Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

spínač brzdových světel

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kadly



Založen: 25.2.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 5:45 pm    Předmět: spínač brzdových světel Citovat

Zdravím
Nemáte někdo z Vás zkušenost s demontáží a čištěním spínače brzdových světel umístěným na pedálu brzdy? Asi to bude na všech Xantiích stejné, ale pro pořádek jde o XII break (1999). V zimě zůstává viset a brzdová světla svítí dokud se interiér neprohřeje. Pak funguje správně. Odšrouboval jsem spínač od pedálu, ale ne a ne se do něj dostat. jsou tam čtyři plastové "záskočky" -> Klasika u plastových dílů - zmáčkni a táhni. Jedna z nich už byla utržená a druhé jsem pomohl sám. Dál jsem se do toho raději nepouštěl. Na dvou to drží bezpečně, ale na jedné už asi ne. Nevím, jestli je to vůbec demontovatelné. Zkoušel jsem to různými způsoby, ale nepodařilo se mi to.

Díky moc za rady a mějte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

cus,chlape,staci trochu ohledat,je to tu pod pojmem spinac brzdovych svetel mraky-v te horni rade nabidky je tlacitko hledat,a tam to je.Jinak,spinac jde rozebrat,i vycistit,ale pokud uz ho mas skoro rozlamany,tak bych si radsi koupil jiny(novy)
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kadly



Založen: 25.2.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 9:40 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
cus,chlape,staci trochu ohledat,je to tu pod pojmem spinac brzdovych svetel mraky-v te horni rade nabidky je tlacitko hledat,a tam to je.Jinak,spinac jde rozebrat,i vycistit,ale pokud uz ho mas skoro rozlamany,tak bych si radsi koupil jiny(novy)


Jo, dík. S Internetem jsem celkem kámoš a samožřejmě jsem nejdřív zkoušel "hledat". Včera jsem něco málo našel, ale dneska se mi to už nepodařilo. Každopádně tam nikdo neradil, jak ty "záskočky" pokořil. Jinak originální spínač (v Jihlavě) stojí 1736,- Shocked ! Na neoriginály jsem se ještě nekoukal, ale myslím, že tohle asi nikdo vyrábět nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 3:49 pm    Předmět: Citovat

kadly napsal:
JiRaY napsal:
cus,chlape,staci trochu ohledat,je to tu pod pojmem spinac brzdovych svetel mraky-v te horni rade nabidky je tlacitko hledat,a tam to je.Jinak,spinac jde rozebrat,i vycistit,ale pokud uz ho mas skoro rozlamany,tak bych si radsi koupil jiny(novy)


Jo, dík. S Internetem jsem celkem kámoš a samožřejmě jsem nejdřív zkoušel "hledat". Včera jsem něco málo našel, ale dneska se mi to už nepodařilo. Každopádně tam nikdo neradil, jak ty "záskočky" pokořil. Jinak originální spínač (v Jihlavě) stojí 1736,- Shocked ! Na neoriginály jsem se ještě nekoukal, ale myslím, že tohle asi nikdo vyrábět nebude.



Mně to taky nešlo, tak sem se vytočil a použil poučku když to nejde silou, zkus to větší silou a ono to povolilo. Takhle se mi to povedlo rozdělat hned 2x. Jestli si dobře vzpomínám, tak sem tam vsunul šroubovák a prostě silou zapáčil.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 4:20 pm    Předmět: Citovat

Tak napis tady BoBo vi z klubu,a zepej se ho,kolik u neho kostuje spinac brzdovek
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út únor 26, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

Pošli mi SZ, nějaký tu určitě najdu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kadly



Založen: 25.2.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

Tak se mě to konečně podařilo rozdělat. Je nutné celý spínač odpontovat (zespoda M6 matka (10-gola)), rozpojit konektory kabelů a vytáhnout. Pak už to jde celkem snadno. Na spínači namontovaném na pedálu to rozhodně nejde. Pak to chce jen páčit na správných místech, ne na těch zúžených - ty rády praskaj. Obrousil jsem kontakty (preventivě) a styčné (boční) plochy obou půlek jsem namazal kvalitní vazelínou. Po zkompletování spínač strávil noc v mrazáku a ráno řádně promrzlej fungoval výborně. Snad se nic nezmění po namontování a tužší zimě.

Moc děkuju všem za snahu a rady!

Měj te se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)