Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Preplachovačka

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:07 am    Předmět: Preplachovačka Citovat

Nazdar X-áci. Potreboval by som malú radu. Mám X2 kombi 2.0HDI,1999 a dal som si vymenit LHM. Teraz tam mam preplachovačku ( originál od Citroenu ), mam cca 700km a začalo mi zadàha servo, nie ve¾mi ale je to cíti.Pri jemnom otáčaní aj za jazdy to cíti tiež.Je to sprievodný jav pri preplachu, že sa odtrhla nejaká špinka, alebo to môže by aj vzduch v systéme, prípadne zadàha kåbik riadenia od volantu ???
Dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holfi
Admin


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 64
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 8:19 pm    Předmět: Re: Preplachovačka Citovat

Falcon666 napsal:
Nazdar X-áci. Potreboval by som malú radu. Mám X2 kombi 2.0HDI,1999 a dal som si vymenit LHM. Teraz tam mam preplachovačku ( originál od Citroenu ), mam cca 700km a začalo mi zadàha servo, nie ve¾mi ale je to cíti.Pri jemnom otáčaní aj za jazdy to cíti tiež.Je to sprievodný jav pri preplachu, že sa odtrhla nejaká špinka, alebo to môže by aj vzduch v systéme, prípadne zadàha kåbik riadenia od volantu ???
Dik.


Může to být projev spojený s proplachem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 3:12 pm    Předmět: Asi Citovat

Dik. Myslim si to iste, dufam, že je to dočasné iba pri preplachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomba



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:31 pm    Předmět: Citovat

Zkontroluj a namaž kloub na tyči řízení. Preventivně. Jinak taky jsem měl proplach, ale tohle jsem nepozoroval.
_________________
Xantia II 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 12:44 pm    Předmět: Postreh Citovat

Zistil som ešte jednu vec. Aj keď už mám po preplachu - už je tam LHM, tak mi zase začalo ( asi po 5tis km ) zadàha servo a už mi to aj trochu puká, rapká pri točení volantu asi tak v strede otočky. Asi tri - štyri krát po sebe to zavàzga, tak mám podozrenie na kåbik alebo čap,ale ešte som s tým nerobil, tak neviem, ako to vyzerá za volantom. S tým kåbikom na riadení som mal problém kedysi na Peugeote a stačilo pár krát nastrieka silikónovým sprejom alebo niečím podobným a prestalo. Neviem, či to má Xantia tak isto, alebo sú tam aj iné kåbiky, prípadne nejaké čapy a pod.
A teraz mi pri dvíhaní ( ide značne rýchlejšie ) - po zdvihnutí zadku ako keby naraz klesne o cca 2cm a pritom je výška vo¾ným okom dobre. Pred pár dòami som vymieòal plastové tiahlo zadného výškového korektora a nastavoval som výšku aj vpredu aj vzadu. Tipujem to na min jednu gu¾u, prtože tiahlo mi vypadlo cca 1000km od domova a každých 200km som ho nasadil ( vypadávalo ) alebo pridvihol auto, tak som mu asi pomohol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomba



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 10:35 pm    Předmět: Citovat

Ten kloub na tyči řízení doporučuju co nejdříve (ihned) promazat, jinak hrozí poškození serva! Pokud jde o tu výšku, nejspíš bude zatuhlý čep u nastavovacích pák na zadním korektoru (je tam taková pružina), mělo by pomoct to prostříkat např. WD40 a rozhýbat. Nastavení výšky není žádná sranda a je potřeba to udělat pečlivě na vodorovné (kalibrované) ploše.
_________________
Xantia II 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 8:14 am    Předmět: Servo Citovat

Dik za rady, tak som si to aj myslel. No zistil som málo LHM - vymieòal som ju prvý raz a poctivo som kontroloval hladinu každý deò asi týždeò.
Asi to "sadlo" do systému až po nejakom čase, lebo únik som nikde nespozoroval a ako to začalo vàzga, pozrel som hladinu. Dolial som cca 3-4 dcl, čo si myslím, že je dos, a potom to prestalo. Každopádne kåbik som premazal a dnes idem skontrolova tlak gulí, takže popri tom pozrieme aj ostatné. Zatia¾ je auto vporiadku, ale už som rozuhodnutý pre riadnu a poctivú prehliadku a servis podvozku, pretože mám svoje auto rád. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 8:57 pm    Předmět: Re: Servo Citovat

Falcon666 napsal:
Dik za rady, tak som si to aj myslel. No zistil som málo LHM - vymieòal som ju prvý raz a poctivo som kontroloval hladinu každý deò asi týždeò.
Asi to "sadlo" do systému až po nejakom čase, lebo únik som nikde nespozoroval a ako to začalo vàzga, pozrel som hladinu. Dolial som cca 3-4 dcl, čo si myslím, že je dos, a potom to prestalo. Každopádne kåbik som premazal a dnes idem skontrolova tlak gulí, takže popri tom pozrieme aj ostatné. Zatia¾ je auto vporiadku, ale už som rozuhodnutý pre riadnu a poctivú prehliadku a servis podvozku, pretože mám svoje auto rád. Smile

Čau Falcone, jen jestli ti to "nesedlo" do nějaké koule. Taková koule má objem kolem 0,4l. Pérujem ti to normálně?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 8:09 am    Předmět: Koule Citovat

Peruje to dobre, akurát niekedy pri dvíhaní sa stane, že po max.polohe to ako keby padlo nejaký ten cm dole - cítim to, keď sedím v aute. Zdvihne sa a je cíti taký malý sek, ale peruje a ide dobre. Aj výška je opticky dobre, ako aj pohupnutie pri zaažení vpredu a vzadu. Oproti tomu, keď som to kúpil z Nemecka v TOP stave ( naozaj tak bolo ), je málinko tvrdšia, ale to vyriešim dnes - idem o hodinu k šikovnému servisákovi, ktorý mi pozrie tlak, dotlakuje, prípadne vymení a dám si pozrie všetko.
Poobede budem múdrejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 2:27 pm    Předmět: Final Citovat

Tak som bol na kontrole a bolo potrebné dofúka všetky gule - 3 už boli tak-tak ( mám ich krásnych 8 ks, aby sa mi nemálilo ). Takže teraz ide X-a o dos lepšie, mäkkšie a rýchlejšie dvíha. Neviem už, kto mi dal kontakt na p.Krejčího z B.Bystrice, ale bol som ve¾mi spokojný a som mu vďačný. Už len premaza tiahla a drobnosti a bude to O.K. Stačilo da premera gule, aj keď vtisnú sa medzi každodenné opravy u podobných pánov nie je jednoduché, no oplatilo sa počka. Chyba bola teda ve¾mi jednoduchá - málo LHM a poloprázdne gule.
Dik za odpovede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)