Předmět: Citovat

V tom případě bych se vykašlal na to, co ti říká prodejce a hodil mu šrouby na hlavu a koupil někde delší. Můžu se ještě mrknout někam do chytré literatury, ale jsem si jistý že je to takhle. A pokud ti bude tvrdit že to tak není protože mají jemný závit, tak je to hovadina a víc bych se s ním nebavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš1



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Rokycany

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

Kendy napsal:
V tom případě bych se vykašlal na to, co ti říká prodejce a hodil mu šrouby na hlavu a koupil někde delší. Můžu se ještě mrknout někam do chytré literatury, ale jsem si jistý že je to takhle. A pokud ti bude tvrdit že to tak není protože mají jemný závit, tak je to hovadina a víc bych se s ním nebavil.



Takže jsem to vyřešil s dodavatelem. Byl to omyl na jejich straně. Mám kola Ronal a oni předpokládali, že jsou standartní výroby. Když jsem jim kolo přivezl ukázat, zjistili, že se jedná o kolo atipické, které se málo objevuje. Takže jsme se domluvili a šrouby mi vyměnili, dokonce za původní cenu.

Tomáš
_________________
Tomáš

X1 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Leoš



Založen: 4.3.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Tlučná

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

A jak dlouhé jsi nakonec koupil,já mám také takoví problém
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:11 am    Předmět: Citovat

Běžně vychází že k našroubování kola od začátku je 10 otočení šroubem, to je při stoupání 1.25 mm jde 12.5 mm do závitu. Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)